Питання. Підкажіть, як змоделювати такий комір? Або це не комір... загалом, ось цю штуку в області плечей
Відповідь. У наведеній на фотозображенні моделі жакета комір імітують суцільнокроєні зі спинкою деталі. Для того, щоб отримати бажану форму, краще застосувати метод наколки на манекені. При площинному проектуванні, тобто на кресленні, всі нюанси врахувати неможливо, все одно доведеться вносити коригування. Але все ж спробуємо розібратися з моделюванням за допомогою використання шаблонів деталей спинки і полички.
По фото видно, що в області плечової точки тканина переходить на поличку з боку спинки, утворюючи подобу пелерини, спущеною на плечі. Щоб домогтися такого ефекту, необхідно виконати ряд перетворень вихідних шаблонів.
1 етап. На деталі полички наносимо бажану лінію горловини, з'єднавши відрізком кінець плечової лінії і точку на лінії краю борта. У даній моделі не слід занадто поглиблювати горловину, достатньо в межах 1...1,5 див Відразу ж визначаємо і бажану ширину відльоту уявного коміра-пелерини (на схемі червона лінія).
2 етап. Верхню частину полички (на схемі виділено синім кольором) переводимо на кальку і переносимо на деталь спинки, поєднуючи плечові лінії. На отриманій деталі лекально оформляємо лінію горловини спинки суцільнокроєні з частиною верхньої полички.
3 етап. До деталі спинки пристроюємо фрагмент деталі полички з отрисованной лінією горловини і кінцем коміра-пелерини. Точкою суміщення служить кінець плечової лінії (плечова точка). На схемі отримана деталь виділена червоним кольором. Пунктиром показаний припуск на обробку.
4 етап. Якщо залишити деталь в такому вигляді, то неможливо буде жакет надіти. Для рук ні об'єму. Тому необхідно отриману деталь конічно розвести, щоб забезпечити достатню об'їзд тканиною руки на рівні обхвату плеча.
5 етап. Оскільки модель з рукавом, необхідно зберегти пройму. Тому доведеться використовувати знову деталь спинки із прибудованою від полички верхньою частиною і, власне, саму поличку. Виточку на опуклість грудей на поличці можна перевести в рельєф або талиевую виточку. Це вже за вашим бажанням.
Ще раз зазначу, що вдаліше моделювати дану модель на манекені. Буде видно наскільки розвести деталь пелерини, можна запроектувати і оптимальну ширину кінця коміра-пелерини.
З точки зору обробки пораджу наступне. Перед сточуванням деталей полички і спинки необхідно обшити, наприклад підкладкової тканиною, щоб не збільшувати товщину, нижній зріз коміра-пелерини і його кінець. Деталь вивернути, вимітати кант, приутюжить.
Потім цією деталлю обтачиваем лінію горловини спинки, відгинаємо, выметываем кант, приутюживаем.
Деталь пелерини складаємо згідно схеми по контрольних знаків (виділені червоним кольором) і поєднуємо з деталлю полички. Сточуємо все одним рядком.
Щоб закрити шов втачіванія необхідно запроектувати обтачку полички, що переходить в подборт.
Є ще один варіант отримання даної моделі. Він більш простий, але відразу обмовлюся, що зовні максимальної схожості з зображеною на фотографії моделі жакета вже не вийде. Можна запроектувати відліт уявного коміра, як суцільнокроєні з поличкою деталі. В даному випадку цей комір буде обмежуватися тільки поличкою, тобто, як такий пелерини, не буде. Перетворення наведені на схемі.
Вибір за Вами. Бажаю удачі!