Питання. Доброго дня! Допоможіть розібратися з моделюванням одного з цих суконь. Вони трохи схожі, подобаються обидва. Тому — на Ваш вибір. Заздалегідь спасибі
Відповідь. Конструктивно ці моделі схожі, різниця в тому, що в одній з них витачками на опуклість грудних залоз переведена в талиевую і виходить з точки перетину лінії середини деталі полички і нижнього зрізу, а в іншій замість виточки запроектовані складки. Обидві сукні по лінії талії відрізні.
Розглянемо жовте плаття.
Для моделювання підійде конструктивна основа жіночого плаття. Попередньо необхідно відкоригувати довжину плечової лінії. По моделі лінія горловини розширена, плечовий зріз близько 6...7 див. Дивіться роботу. Зразкові значення необхідних параметрів там наведені на схемі.
Ще слід звернути увагу на глибину пройми. У базовій конструкції вона може бути збільшена, оскільки передбачається рукав. У цій моделі рукава немає, тому надбавка до глибини пройми може бути мінімальною близько 1 див.
Оформляємо лінію кокетки (мені вона за фотозображеннями бачиться). Деталь кокетки відрізаємо від деталі полички.
Переводимо виточки на випуклість грудних залоз. Розчин цієї виточки визначить глибину складки. За моделлю три складки. Їх можна запроектувати, що виходять з однієї точки по лінії талії, але це може привести до зайвої товщині матеріалу, тому допоміжні лінії слід накреслити з деяким відставанням один від одного. Напрямок ліній визначаємо за моделі. Деталь полички розрізаємо до лінії пришивання кокетки і розсовуємо на бажану величину.Мінімальна глибина складки 3 см, тобто розводимо в сумі на 9 див. Можна задати різні глибини складок, тоді модель буде виглядати більш динамічно. Якщо глибина складки, утворена за рахунок переведення виточки на випуклість грудних залоз, виявиться великий, то розчин можна перерозподілити на інші дві складки.
При моделюванні розчином талиевой виточки на поличці можна знехтувати. Це стосується як самої полички, так і нижньої частини сукні.
Практично ті ж перетворення виконуємо на нижньої частини сукні. Слідкуйте за тим, щоб лінії, за якими деталь розрізаємо по лінії талії збігалися на деталі полички і нижньої частини сукні.
Спинку можна залишити з талиевыми вытачками, середнім швом, в якому запроектувати застібку-блискавку і розріз, або шліцу. Не забудьте на спинці відкоригувати довжину плечового зрізу і глибину пройми.
Бант — окрема деталь у вигляді прямоуголника.