Питання. Добрий день! Прошу допомогти змоделювати це чудове платтячко! Спасибі!
Відповідь. Як видно з фотозображеннями, на поличці є талиевая витачками, по другій моделі сукні, судячи з спотвореного малюнком у смужку, витачками також присутня. Розчин її невеликий близько 2...3 см (витачками розрізна).
Виточки на випуклість грудних залоз немає, модель сплощеного крою. Тому можете скористатися базовою конструкцією, що не передбачає виточку. В мережі Інтернет багато інформації з побудови такої на індивідуальні розмірні ознаки. Можна взяти за основу звичайну конструкцію з вытачкой, перевівши її в талиевую і потім зменшивши розчин до необхідної величини. Якщо обхват грудей більше 88 см, то можна виточку на опуклість грудей залишити, перевести її в бічний зріз або зріз пройми. Це дасть можливість уникнути заломів на поличці з-за нестачі об'ємної форми деталі.До речі, такі заломи на фотозображенні присутні. Рішення за Вами.
На спинці також можна запроектувати талиевые виточки щоб уникнути порушення композиційної цілісності моделі.
З точки зору моделювання особливих складнощів немає. На поличці проектуємо суцільнокроєні складку. Лінія талії по моделі занижена. Щодо природного положення можна опустити лінію талії на 6...8 див
Застібка зміщена від лінії полузаноса на 4...6 див Глибина цельнокроеной складки 4...6 див. На подвоєну глибину складки (8...12 см) деталь полички паралельно розсовуємо.
Лінія горловини по моделі розширена і поглиблена. Якщо у базовій конструкції довжина плечової лінії приблизно 12 см, то в даній моделі слід зменшити довжину до 8...10 см, тобто лінію горловини розширюємо на 2...4 див. В якості орієнтира може служити центр опуклості грудних залоз. За фотозображеннями видно, що початок плечової лінії якраз збігається з положенням центру опуклості. Обидві точки лежать на одній вертикалі.
Поглиблення лінії горловини щодо базової конструкції становить приблизно 6...8 див
Всі ці параметри Ви можете визначити самостійно. Тут наведено лише приблизні значення, які визначені через масштабний коефіцієнт по фотозображеннями, але має місце похибка. Тому, ще раз повторюся, значення зразкові.
Нижню частину сукні викроюють за формою прямокутника. Довжина його на ваш розсуд, виходячи з бажаної довжини сукні. Ширина, судячи по співвідношенню ширін по лінії пришивання нижньої частини сукні до полички і лінії низу, дорівнює подвоєній ширині (довжині) нижнього зрізу полички. Можете поекспериментувати. Візьміть, наприклад, шматок тканини шириною 20 см, прокладете по верхньому зрізу подвійну строчку і присборите. Ви зможете оцінити бажану величину складання. Виміряйте довжину експериментального зразка після присбаривания. Наприклад, 10 див.Виходить, що якщо довжина полички по лінії низу 50 см, то нижня частина сукні повинна бути 100 див. Бажано подібний експеримент проводити на шматку саме тієї тканини, з якої буде виготовлено виріб або близькою до неї за властивостями.
Рукав по моделі втачной, одношовный, укорочений. Низ рукава «присобран» на еластичну літа (резинку). Тому відносно базової конструкції можна виконати невелике розширення рукава до низу. Однак стежте за тим, щоб нижні зрізи рукава не співпадали з напрямком нитки основи, інакше при виготовленні можливо стягування тканини рядком.