Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Моделювання сукні з драпіруванням
 
 

ПитанняДобрий час доби, допоможіть, будь ласка з платьемю. Якщо з самим сукнею більш менш зрозуміло (чи це так?), то з "гойдалкою" взагалі нічого не ясно. буду дуже вдячна за відповідь) Дякую

ВідповідьТих фотографій, які Ви виставили, мені виявилося недостатньо, щоб досконально зрозуміти особливості конструктивного пристрою. Довелося ще переглянути фотоматеріал з Міжнародного кінофестивалю в Торонто в 2012 році. Саме на цьому заході Пенелопа Круз постала перед публікою у сукні від Atelier Versace.

Перш ніж визначитися з моделюванням, розставити основні акценти.

Нижня частина сукні корсетній форми – самостійна частина. Вона, мабуть, надівається окремо. Верхнє плаття має фігурний відрізний бочок, драпірування, як Ви виразилися у вигляді «гойдалок» і драпіровку у вигляді збірки по шву пришивання до бочку. Драпірування «гойдалки» отримана за рахунок перекручування плечових зрізів полички і спинки, про що свідчить фото (за зачіскою проглядається фрагмент «перекрутки»).

 

 

Потім драпірування огинає «чашечку» корсета і у вигляді бретелі піднімається на плече. Проте практично на всіх знайдених мною фотографій ця бретель спадає з плеча. Тільки на деяких фотозображенні вона розташована так, як мабуть задумував кутюр'є.

 

 

 

 

І багато зустрічалося фотографій, на яких кіноактриса поправляє цю бретель. Тому для підтримки драпірування передбачена тонка лямка, що йде від перекрученого плечового шва.

Що стосується нижньої драпірування, то тут має бути не конічне, а паралельно-конічне розведення. Як видно по фотографії, по лівому боковому шву також закладені складки (дивіться першу викладену фотографію).

Про наявність плечового шва говорить це фото

 

 

Видно, що бретель ще перегинається, тому над плечовим швом спинки і полички необхідно виконати підйом, як виконують проектування цельнокроеной стійки.

З урахуванням всіх наведених вище конструктивних акцентів пропоную наступну схему. Відразу хочу відзначити, що дуже важко, маючи обмежену кількість фотозображень, максимально точно повторити конструкцію, тим більше це модель не масового виробництва. Це моє бачення. В процесі роботи Ви можете самостійно видозмінити конструкцію.

 

 

Я не буду показувати паралельно-конічне розведення нижньої частини сукні. Це не викличе утруднень. Схема розведення для отримання верхній драпірування наведена нижче

 

 

 

Ось, що вийшло в результаті

 

 

Є ще один нюанс, але вже пов'язаний з обробкою. Бретель, так само як верхня ділянка спинки і обидві пройми обтачаны. Обтачан і верхній зріз драпірування «гойдалки». Вільний зріз обтачку підвернутий на чашечку корсета і призібраний. Це видно на фотографії. На словах важко пояснити. В процесі виготовлення думаю, Ви зрозумієте, про що мова.

 

 

Рекомендації. Якщо Ви не ставите завдання точно відтворити модель, то раджу для спрощення роботи, але без шкоди зовнішньому вигляду, не виконувати підйому плечових зрізів на спинки і полички, а запроектувати на спинці виріз горловини типу «човники». На поличці також відкоригуєте ширину горловини і оформите лінію бретелі, але бретель не буде мати згину. Думаю це не принципово. Тим більше, що в оригіналі не дуже естетично виглядає перекошений плечовий зріз і спадає на спинці пройма.

 

 

Тоді верхній зріз драпірування можна буде зробити з цільнокроєним припуском, що значно полегшить обробку.Залишиться тільки обробити пройми.

І ще порада. Найкраще верхню драпіровку виконати методом наколки на манекені.



Категорія: Різне | Додано: (19.09.2016)
Переглядів: 1193 | Рейтинг: 0.0/0