Питання. Допоможіть змоделювати цю блузку, будь ласка!
Відповідь. На жаль, не вдалося знайти вид ззаду цієї моделі. Тому варіантів може бути безліч. Ви зможете продумати композиційне і конструктивне рішення спинки самі.
Для моделювання необхідно скористатися базової конструктивною основою жіночого плаття.
На першому етапі переводимо виточки на випуклість грудних залоз. З моделі видно, що на фронті проходить лінія рельєфу, причому відносно центру опуклості грудей вона зміщена. Потрібно оформити лінію рельєфу, а потім перекласти в неї розчин виточки. Залишиться маленька витачками. Якщо вона у вас вийде не більше 0,8 см, то можна спробувати пріпосадіть зріз і сутужить. Якщо витачками більше вказаної величини, то варто її стачать, тим самим забезпечимо відповідність анатомічним особливостям, а значить і кращу якість посадки на фігурі.
Потім оформляємо лінію горловини. У базовій конструкції лінія горловини проходить зазвичай на рівні яремної западини. Для даної моделі варто зменшити глибину горловини приблизно на 1...1,5 див.
Оформляємо лінію пройми.
Нижня частина – волан викроюються по формі прямокутника зі скошеним краєм, який є бічним зрізом. За рахунок кривизни нижнього зрізу переду вийдуть фалди, як це видно з фотозображеннями. Волан подвійний. Краще викроїти з великим припуском по нижньому зрізу і вже в процесі примірці відкоригувати лінії низу у обох воланів.
Що стосується спинки, то можна запроектувати лінію низу прямий, або також з вигином, як на фронті. Волан такої ж форми.
Як варіант можна викроїти волан по формі квадрата з отвором посередині, довжина якого повинна бути дорівнює довжині нижніх зрізів спинки і полички. Так кроять спідницю «сонце», тільки по колу, а тут квадрат. Після сточування бічних зрізів спинки і переду притачиваем волан. Ще раз повторюся, що це як варіант.