Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Машинні шви: види і застосування

Пошиття одягу вимагає від фахівця великих навичок, знань і умінь створити якісну ексклюзивну річ.При виготовленні швейних виробів застосовуються машинні шви різноманітного призначення. До них пред'являються дуже серйозні вимоги, так як від виконання залежить загальний вигляд речі.Початківці швачки, щоб досягти професіоналізму і якісного пошиття, перед початком роботи на швейній машинці з'єднують деталі ручними швамиПрофесіонали виконують шви з першого разу бездоганно.

машинні шви

Залежно від типу з'єднання застосовуються наступні машинні шви:

  • сполучні;
  • крайові;
  • оздоблювальні.

Машинні шви з'єднувальні

Використовують для з'єднання основних деталей виробів з усіх видів тканин. Виконується прямий двуниточной ниткою, внутрішньої сточкой.

Види з'єднувальних швів і їх застосування

  • Стачной – використовують при суміщенні бічних і плечових зрізів, сточування зрізів рукавів, середніх зрізів спинки, рельєфів виточок, стикування ліфа і спідниці, а також при притачивании надставок, вшиванні рукава в пройму. В залежності від моделі застосовуються шви вразутюжку (для сточування деталей верху), взаутюжку (при обробці підкладки та інших тонких тканин), на ребро (для з'єднання середнього шва в брюках або виробів покрою «рік»). Деталі розкладають з двох сторін від шва.
     
  • Накладні і настрочные шви бувають закритими і відкритими зрізами. Накладний шов з відкритим зрізом виконують одним рядком. Він вважається внутрішнім, та застосовується для складання частин прокладки. Накладної з закритим зрізом використовують для настрачивания накладних кишень, кокеток з основною частиною виробу. Настрочними – використовується при пошитті верхнього одягу (з закритими зрізами), а також у виробах з осипатись тканини (з відкритим зрізом). Застосовуються для настрачивания кокеток, рельєфів, середніх швів спинки.
  • Подвійний виворітний – часто називають «білизняним», найбільш зносостійкий, застосовується в тих виробах, які потребують частих прань. Використовують при пошитті постільної білизни, виробів з шовкових та бавовняних тканин.
     
  • Запошивочный – найчастіше використовують при пошитті чоловічих сорочок, джинсів, курточок, спецодягу, білизни.

Крайові шви

Використовують для обробки зрізів і країв низу виробів, рукавів, воланів, жабо, воланів, кокіль. Деталі розкладають з однієї сторони від шва.

Види крайових швів та їх застосування

  • Обтачной – розрізняють кілька видів суміші: у розкол, кант, просту і складну рамку. Швом в розкол обробляють хлястики, лацкани, погончики на виробі. Шов кант використовується для обробки низу рукавів, манжет, клапанів, комірів. Обтачной в просту рамку застосовують для обробки кишень в рамку, з клапанами. Для товстих тканин рекомендується використовувати шов в складну рамку.
     
  • Шов у підгинку з закритим зрізом застосовують для обробки рукавів і низу виробів. Часто використовують для матеріалів з сипучим краєм. Ширина шва - не менше 1,0 див.
     
  • Шов у підгинку з відкритим зрізом застосовують для обточування подбортов, внутрішніх зрізів, підшивання низу виробу і рукавів. Використовують для неосипающаяся тканин.
     
  • Окантовочні шов використовують при обробці пройм, вирізу горловини, воланів і воланів. Для окантовывания використовують косу бейку, яку викроюють під кутом 45 градусів , або купують готову. Розрізняють окантовочні шов з закритим і відкритим зрізом.
     
  • Обметочний - для обробки одного вільного зрізу, щоб оберегти тканину від обсипання. На звичайній швейній машинці виконується у вигляді зигзага.

Оздоблювальні

Використовуються для декоративного оздоблення виробів. Крім того, шви підходять для створення необхідного силуету: рельєфів, складок.

Види крайових швів та їх застосування

  • Рельєфні – для імітації рельєфів і кокеток на цілих деталях. Існує кілька різновидів рельєфного шва: застрочной – для застрачивания складок; выстрочной зі шнуром – для обробки пальто та легкого одягу; вытачной – виготовлення кокеток, рельєфів; настрочные – для створення рельєфних ліній на виробі.
  • Шви для утворення складок – можуть бути одно - і двосторонніми, обробними і сполучними.Використовуються для обробки деталей виробу відповідно до моделі.

Як бачимо, машинних швів досить багато. Одні з них використовуються дуже часто, інші – набагато рідше. Якість виконання залежить від кількох факторів: частоти стібків, ширини шва, відстані між рядками, натягування нитки. Ширина машинного шва залежить від тканини і конкретної моделі.Практично всі машинні шви можна виконати на сучасних машинках.



Категорія: Різне | Додано: (19.08.2016)
Переглядів: 5785 | Рейтинг: 0.0/0