Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Моделювання сукні, декорованого воланами
 
 

ПитанняНаталія, доброго дня! Допоможіть, будь ласка, змоделювати це симпатичне плаття! Спасибі Вам велике за допомогу!

ВідповідьЦя модель сукні розроблена дизайнером Ганною Іванової.

 

 

 

 

Сукня великої об'ємної форми, без виточок з подовженою лінією плеча, коміром стійкою, перехідним на спинці в бант. Роль рукава виконують волани, які переходять у бокові шви.

Для моделювання можна скористатися базової конструктивною основою жіночого плаття. Знадобиться верхній контур креслення (плечова область). Тому на першому етапі необхідно закрити виточки на випуклість грудних залоз. В різних джерелах, доступних в мережі Інтернет, Ви можете знайти інформацію щодо перетворення креслення базової конструкції плоского креслення крою, або виконуйте моделювання відразу на конструкції без виточок.

Підійде також і будь-яка основа з журналу мод (це для спрощення процесу).

Оскільки виріб сплощеного крою, можна виконати переклад плечового шва у бік полички на 1 см. Це необхідно для того, щоб у готовому виробі не було відчуття, що плечовий шов «іде» назад. Такий прийом використовують також при проектуванні суцільнокроєних рукавів покрою реглан.

Слідкуйте за тим, щоб плечові зрізи спинки і полички мали однаковий кут нахилу. Це обов'язкова умова в кресленнях плоского крою.

По моделі плечовий зріз подовжений. Якщо вдатися до масштабного коефіцієнту, то виходить, що приблизна довжина плечового зрізу близько 18...20 см (у базовій конструкції близько 11...12 см). Ви можете самостійно задати величину даного конструктивного параметра.

Потім оформляємо новий плечової контур, лінію пройми і бічний зріз. При оформленні плечової лінії можна виконати зниження точки її кінця. Як видно з фотозображеннями моделі, плечова лінія похила. Зазвичай величина зниження береться як 0,5 см на кожні 5 см, або в процесі примірки оформіть цю лінію.

 

 

На схемі лінія пройми оформлена і видно перехід до бічного зрізу. Можна оформити лінію дещо інакше, згладивши цей перехід, тобто, поєднавши воєдино лінію пройми і бічний зріз.

Що стосується воланів, то їх можна викроїти як половина кола, залишивши гострі кінці. Після сточування плечового зрізу слід прітачать волани по лініях пройм і відкритим бічних зрізах і вже після стачать бічні зрізи полички і спинки, «залишивши» волани з лицьового боку. Пояс по лінії талії дозволяє зафіксувати волани.

Комір стійку викроюють як прямокутник, виходячи з параметрів довжин горловини полички і спинки, і проектують подовжені кінці. На спинці залишають відкритим розріз. Можна «посилити» розріз, залишивши не просто відкритим середній зріз спинки, а оформити криволінійну лінію, наприклад, за типом «слізки». Можна запроектувати різну ширину воланів, наприклад, в області пройм ширше, до бічних швах.

Це вже Ваша фантазія, оскільки завдання не ставиться виготовити ідентичну модель, адже вона захищена авторськими правами. Ви можете внести свою «нотку», запозичивши ідею Анни Іванової.



Категорія: Різне | Додано: (19.09.2016)
Переглядів: 941 | Рейтинг: 0.0/0