Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Лялька-грілка

Майстер-клас від Жаным

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным
Майстер-клас підготовлено для сайту від нашої рукодільниці Жаным - Мухаметгалиевой Зіли.

У своєму майстер-класі я зібрала воєдино всі розрізнені майстер-класи інших майстринь, і покажу як це роблю я. Багато покажу в спрощеному варіанті, адже ми робимо просто ляльку-грілку. Майстер-клас вийшов великим, тому дякую тим, кому вистачило терпіння додивитися його до кінця.

 

Що нам знадобитися:

  • дріт (я брала ту, яку використовують для проведення електрики);
  • ватин той, що товстіший (у нас в магазині він коштує 55 руб. за метр);
  • ізоляційна стрічка або скотч;
  • синтепон;
  • колготки капронові тілесного кольору(краще побледнее, а то вийде негреня) і краще ті, що подешевше, де поменше еластану (вони краще тягнуться);
  • фарби, я використовую гуаш (майстри користуються спеціальною - акрилової);
  • гудзики на ніжці з гладкою поверхнею (приблизно, як 10-і копійчана монета або трохи більше);
  • лак прозорий (можна і для нігтів);
  • накладні вії;
  • пряжа для волосся;
  • нитки в тон колготок і велика штопальна голка;
  • клей, будь-для склеювання матеріалу (я використовувала Titan), а можна і клейовий пістолет, у кого є;
  • ізолента;
  • інструменти;
  • ну і звичайно, матеріал, щоб одягнути нашу ляльку.

Почнемо з каркаса спідниці.

1. Для цього виміряємо діаметр нашого чайника в самому широкому місці, тобто де носик і ручка. А також його висоту. У вас можуть бути свої вимірювання, у мого чайника довжина кола дорівнює 72 см, висота - 20 див.

Від дроту кусачками откусим дріт одну довжиною 76 см, одну довжиною 30 см та чотири завдовжки по 24 див. Відріжемо ватин 75х30 див.

2. Дріт, довжиною 76 см і 30 см з'єднаємо в окружність, місце з'єднання замотаем ізолентою. На дроті, довжиною до 24 см, з кожного кінця зазначимо по 2 см, зігнемо як показано на рисунку. Далі з'єднаємо малу окружність з великою, як на малюнку і місце з'єднання замотаем ізолентою. Це буде дротяний каркас спідниці.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 1

3. Тепер візьмемо приготований відріз ватину, прошьем бічні краї і закриємо наш каркас ватином , як на малюнку. На малої окружності зайвий ватин збираємо в складки на спинці.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 2

4. Зшиємо підклад на спідницю. Матеріал на нижній одяг я взяла трохи темніше 75х22 см, виріжемо коло діаметром трохи менше діаметра окружності верхньої каркаса. Прямокутник прошьем по боковому зрізу, верх присборим і пришьем до кола.

Для верхнього підкладали викроївши п'ять клинів, прошьем їх по бічних зрізах один до одного, причому в останньому бічному шві не дошиваем до верхнього зрізу близько 10 см (інакше ми не зможемо на каркас одягнути підклад). З'єднаємо верхній одяг з нижнім і одягнемо на каркас. Окружність нижнього каркаса я підшиваю до ватину, щоб одяг не ходив туди-сюди. Ну і верхній одяг вручну пришиваємо до верхньої колу каркаса спідниці.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 3Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 4

Каркас тулуба.

5. Зробимо каркас тулуба. Я переглянула багато майстер-класів, але от як конкретно робиться тулуб, ніде не зустріла. Покажу, як це роблю я.

