Питання. Доброго дня, хотілося б дізнатися викрійку для цього плаття, як формується декольте і з'єднання верху з спідницею. Хочу пошити таке плаття з шифону. Допоможіть і порадьте?!!
Відповідь. Формоутворення верхньої частини сукні Ви можете подивитися тут. Ми розбирали подібну модель. Єдиний нюанс. При виконанні пункту 4 Вам не слід розводити деталь за плечового зрізу, тобто в нашому випадку буде на паралельно-конічне, а тільки конічне розведення.
Для розробки креслення модельної конструкції можна скористатися базової конструктивною основою жіночого плаття.
1 етап. Визначаємо на кресленні рівень лінії підріза, проектуємо бажану глибину запаху (не менше 5,0 см).
2 етап. Необхідно виконати розширення горловини спинки і полички. У готовому вигляді довжина плечового зрізу повинні бути приблизно 6,0 див. Оскільки сукня без рукава бажано перемістити кінець плечової лінії вглиб на 2,0 див. При загальній довжині плечовий лінії в базовій основі близько 12,0-13,0 см виходить 12,0(13,0)-6,0-2,0=4,0(5,0) см – величина розширення ліній горловини.
3 етап. У базовій основі глибина пройми розрахована для моделі з рукавом. У нашому випадку рукава немає, тому нижню точку пройми можна підняти вгору на 1,5 см.
4 етап. Після того, як всі параметри визначені, переходимо до моделювання деталі полички. Так само як і в моделі на поличці намічаємо допоміжні лінії, за якими деталь розведемо. Перш ніж малювати лінії, слід перевести виточку на опуклість грудей в проміжне положення.
Лінії не повинні перетинати боку відкритої виточки. Розчин виточки ми переведемо в лінію розведення деталі.
По фотографії не дуже чітко видно збірка по нижньому зрізу або складки. Ви вирішуйте самі, що більше сподобається. Величину розведення у разі складання можна визначити експериментально на шматку тканини, з якого будете виготовляти модель. Подивіться, наприклад, на скільки слід присборить відрізок довжиною 10 см. Незначна збірка буде виглядати красиво, але і дуже багато присбаривать не потрібно, інакше є ймовірність додати зайвий обсяг.
Якщо все ж плануєте запроектувати складки, то цілком буде достатньо 2 або 3 глибиною приблизно 1,5 см (в загальному вигляді 3,0 см). Тобто величина розведення деталі в даному випадку буде визначатися як (1,5+1,5)Х2 (або 3 складки)=6 (9 см).
5 етап. На деталі спинки слід залишити частину талиевой виточки для забезпечення кращого прилягання.Оформлення лінії горловини спинки може бути як на поличці V-подібної або округлої.
6 етап. Нижню частину сукні (спідницю) можна викроїти як прямокутник на всю ширину тканини. По зрізу притачування пояса – присборить.
Пояс відрізний по моделі, широкий. Видно, що є горизонтальні складки. Щоб забезпечити поясу необхідну жорсткість і зафіксувати складки деталь з шифону можна настрочити, наприклад, на бавовняну тканину. Верхню частину і нижню частину сукні прітачать до деталі пояса.
Дана модель виконана з тканини з купоном. Раджу використовувати сітчасту трикотажну підкладку, якщо ж дуже тканина буде прозорою, то слід вибрати підкладку більш щільну, менш прозору.