Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Майстер-клас: плаття для дівчинки

 

Сьогодні будемо шити літнє платтячко для чарівної дівчинки.

Нам знадобиться:

— викрійка сукні.

— поплін — щільна х/б тканина, дуже гладка і приємна на дотик,

— рібана — щільний х/б трикотаж високого ступеня розтяжності.

Приступаємо до розкрою.

Оскільки моя чарівна модель дуже стройненькая і мірка довжини спини у неї трохи більше стандарту, то при розкрої враховуємо ці моменти і трохи зауживаем спинку і полички та подовжує деталі. Плаття буде пошито без рукавів, тому лінію пройми я трохи підняла вгору. Для розкрою я використовувала спеціальні швейні маркери, які розчиняються у воді. Дуже зручна штучка)

 

 

За лекалами полички і спинки розкроюємо обтачку. Нижче буде описано мій спосіб обробки горловини і пройм такими обтачками. Відразу зізнаюся, я самоучка, тому мій варіант не претендує на істинно правильний.Рекомендую спочатку прочитати весь МК до кінця, а потім вже вирішити, чи будете ви повторювати за мною або ж виберете інший спосіб.

 

 

Спідниця буде виконана з єдиного прямокутного полотна.

 

 

Замість рукавів будуть крильця, їх раскраиваю на око. Довжина прямого краю повинна бути більше, ніж довжина пройми. Можна використовувати не рибану, а іншу тканину. Мені рібана сподобалася тим, що вона майже не мнеться за рахунок трикотажної в'язки, і її щільність дозволяє крилець "стояти".

 

Етапи шиття

Закруглений край крилець обробляємо роликовим швом на оверлоці. Якщо будете шити на звичайній машині, то можна використовувати шов зіг-заг. Цим швом бажано пройти 2-3 рази по краю. При цьому на другому заході потрібно дозволити тканини трохи загнутися всередину. Тоді обробка буде щільна і рівна. При шиття можна трохи розтягувати тканину, щоб вийшли хвилі.

 

 

Далі потрібно зробити збірку по внутрішньому краю на крильцях. Я використовувала спеціальну лапку, але можна зробити збірку стандартним способом: прострочити 2 рядки з максимальною довжиною шва і вручну присборить.

 

 

 

 

Вийшли 2 таких крильця

 

 

Далі складаємо деталі полички і спинки і виконуємо плечові шви. Припуски обметываем і разутюживаем.

 

 

Складаємо крильця з проймами лицем до лиця, зрівнюємо з плечової точки і пришиваємо. Довжина крил у мене вийшла така, що вона повністю закрила пройму. Могло статися й інакше, але це було б теж красиво, тому я спеціально довжину не підганяла.

 

 

Зараз нам потрібно зробити 2 деталі пояса. Для цього викроюємо смужки шириною 8-10 см і довільною довжиною. Смужки складаємо навпіл обличчям всередину, прошиваємо по зовнішньому краю, вивертаємо і прасуємо.

Виконуємо бокові шви на поличці і спинці, вкладаючи між ними деталі пояса, як на фото нижче.

 

 

 

 

Виконуємо бокові шви на обтачку. Всі відкриті зрізи обметываем.

 

 

Складаємо деталі обтачку з виробом лицем до лиця і сточуємо по лінії горловини на поличці і спинці. Припуски надсекаем в перегибистых місцях.

 

 

Обтачку відгинаємо на виворіт і акуратно прасуємо уздовж лінії горловини.

 

Зараз саме з цього становища нам потрібно обробити пройми.

Притримуючи однією рукою оброблену обтачкой горловину, другу руку потрібно помістити між обтачкой і виробом зсередини і акуратно витягнути необроблений ділянку.

 

 

Стачайте доступний ділянку. Припуски надсекіте на заокругленнях. Виверніть виріб в початковий стан.

 

 

Залишився незашитый ділянку потрібно обробити тим же способом, що описаний вище: знову вивернути тільки ця ділянка і стачать.

Розумію, що спосіб досить складний, тому пізніше я знайшла більш простий варіант — http://korfiati.ru/2008/12/obrabotka-gorloviny-i-projm-platya-futlyara-celnokroenymi-obtachkami/

Обтачку закріплюємо щодо виробу, проклавши сходинку прямо по бічному шву. Краю горловини і пройм отутюживаем.



Категорія: Різне | Додано: (17.09.2016)
Переглядів: 856 | Рейтинг: 0.0/0