Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Майстер-клас: шиємо сорочку для хлопчика

 

Вам знадобиться:

— Готова викрійка сорочки

— Швейна машина

— Оверлок (бажано, але можна обійтися і без нього)

— Праска

— Нитки для машини в тон тканини

— Голка з нитками для намітки контрастного кольору

— крейда (обмилок)

— розпорювач

— ножиці

— кравецькі шпильки

— лінійка

— скотч

— основна тканина (на 86 розмір 0,6 м при ширині 1,4 м)

— клейова тканину або флізелін (0,2 м при ширині 1,4 м)

— гудзики

Підготовка

Роздрукувати викрійку. Склеїти листочки за схемою, я склеїла тільки ті, на яких не повні деталі. Вирізати викрійку.

 

 

 

 

Тканина попередньо підготувати до розкрию: декатировать (трохи збризнути водою і проутюжить) або просто пропрасувати праскою з парою, розгладжуючи всі заломи і складки.

Розкрій

Складіть тканину навпіл лицьовою стороною всередину. Розкласти всі деталі крою на тканини так, щоб часткова нитка ДН (вона йде паралельно кромці тканини) збіглася зі стрілочками на выкройках (якщо на викрійці немає стрілки, значить ДН повинна збігтися зі стороною, на якій написано ЗГИН). Природно викрійку, на одній із сторін якої написано ЗГИН, розташовувати цією стороною до згину тканини. У моєму випадку, для зручності крою, я добудувала другі половинки викрійок верху коміра, стійки коміра, так само зробила дублікати деталей кокетки і манжети. Всі добудовані мною деталі оранжевого кольору на фото. Так само варто звернути увагу на малюнок тканини. У моєї тканини є напрям малюнка, тому я не могла перевертати деталі «догори ногами», але якщо тканина не має напрям малюнка, спокійно можете перевернути деталь для економії тканини або кращого розташування. Всі деталі викрійки на розмір 86 вмістилися на відрозі тканини 0,6 м при ширині 1,4 м. Раджу заздалегідь подумати скільки потрібно тканини для конкретного розміру.

Потрібно викроїти:

— поличка 2шт.

— спинка (зі згином) 1 шт.

— кокетка (зі згином) 2шт.

— рукав 2шт.

— манжета 4шт.

— комір (зі згином) 2шт.

— стійка (зі згином) 2шт.

— кишеня 1шт.

 

 

Розклавши деталі крою, приколоти їх кравецькі шпильками. Обвести деталі крейдою або обмилки кому як подобається, але скажу відразу, мило зникне у вас після першої обробки праскою, тому рекомендую скористатися крейдою.

Вирізати деталі крою, залишаючи припуски на шви. Я залишаю завжди приблизно 1,5 см, т. к. я користуюся оверлком, а він маленькі припуски не любить. В крайньому випадку, можна підрізати зайве, особливо якщо відшиваю викрійку вперше. На верхній край кишені залишити більше припуск близько 3 див.

Скопіювати крейдяні лінії на другі парні деталі. Наміткою відзначити мітки на окате рукавів, проймі, розріз під манжету на рукаві, защипи на рукаві і складки на спинці.

З клейовий тканини або флізеліну викроїти деталі без припусків на шви:

— манжети 2шт.

-комір (зі згином) 1 шт.

— стійку (зі згином) 1 шт.

-планка для полички 2 шт.

 

 

 

 

Дублювання деталей

Дублюються деталі: внутрішня частина стійки, верхня частина коміра, верхня частина манжети івнутрішні частини планок полички. На деталі манжети, комір, стійки і полички приклеїти деталі з клейовий тканини. Відразу скажу, що краще клеїти без пари, і на тій температурі, яку максимально витримує ваша тканина. Так само праскою не варто возити з деталей, краще це робити прижимающими рухами.

 

 

Тепер всі наші деталі підготовлені до складання виробу.

 

Збірка вироби

Закласти складку на спинці. Сколоти шпильками, можна для фортеці скріпити наміткою.

 

 

 

 

Поєднуємо деталі кокеток і спинки таким чином, щоб деталь спинки опинилася між деталями кокетки, і заколюємо булавками. Сточуємо на машинці з цього зрізу.

 

 

 

 

Розгорнути деталі кокеток наверх, в правильне положення. Відпрасуйте шов і прокласти оздоблювальну скріпляє сходинку. Видалити намітку.

 

 

 

 

 



Категорія: Різне | Додано: (17.09.2016)
Переглядів: 973 | Рейтинг: 0.0/0