У майстер-класі використана викрійка асиметричного трикотажного плаття. Індивідуальний розмір.

Так як лекала побудовані з урахуванням особливостей трикотажних полотен, а у мене впав вибір на атлас, по обхватам грудей, талії і стегон я додала по 12 див. По переду 6 см (по 3 див. на бічний зріз), плечовий зріз подовжила на 1,5 см, лінії відрізних деталей продовжила. З допомогою метричного лекала вивела лінію пройми. Довжину фронту збільшила на 10 див.
По спинці 6 см розподілила так: бочок (2 дит.) — +1см по боковому зрізу і +1см по зрізу рельєфу, центральна частина спинки (2дет.) — +1см по зрізу рельєфу. Довжину спинки збільшила на 10см. За середнього зрізу спинки додала припуск на шліцу довжиною 26 см і шириною 4см.
Вирізала лекала, припуски на шви додавала на тканини.
Перед. Щоб відтінити відрізні деталі по поличці (деталі № 1-13), на ті самі деталі настрочила чорний гіпюр.Гіпюр попередньо продекатировала, настрачивала без натягу і більше основної деталі по всіх зрізах приблизно на 1мм. Відрізні деталі збирала шириною шва 1см., в разутюжку, зрізи обметала.
Деталь у вигляді краплі вставила швом в заутюжку, обметала.
Спинка. Припуски на шліцу проклеила: верхню частину флізеліном +1см по ширині, нижню частину нитепрошивной кромкою по краю в довжину. Рельєфи стачала шириною шва 1см в заутюжку, заутюжила в бік центру. Середній шов спинки стачала шириною шва 1 см в разутюжку, залишивши відстань під блискавку (зрізи під блискавку проклеила нитепрошивной кромкою). Вставила потаємну блискавку за допомогою спец. лапки.
Монтаж. Обметала плечові і бокові зрізи, стачала шириною шва 1 см, разутюжила. Після примірки поглибила пройму на 20см.
Обметала низ сукні, заутюжила і обробила шліцу. Заутюжила низ на 4см (припуск), підшила потайними стібками.Проклала оздоблювальну строчку по шліці, закріпивши припуски.
Рукава. Рукави двошовні , довжина¾, низ рукава оброблений притачной відкладний манжетою.
Ліктьові і передні зрізи стачала шириною шва 1см. , обметала і заутюжила.
Манжета складається з верхньої манжети і нижній, верхній манжета з обробкою з гіпюру. Манжети стачала в кільце шириною шва 1 див. Верхню манжету обтачала нижній манжетою шириною шва 0,7 см, проклала технічну сходинку по нижній манжеті шириною шва 0,1 див. Заутюжила манжети.
Манжети притачала до низу рукавів шириною шва 1 см, вкладала нижній манжетою до лицьовій стороні рукава.Обметала шви, проклала технічну сходинку по рукавах шириною шва 0,5 см (на ширину лапки), закріплюючи припуски в сторону рукава. Заутюжила манжети в бік рукавів виконуючи кант з манжети шириною 1 див Прикріпила манжети на рукавах з переднім швах.
Втачала рукава в пройми, головку рукава припасаживая. Обметала зрізи і заутюжила в бік рукавів.
Обробка горловини. У вихідному варіанті обтачке горловини і обтачку пройми були однією деталлю, так як я шила сукні з рукавами, обробляти пройми обтачками недоцільно. Обтачке переду викроюється зі згином, обтачке спинки з 2 деталей.
Обтачку стачать шириною шва 1 див.
Обшити горловину обтачкой шириною шва 0,7 см і вздовж блискавки спец. лапкою. Проклала технічну сходинку обтачке шириною шва 0,1 див. В області блискавки як підлізла. Притачала плечові накладки (сама підганяла до потрібних розмірів на оверлоці). Обтачку закріпила по плечовим швах.
Прасування готового виробу.
Плаття готове!
|