Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Моделювання спідниці з цілісного шматка тканини
 
 

ПитанняПобачила нещодавно в каталозі спідницю, довго думала над тим, як її знайти. Дуже цікава драпірування спереду. Як можна отримати такий фасон?

 

ВідповідьБудь-які драпірування на деталях одягу формуються за рахунок їх розведення в певному напрямку.При цьому при розведенні вихідної деталі необхідно враховувати характер самої драпіровки – статична або динамічна. В даній моделі, швидше за все, драпірування утворюється за допомогою самого крою спідниці-футляра з одного шматка тканини. Про це свідчить розташування смуг тканини.

Крій з целикового шматка став дуже популярний останнім часом.

Нижче наведено креслення конструкції спідниці, а також основні етапи моделювання.

 

 

 

Етапи роботи.

1. Для проектування даної моделі в якості вихідних знадобляться шаблони (форма) деталей передньої і задньої частин прямої спідниці. Довжина спідниці бажана.

Деталь задній частині спідниці залишається без змін. Всі модифікації і перетворення проводять тільки з передньою частиною.

 

 

 

 

2. Для моделювання передній частині спідниці потрібно дві деталі у дзеркальному відображенні.

На деталях проводимо вертикальні лінії, що виходять з центрів виточок.

 

 

 

 

Для формування складки на передній лівій частині спідниці по наміченій вертикалі розрізаємо шаблон і паралельно розводимо деталі на бажану ширину складки. Щоб складки не виглядала безглуздим защипами, слід вибирати її глибину не менше 4-5 див.

 

 

 

 

Від передньої правої деталі відрізаємо центральну частину і пристроюємо її до передньої лівої деталі.

 

 

 

 

3. Отримані деталі передньої і задньої частин спідниці збираємо воєдино, формуючи тим самим креслення конструкції. Спочатку укладаємо задню ліву частину, а до неї, поєднуючи по боковому зрізу, передню ліву частину.Орієнтиром служить лінія стегон, нанесена на деталі спідниці.

Від лінії середини передньої частини і раніше проведеної з центра виточки вертикалі, проводимо лінії. Вимірюємо відстань а на деталі передньої частини і відкладаємо його по проведених лініях від лінії низу спідниці. Отримуємо квадрат.

 

 

 

 

Орієнтуючись на сторону квадрата, укладаємо передню і задню праві частини спідниці.

Оформляємо лекально лінію низу.

 

 

 

 

Якщо тканина однотонна, то можна уникнути бічних швів. Якщо ж тканина в смужку, то тут можливо два варіанти:

1) залишаємо все, як зроблено раніше. Тоді смужка на правих частинах спідниці буде поперек деталей

 

 

 

 

2) викроюємо всі деталі, за винятком задньої правої частини. Її крім окремо для того, щоб смужка тканини йшла вертикально. Тоді неминучий один бічний шов.

 

 

 

 

Вибір того або іншого варіанту залежить від вашого бажання. Буде кілька креативно виглядати поперечна смужка.

 

4. Переходимо до розкрою. Припуски на обробку стандартні по 1,0 см по верхньому та середньому зрізах. По лінії низу припуск слід зменшити до 1,0-1,5 см, оскільки лінія низу має значну кривизну. Завбачливо виконати на задніх частинах спідниці розріз або запроектувати шліцу, інакше можуть виникнути ускладнення під час руху.

5. Далі безпосередньо виготовлення:

— перегнути деталь спідниці, поєднавши передні праву та ліву частини (відрізок б на малюнку), стачать зріз від верхнього зрізу до одержуваного згину. В області перегину можна зробити надсечку, тоді матеріал не буде «тягнути».

 

— стачать виточки на задніх частинах, їх запрасувати в бік середнього зрізу;

— стачать бічні виточки. Їх краще зробити розрізними з припуском на шов по 1,0 див. Після сточування запрасувати в бік задньої частини;

— застрочити складку на довжину 8,0-10,0 см;

— стачать середні зрізи;

— обробити застібку-блискавку;

— обробити верхній зріз на притачной пояс, обтачку або бейку;

— обробити нижній зріз спідниці.



Категорія: Різне | Додано: (21.09.2016)
Переглядів: 851 | Рейтинг: 0.0/0