Питання. Допоможіть з викрійкою.
Відповідь. Готових шаблонів деталей даної моделі у нас, на жаль, немає. Нижче представлений поетапний процес моделювання, який дозволить Вам втілити бажану модель сукні.
Сукня покрою реглан. Для моделювання можете скористатися кресленням базової конструктивної основи сукні з втачним рукавом, попередньо перетворивши її під побудова рукава-реглан. Цю інформацію Ви легко зможете знайти в мережі інтернет. Або скористайтесь конструкцією сукні крою-реглан з журналу мод, тоді залишиться лише внести модельні особливості.
1 етап. Оформляємо лінію реглана. Якщо побудова проводиться відносно базової конструктивної основи, то необхідно виточки на випуклість грудних залоз перевести в проміжне положення. Слід пам'ятати важливе правило – модельні лінії не повинні перетинати відкритих сторін виточки. Інакше це може призвести до спотворення лекальности лінії.
Лінія горловини відповідає базової конструкції. Її можна не змінювати, або відкоригуйте в процесі примірки.
2 етап. Сукня відрізна по лінії талії. Є притачной пояс. Визначивши бажану ширину пояса (судячи з моделі це приблизно 8-10 см), на конструкції оформляємо лінії пояса і відрізаємо по них поличку і нижню частину сукні для подальшого перетворення.
Відзначаємо всі модельні лінії (показані синім кольором).
3 етап. Нижня частина сукні формообразована за рахунок складок. Ті, що ближче до центру розташовані на місці талиевой виточки. Якщо розчину талиевой виточки для формування «красивою» складки не вистачає, то деталь конічно слід розвести. Глибина складки не повинна бути менше 3...5 см, тобто слід розводити на 6...10 див Це рекомендаційні значення. Ви можете самі визначити глибину складки. Ті складки, що ближче до бічного шву можуть бути меншою глибини. Це буде логічно.
На деталі намічаємо допоміжні лінії та конічно розводимо.
4 етап. Формоутворення верхньої частини сукні (переду) досягнуто за рахунок защипів по лінії горловини і талиевых виточок. Для формування защипи відзначаємо допоміжну лінію, що йде до центру опуклості грудних залоз, і по цій лінії деталь розрізаємо. Глибина защипи утворюється за рахунок розчину виточки. Якщо розчин великий, то можна необхідну для защипи його частина перевести в лінію горловини, а решту в талиевую виточку.
Зверніть увагу на рукав. На схемі 2 етапи показана модельна лінія на передній частині рукава (виділена синім кольором). По нижньому зрізу, судячи з фотографічного зображення моделі, складки або складання. Її можна запроектувати допомогою розширення рукава донизу (червоний трикутник на схемі). Якщо рукав внизу і так широкий, то можна цю збірку сформувати з наявною ширини.
Що стосується деталі спинки, то там також слід запроектувати пояс, залишити талиевые виточки на спинці і нижньої частини сукні. Модельні лінії продумайте самостійно. Можуть мати місце різні варіанти.