Вагітність – прекрасна пора, коли жінці необхідна не тільки красива, але і зручна одяг. Відмінним доповненням до гардеробу майбутньої мами стане трикотажний сарафан для вагітних, який можна носити з ранніх термінів вагітності і до пологів. Ця універсальна одяг чудово поєднується як з брюками, так і з колготками. Верх образу можна доповнити яскравою водолазкою або лонгсливом, а в теплу пору року вони можуть взагалі не знадобитися. Родзинкою викрійки є горизонтальні вставки в області горловини, грудях та по низу виробу, оригінально підкреслюють округлі форми живота.Саме у цих місцях можна сміливо використовувати яскраві тканини в поєднанні з гіпюром.

Етапи пошиття:
1. Викрійку від сайту "Скринька" роздруковуємо і склеюємо, стикуючи кутові позначки. Вирізаємо основні деталі і розкладаємо в порядку їх розміщення, щоб не переплутати порядок поєднання в процесі викроювання.На цьому етапі слід визначитися з вибором тканин для основних частин і горизонтальних вставок. В якості основи сарафана для вагітних краще взяти трикотажне полотно, яке є найбільш зручним у носінні жінкам з добре кругленьким животиком. Вирішено було зшити сарафан без застібки-блискавки на спинці, тому єдине зміна, що довелося зробити — це розширити горловину.
2. Основні деталі розкладаємо на тканину. Важливо дотримуватися напрямок нитки основи, щоб сарафан мав достатню еластичність в поперечному напрямку.
3. Вирізаємо деталі основи. Також з основної тканини вирізаємо 4 мішковини для кишень. Припуски по зрізах дорівнюють 1 див.
4. Додатково з основної тканини вирізаємо обтачку пройм рукавів і внутрішню частину горловини спинки і переду. Викрійки обтачек пройм рукавів вирізаємо з деталей викрійок основи, відступаючи від країв пройм 3-4 див. Зовнішні краї обтачек вирізаємо без припусків, з боку пройм і бічних зрізів залишаємо припуски 1 див.
5. З атласу і гіпюру вирізаємо деталі вставок. Всі вирізані деталі сарафана розкладаємо поруч для візуального контролю відповідності наявності, симетричності і розмірів всіх складових.
6. Всі деталі горизонтальних вставок і обтачку пройми рукавів з внутрішньої сторони проклеюємо флізеліном, що вбереже тканину від деформації в процесі зшивання деталей.
7. Зовнішні краї обтачек обробляємо оверлком, щоб в процесі шкарпетки тканина не обсипалася. Обтачку пройм рукавів переду і спинки складаємо разом і зшиваємо по бічних зрізах. Місця швів розгладжуємо праскою через марлю.
8. Зшиваємо виточки на грудях. Зрізаємо тканину на відстані 0,7 см від шва, відкритий зріз обробляємо оверлком. Нитки оверлочного шва, які завершують внутрішній край рядка, слід акуратно сховати в шов за допомогою голки. Припуск шва підгинаємо до низу і пропрасовуємо праскою через марлю.
9. Деталі вставок збираємо, сметивая атлас і гіпюр між собою. Вшиваємо деталь вставки на грудях, попередньо приметав її до деталей переду. Поєднуємо лінії середини деталей шпильками, що попередить утворення зсуву тканин при сточуванні. Шов прокладаємо на відстані 1 см від зрізів, обробляємо краю оверлком.
10. Деталі вставок основи і підкладки горловини переду і спинки зшиваємо по бічних зрізах. Місця швів разутюживаем праскою через марлю.
11. Складаємо деталі вставок горловини основи і підкладали лицьовими сторонами один до одного і зшиваємо по верхньому зрізу на відстані 1см від краю.
12. Зшиті деталі вставок горловини вивертаємо на лицьову сторону, місце шва акуратно складаємо і пропарюють праскою через марлю, дещо зміщуючи лінію шва на бік підкладали. Нижні зрізи сметываем.
13. Складаємо основні деталі спинки і переду разом лицьовими сторонами всередину. Виконуємо плечові шви за допомогою оверлока. Приметываем деталь вставки горловини.
14. Зшиваємо основу з горловиною, прокладаючи строчку на відстані 1 см від зрізів, край обробляємо оверлком.
15. Місця пришивання мешковин кишень на основних деталях з вивороту зміцнюємо флізеліном.
16. Прикладаємо мішковини на лицьову сторону основних деталей, поєднуючи зрізи, і пришиваємо на відстані 1 см від краю. Відкриті бічні зрізи обробляємо оверлком, захоплюючи тканина мешковин кишень в шов.
17. Складаємо деталі переду і спинки по бічних зрізах.
18. Виконуємо бічні шви, пропустивши місця входів в кишені. На краях входів в кишеню робимо закріпки, кілька разів натискаючи кнопку «реверс» на швейній машинці. Це збереже цілісність рядки в процесі шкарпетки, так як при постійному використанні кишені кінці рядків найбільш піддаються навантаженню, і часто в цій області шви розриваються і утворюються дірочки.
|