Питання. Здравствуйте, хочу пошити сукню, допоможіть порадою як це зробити...і якщо можливо викрійку) Заздалегідь спасибі
Відповідь. Для моделювання даної моделі можна скористатися базової конструктивною основою сукні прилеглого силуету з мінімальними значеннями надбавок. Верхня частина сукні – корсетній форми, нижня – формообразована допомогою конічного розведення.
1 етап. Оскільки в моделі має місце асиметрія в деталі полички, то деталь нам потрібно в розворот. Щоб оформити верхній зріз сукні необхідно виточки на випуклість грудей перевести в проміжне положення, наприклад, бічний зріз. Існує правило, якого потрібно дотримуватися – не можна оформляти лінії через відкриті сторони виточки. Накреслити, звичайно, можна і при відкритій вытачке, однак оцінити лекальность лінії не вдасться.
2 етап. Верхня частина сукні, судячи з фотографії, виконана з еластичного матеріалу «жатой» структури.Формотворних ліній не видно. Тканина немов «обволікає» фігуру. Однак, щоб створити корсетную форму, оформити верхній зріз з кутовими ділянками, необхідна жорстка основа (підкладка).
Пропоную варіант формоутворення полички, який забезпечить максимальну відповідність особливостям жіночої фігури. Наявність талиевых виточок дозволить досягти необхідного ступеня прилягання, а вертикальні рельєфи зовні устройняют фігуру.
3 етап. Моделюємо спинку.
4 етап. Нижня частина сукні виходить за рахунок конічного розведення. Даний прийом показаний в роботі.
В якості альтернативного варіанту можу запропонувати виконати конічне розведення правої полички, але у випадку, якщо плаття будете виготовляти з гладкого матеріалу. За рахунок розведення формується збірка по шву сточування поличок.
Наносимо допоміжні лінії, за ним деталь конічно розводимо на бажану величину. Розчин виточки відкриваємо в лінії розведення.