Питання. Доброго дня! Допоможіть розібрати крій низу сукні.
Відповідь. Нижня частина сукні формообразована за рахунок складок, що йдуть від фігурного рельєфного шва.
В мережі Інтернет мені вдалося знайти ще одне фотозображення сукні, по якому більш чітко видно, що складки отримані за рахунок конічного розведення. Вони не переходять на задню деталь сукні, а розлучаються до бічному шву.
Для отримання складок спочатку на четеж наносимо модельні лінії, потім допоміжні лінії (показано пунктиром). У моделі передбачено 5 складок. При нанесенні на креслення допоміжних ліній слід максимально точно відтворювати кут нахилу складки. Його можна виміряти транспортиром з фотозображеннями і таку ж величину поставити на кресленні. Глибина складки не менше 4...5 см, тобто в кожній лінії розводимо деталь на 8...10 див.
На нижній задній частині сукні не рекомендую відтворювати такі складки. Краще обмежиться рельєфним швом.Інакше це загрожує тим, що візуально додадуться кілька зайвих сантиметрів до обхвату стегон, а також складки будуть постійно м'ятими після сидіння.
Можна дану модель вирішити інакше. Запроектувати каскадні складки, подібні тим, що вже розглядалися на прикладі рукава. В даному випадку конічне розведення замінюється паралельним.
|