
В пошитті самої першої одягу для малюка зараз повсюдно використовуються бавовняні трикотажні тканини: кулір і інтерлок, які доповнюються більш щільними рибаной, кашкорсе і піке у вигляді обробки деталей коміра та манжетів. У такому одязі малюкові затишно і комфортно.
Отже, приготуємо тканина для слиппера: х/б трикотаж основна тканина (від 0,5 м до 0,8 м в залежності від розміру готового виробу) і тканину для манжет і горловини. У мене основна тканина — утеплений трикотаж і на манжети залишки х/б трикотажу. Тканину потрібно обов'язково випрати та випрасувати перед пошиттям, щоб вона дала усадку.
Також потрібні гострі ножиці (бажано, щоб були спеціальні ножиці тільки для розкрою тканини).
Ще нам знадобляться нитки. Можна будь-які, але я взяла спеціальні трикотажні, т. к. вони більш ніжні в швах, що важливо для будь-якого малюка, адже у них така тонка і чутлива шкіра. Я буду шити на оверлоці і мені потрібно 4 такі котушки, але...на слиппер піде трохи ниток, тому я отматываю від основної котушки на 3 вільні котушки достатню кількість ниток в цілях економії.
Тепер друкуємо викрійку. У мене буде слиппер без шва на спинці (малюкам там шви абсолютно ні до чого, тим більше якщо врахувати, що зовсім крихти більшу частину часу сплять). Тому нам знадобиться ластки.
Раз слиппер буде без шва на спинці, при розкрої вносимо невеликі зміни, ось таккие:
Робимо припуск приблизно 0,5 см – 1см. Вирізаємо. З тими ж припусками вирізаємо інші деталі слиппера. На половинках переду на середньому шві робимо припуск від 1 до 1,5 см під кнопки або гудзики). Пришиваємо п'яточки.
Тепер зшиємо плечові шви.
Пришьем рукава у відкриту пройму. Ось що вийшло.
Пришиваємо шкарпетки до деталей переду. Я вирішила зробити білявими.
Тепер пришиваємо ластовицею.
Вимірюємо відстань між ніжками. Воно нам треба, щоб викроїти планку під майбутні кнопочки.
Викроюємо 1 планку шириною приблизно 4-5 см і завдовжки рівній вимірюванням відстані між ніжок.
Складаємо нашу планку навпіл, можна для зручності пропрасувати. Пришиваємо на оверлоці (або зигзагом).Зшиваємо рукави і відразу з боків до ніжок, прошиваємо ступні. Ось як вийшло:
Тепер підготуємо манжети. Висоту і ширину підбирайте самі. Зшиваємо манжети в кільце.
Складаємо удвічі виворотом усередину. Шви я до середини роблю в одну сторону, потім в іншу, щоб менше і акуратніше був у підсумку шовчик. Обов'язково потрібно пропрасувати.
Знаходимо серединки у рукава і манжета, поєднуємо шви і заколюємо шпильками.
Пришиваємо, не забуваючи розтягувати тканина манжетки.
Тепер отвернем передній зріз (заздалегідь оверложенный) на 1,5 см і прогладим праскою.
Там де ніжки закінчуються (в районі ластовіци), утворюється така складка. Її потрібно прошити під кутом в 45 градусів і знову запрасувати.
Комір складаємо удвічі обличчям всередину, приколює до лінії горловини, рівномірно розподіляючи. Окантовку переднього зрізу потрібно відігнути на обличчя і приколоти поверх коміра. Пристрочите одним рядком на оверлоці і відігнути окантовку на виворіт.
|