Питання. Дівчатка, підкажіть, як кроїти драпіровку на сукню. Я в нього просто закохалася! Верх розумію, а низ не можу зміркувати.
Відповідь. Щось подібне ми вже розглядали на прикладі спідниці.
У даній моделі не драпірування, а складка. Погано видно вона одна або їх дві. Наведу дві схеми моделювання на прикладі однієї та двох складок.
У даній моделі важливо правильно задати напрямок складки. Всі перетворення виконують на передній частині спідниці. Наносимо допоміжні лінії, за якими будемо розводити деталь. Якщо є бажання точного відтворення моделі з фотозображеннями, можете прямо по фотографії виміряти транспортиром кут нахилу складки і його ж поставити на деталі. Може мати місце похибка, оскільки манекенниця зображена в динаміці.
Лінії, по яких деталь будемо конічно розводити для формування складок, можуть бути не прямими, а мати невелику стрілу прогину. Це виконується для того, щоб у готовому вигляді складка мала більш м'яку динамічну форму. Виточку на базової деталі закриваємо і переводимо в лінію розведення. Щоб не збільшувати обсяг в нижній частині спідниці скористаємося допоміжною лінією (на схемі показана червоним кольором), до якої будемо розрізати деталь.
Величина розведення – за бажанням. Можна поекспериментувати на шматку тканини. Спробуйте різні варіанти, але бажано, щоб глибина складки була не менше 4 див. Якщо проектуєте дві складки, то першу (ближче до середини деталі) можна запроектувати глибше, ніж ту, яка буде ближче до бічному шву.
Після розведення утворюється невелика слабина тканини (на схемі це трикутник). При з'єднанні спідниці з верхньою частиною сукні цю слабину можна прибрати.
Якщо розведення здійснювати без допоміжної лінії, то доведеться деталь розрізати до лінії низу. У цьому випадку додасться зайвий обсяг.