Представлена модель особливо актуальна в літній період, вона поєднує в собі елементи романтичного і класичного стилів одягу, не сковує рухи.
Моделювання та пошиття даної моделі не викликає особливої складності, тому її можна рекомендувати початківцям кравчиням.
Щоб змоделювати викрійку спинки з ефектом запаху необхідно використовувати базову конструктивну основу полички спинки.
Для цього перенести на кальку викрійку полички спинки, потім перевернувши викрійку в дзеркальному відображенні і состыковав її з тільки що обведеним контуром, перевести її ще раз, таким чином, у нас виходить розгорнута форма спинки (рис. а).
Дана модель має вільне облягання, тому додайте по 2-3 см по нижньому краю викрійки. Потім прямими лініями з'єднайте нижні краї блузки з лінією пройми. Щоб уникнути провисання бокового шва, підніміть на 0.5 см лінію низу блузки в цьому районі (рис. б).
Тепер необхідно трохи поглибити лінію горловини, для цього позначте уздовж краю горловини кілька точок на відстані 1,5 см і плавною лінією з'єднайте їх, тим самим утворюючи нову лінію горловини (рис. в).
Початок лінії середини спинки позначте точкою А. В районі горловини відкладіть 5 см від лінії середини спинки вліво і позначте точкою А1 – це буде початок борту полички спинки. Потім від точки А1 відкладіть відрізок, рівний 2/3 довжини спинки. Позначте точку А2. Нижній край блузки подумки розділіть на 3 частини. Позначте точкою А3 найближчу до середини 1/3 частина низу. З'єднайте плавною опуклою лінією точки А2 і А3, тим самим утворюючи лінію низу деталі спинки (рис. г).
У нас вийшла викрійка деталі спинки з ефектом запаху. На даній схемі необхідно нанести контрольну мітку для поєднання двох деталей спинок — це точка А. Виріжте готову викрійку спинки з ефектом запаху і використовуйте її для подальшого розкрою блузки (рис.д).
Для моделювання відповідної деталі переду, скористайтесь базової конструктивною основою полички переду, на якій необхідно буде поглибити горловину, співвіднісши довжину плечового зрізу переду з плечовим зрізом спинки, а також додати 2-3 см на свободу облягання, як це зроблено на деталі спинки.
Для моделювання рукава вироби використовуйте базову конструктивну основу одношовного рукава, додавши по 1 см на свободу облягання у бічних зрізах і вкоротивши рукав на 1/3.
Обробити зріз борту деталі спинки можна з допомогою рулика або бейки.
Для пошиття даної моделі рекомендується використовувати легкі, хвилясті блузочні тканини.
Дана модель може використовуватися як вечірній ансамбль у поєднанні з звуженими штанами. Для цього рекомендується шити її з шовкового атласу.
Модель можна додатково прикрасити контрастною за кольором або фактурі бейкой по борту отлетных деталей спинки, низу, горловині, низу рукавів.