Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Машинні шви
У різних зразках м'яких меблів вживають різні типи швів в залежності від того, повинен виготовлений предмет бути особливо міцним, він розрахований на часті прання або у нього чисто декоративне призначення.
Плоский шов.
Це найпоширеніший із швів, які використовуються в більшості виробів для інтер'єру.Припуск на шов може бути різний, але в середньому достатньо 1,5 див. Навіть якщо припуск буде попередньо підрізав, слід рядок робити якомога далі від краю для більшої міцності.
1. Сколите два полотнища, ретельно підігнавши їх по зрізах.
2. На живу нитку змітайте шов на відстані 1,5 см від зрізу. Якщо тканина досить щільна, можна прострочити шов на машинці прямо по шпильок без попередньої кмітливості.
3. Прострочіть шов по лінії намітки. Разутюжьте припуски на шви. Прострочіть зигзагоподібним або запошівальним стібком зрізи, щоб не дати розповзатися матерії.
Подвійний (або французька) шов.
Французький шов більше підходить для легких тканин. Ним користуються для закладення швів на простирадлах, щоб тканина не розповзалася. Чим тонша тканина, тим вже оздоблювальний шов.
1. Складіть деталі виворітними сторонами один до одного, сколіть їх і прострочіть шов на відстані 7 мм від краю. Обріжте припуск до 3 мм.
2. Припуски шва разутюжьте - це дозволить легко і рівно складати його на іншій стадії шиття.
3. Складіть деталі по зрізах і проутюжьте їх. Сколите і прострочіть шов на відстані 5 мм від краю. Заутюжьте на одну сторону.
Расстрочной шов.
Це найбільш підходящий тип шва при зшиванні шматків, які вимагають точної підгонки, так як його прошивають на машинці з лицьового боку. Точно підженете рапорту малюнка при викроювання, щоб шов був якомога непомітніше.
1. Підігніть тканина на ширину 1 см по частковій нитки основи і проутюжьте підгин.
2. Покладіть тканину запрасованою подгиб на інше полотнище. Сколите по згину, ретельно підігнавши малюнок.
3. Змітайте, якщо тканина пухка, а якщо ні, прострочіть шов прямо по шпильок як можна ближче до згину. Для більшої міцності прострочіть ще один шов на відстані 5 мм від першого.
Настрочними, або джинсовий (плоский запошівальний), шов.
Цей традиційний шов всі знають по джинсам. Він надзвичайно міцний, витримує численні прання і не розвалюється від тривалого носіння, оскільки всі його краю закладені.Джинсовий шов особливо підходить для тканини середньої щільності.
1. Накладіть полотнища лицьовою стороною всередину і прострочіть їх на відстані 1,5 см від краю. (Для традиційного подвійного шва, навпаки складіть полотнища виворотом усередину).
2. Подрежьте один припуск шва на 3 мм. Заутюжьте широкий припуск шва на підріз.
3. Підігніть більший припуск, сколите його і проутюжьте. Прострочіть в край.
Закладені шви.
Закладені шви (наприклад, усередину наволочки або чохла) можна необметані, але щоб при викручування чохла на лицьову сторону лінія була як можна акуратніше, їх потрібно рівно підрізати.
Товсті шви необхідно добре закладати, ретельно накладаючи шар на шар. Косі шви і кути підрізають, а припуски в місцях скруглення надсекают.
1. Прострочіть полотнища за місцем скруглення, використовуючи в якості направляючої лінію на голкової пластини. Дійшовши до кута, залиште голку в матерії і поверніть тканину, щоб вести шов далі.
2. Надсекіте припуск у внутрішній точці округлення, щоб можна було прострочити там одну або дві нитки рядка. Обріжте припуски шва на відстані 5 мм від рядка шва.
3. Зріжте всі виступаючі назовні кути. Якщо тканина середньо або дуже щільна, подрежьте також припуски шва з обох сторін.
4. Надсекіте і виріжте куточки по зовнішньому припуск місця скруглення. Чим крутіше скруглення, тим більше надрізів, на менш крутих - через кожні 1,5 - 2,5 см.
5. Якщо шов складається з декількох шарів тканини, подрежьте всі припуски, щоб по можливості зменшити товщину настрочені шва. Подрежьте припуски шарів, так, щоб наступний від лицьової сторони припуск був трохи більше.
|
Категорія: Різне | Додано: (21.04.2016)
|
Переглядів: 952
| Рейтинг: 0.0/0 |
|