Питання. Добрий день! Наталія, допоможіть з викрійкою сукні. Цікавить верх і спідниця. Заздалегідь спасибі!
Відповідь. Для моделювання потрібно базова конструктивна основа жіночої сукні, причому деталі полички і нижньої частини сукні повинні бути в розворот, оскільки складки розташовані асиметрично.
Сукня відрізна по лінії талії. Формоутворення полички досягнуто за рахунок рельєфів (див. схему, червоні лінії).Оформляємо лінію горловини.
Для проектування складок на правій частині центральної деталі полички намічаємо допоміжні лінії, за ним деталь розрізаємо і розводимо на подвоєну глибину складки. На нижній лівій деталі не доцільно проектувати складки.
Оскільки рукав по моделі втачівают тільки у верхні ділянки пройм спинки і полички, зверніть увагу на глибину пройми. У базовій конструкції вона збільшена, оскільки розроблялася конструкція під модель з рукавом. Можете підняти нижню точку пройми на 1...1,5 см, тим самим зменшивши надбавку на свободу пройми по глибині.
На нижній деталі плаття (спідниці) намічаємо положення допоміжних ліній. Дві складки сходяться в одній точці.Для отримання розчину однієї складки переводимо в лінію складки розчин виточки, то ж виконуємо і для формування другої складки. Глибина повинна бути не менше 5 см, тобто розведення 10 див. Якщо за рахунок розчину виточки не вдається отримати бажану величину, тоді деталь розрізаємо і додатково розводимо.Остаточний контур деталі показаний на схемі синім кольором.
|