Питання. Доброго дня! Допоможіть будь ласка з викрійкою цієї моделі
Відповідь. Формоутворення передній частині спідниці досягнуто за рахунок двох складок, одна з яких спрямована до центру деталі, а друга в сторону бічного шва.
Для моделювання знадобиться базова конструкція.
1 етап. Згідно моделі проектуємо кокетку. Всі подальші перетворення будемо виконувати на решті деталі.Заключною частиною виточки можна знехтувати. Слід лише урівняти зрізи. Фактично залишився розчин виточки буде переведений в бічний зріз.
2 етап. Відзначаємо лінію, по якій деталь передній частині спідниці розрізаємо. Синім кольором виділена бічна частина. Потім визначаємо параметри деталі, яка в даній моделі грає роль листочки кишені (фіолетовий колір), а також намічаємо лінію складки (показана пунктиром).
Щоб максимально точно повторити модельні особливості, можна прямо з фотографії за допомогою транспортира виміряти кути нахилу цікавлять нас ліній.
3 етап. За отриманими лініях деталі розрізаємо та конічно розводимо, формуючи тим самим бажану глибину складки. Менше 5 см не рекомендую проектувати глибину, тобто розводити деталь слід приблизно на 10 див. У бічній частині необхідно прилаштувати підкладку кишені. На схемі наведено всі деталі передньої частини спідниці.
4 етап. За фотографічного зображення моделі видно, що суцільнокроєна деталь листочки перекриває шов сточування. Тому після конічного розведення слід до деталі ще додати 5..6 см (показано на схемі). Шов буде «захований» і вийде ефект накладання однієї деталі на іншу.
Якщо є бажання додати обсяг кишені, щоб він трохи відходив збоку, то пристроюємо невелику деталь. Остаточні лінії показані синім кольором.
Щоб отримати остаточний контур слід вирізати деталь з паперу нагрубо, закласти складки, накласти листочку на поличку і потім з урахуванням заданої величини 5...6 см надлишки папери зрізати.
Задня частина спідниці не потребує внесення змін. Можна скористатися базовою конструкцією. Запроектувати також кокетку і бажано залишити виточку.