Моделювання коротких рукавів: ліхтарик, волан, рукав з буфами
Рукава в жіночому одязі відрізняються великою різноманітністю. І все розмаїття крою рукавів можливо одержати, застосовуючи відомі прийоми моделювання. Розглянемо деякі приклади отримання різноманітних форм рукавів на основі втачного рукава. За допомогою тих же прийомів моделювання можна отримати різноманітні форми рукавів і інших конструкцій, наприклад, кімоно або реглан.
Короткий розкльошений рукав-волан
Обводять основну викрійку рукава.
Наносять лінію середини, по якій відкладають від оката відрізок, рівний довжині рукава (20-45 см), і через зазначену точку проводять лінію низу – горизонтальну, якщо рукав вище ліктя, і криву, паралельну лінії низу на основному кресленні рукава, якщо рукав нижче ліктя.
Розділити лінію низу рукава на необхідну кількість частин. Від точок ділення нанести лінії розрізу до окату рукава (рис.1)
Розрізати викрійку з нанесеним фасонним лініях від лінії низу до окату рукава, не дорізуючи до кінця на 0,3 см, і симетрично розсунути частини викрійки по лінії низу на 3-6см або як показано на рис.2.
Часткова нитка повинна проходити по лінії середини рукава або під кутом 45 градусів до неї.
Для рукава кльош зі зборками по окату і низу розрізати викрійку з нанесеним фасонним лініях, а по бічних частинах – не дорізуючи до оката рукава на 0,3 див.
Частини викрійки симетрично розсунути по лінії низу і окату, як показано на рис.3.
Рукав «ліхтарик»
Рукав «ліхтарик» будується паралельної розсуненням розрізаної на частини викрійки втачного рукава.
Для об'ємного рукава «ліхтарик»частини викрійки розсунути по окату рукава, як показано на рис.4.
Висоту оката збільшити на 3-4см і подовжити по лінії низу на 2-5см.
Оформити плавними лініями окат і низ рукава.
Для рукава ліхтарик меншого обсягурозрізати викрійку по нанесених лініях і розсунути її частини по лінії низу менше, ніж по окату рукава (рис.5)
Висоту оката збільшити на 2-5см і оформити плавною лінією.
Рукав з буфами по окату
Для рукава з буфами по окату розрізати викрійку по нанесених лініях від оката до лінії низу, не дорізуючи до кінця на 0,3 см (рис.6)
Розсунути частини викрійки по окату на 3-5см.
Збільшити висоту оката на 3-5см і оформити її плавною лінією.
Для рукава з буфами по окату, звужений донизу, розрізати викрійку по нанесених лініях від оката до лінії низу, не дорізуючи до кінця на 0,3 див.
Частини викрійки по окату розсунути, а по лінії низу рукав звузити так, щоб ширина його відповідала міркою обхвату руки на рівні довжини рукава плюс 2 см на вільне облягання.
Висоту оката рукава збільшити на 2-4см і оформити плавною лінією, як показано на рис.7.
Для рукава з цільнокроєним рюшем розрізати викрійку по нанесених лініях від оката до лінії низу, не дорізуючи до кінця на 0,3 див.
Розсунути частини викрійки по окату рукава на всю ширину тканини так, щоб задні і передні зрізи відповідно поєдналися з подовжній і поперечній нитками тканини (рис.8).
Для рюшу до окату рукава додати 7 см (в готовому вигляді 3 см).
При обробці рукави суцільно кроєним подвійним рюшем потрібно скласти його удвічі навпіл паралельно окату рукава і замітати, а потім присборить, захоплюючи нижній шар тканини.
Зріз рюшу можна обробити різними способами в залежності від тканини: вузьким швом, руликовым кантом, мереживом і т. д.