З одного шматка дроту скручую коло, трохи менше окружність верхньої спідниці. З іншого шматка дроту збираю ось таку конструкцію, як на першому малюнку: шия, плечі, тулуб. Приєдную до окружності, замотую місця з'єднання ізоляційною стрічкою. Для рук відрізаю дріт довжиною приблизно 30 см, замотую ізолентою до плечей. Загальна довжина тулуба у мене склала близько 16 див.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 5

6. Тепер - долоньки. Зазвичай дріт складається декількох жил (моя - з двох). Я витягла їх за допомогою ножа і плоскогубців. Як показано на малюнку, зробила з них заготовки для пальців, поєднала в долоньки і замотала ізолентою. Тепер, знову ж таки за допомогою ізоляційної стрічки приєднуємо долоньки до рук.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 6

7. Почнемо обмотувати долоньки синтепоном. Відріжемо від синтепону смужки, краще - подлиньше. Для зручності пальчики раздвинем. І починаємо обмотувати пальчики (зазвичай я починаю з мізинця) синтепоном, як бинтом, коли вріжемося.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 7

8. Обмотую руки спочатку непотрібним матеріалом( для економії, я обмотала залишками флісу), потім відрізаємо від синтепону квадрат, складений удвічі і пришиваємо до руки і долоньці. Шию теж обмотуємо невеликим шматком синтепону. Для тіла відрізаємо типу ось такий сорочки, як на четвертому малюнку, пришиваємо до тельцю, до проймам рукавів. Середину тулуба заповнюємо непотрібними залишками матеріалу і зашиваємо низ тулуба.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 8

9. Для долоньок зшиємо рукавички з панчіх. На малюнках видно, як я це робила. У майстер-класі майстриня натягала панчіх на каркас з дроту, потім обводила долоньку, прошивала і вирізала. Я так пробувала, але і в ненатянутом вигляді рукавички чудово виглядають на долоньці , так і мені так зручніше було.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 9

10. Відріжемо від панчохи прямокутники довжиною, рівній довжині руки і шириною, що дорівнює обхвату руки. Зшиємо бічні зрізи, вивернемо, одягнемо на руки і пришьем до рукам.

Для тіла: докладемо тіло до шматка панчохи, складеного вдвоє, прошьем лінії по шиї і плечей, виріжемо, натягуємо на тіло і пришиваємо до проймам рукава. Якщо хочете зробити ляльці груди, відриваємо від синтепону шматок і формуємо кульки, підкладаємо їх на належне місце, прошиваємо низ тіла. І все, залишилося пришити тіло до верху каркаса спідниці.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 10

Голова.

Є чудові майстер-класи видатних майстринь. Відеокурси Е. Лаврентьевой - це щось. Я покажу, чого я у них навчилася.

11. Обожнюю цей процес. Завжди виходить інший результат. Ну що ж, почнемо.

Формуємо з синтепону куля, вкладаємо в панчоху, натягуємо і закріплюємо зверху і знизу (я чудово пристосувала для цього затиски для волосся). Для носа беремо синтепон, як на малюнку, і підкладаємо його на місце носа. Потрібно взяти голку достовірніше (штопальную з гострим кінцем), нитки в тон панчохам. Почнемо утяжку.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 11

12. Формуємо ніс.

Спочатку я пальцями проминаю місце перенісся і крил носа.

Для зручності і симетрії шпильками наголошую місця стяжок. Спочатку зробимо перенісся, для цього стягуємо цифру 1 і 4 (хвостик нитки залишаємо ) туди і назад, перевяжем нитки у цифри 1. Введемо голку з 1 цифру 3, далі в цифру 2 і виводимо в цифру 1, стягаємо, нитки перев'язуємо. Вводимо голку з цифри 1 на цифру 4. І теж саме робимо з іншою стороною.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 12

Крила носа: з цифри 4 повертаємося в цифру 3. Далі голку вводимо в цифру 1 і повертаємося в цифру 3, нитка залишається поверх крил, ми як-би огинаємо. Затягуємо, проробляємо ту ж операцію ще раз, зав'язуємо вузлики. Те ж саме з іншого боку.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 13

Прошиваємо перенісся, нитки перев'язуємо у вузлик і обрізаємо.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 14

13. Відриваємо від синтепону (саме відриваємо, а не відрізаємо, так пухнасті і об'ємніше) шматочки і формуємо дві кульки для щічок і дві смужки для губ.

Підкладаємо їх.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 15

14. Перед тим як почати утяжку, я пальцями проминаю місця очниць, зовнішні куточки губ, як би намічаю їх.

Формуємо посмішку. Вводимо голку з цифри 1 на 2, залишаємо хвостик і далі в точку підстави вушок, цифра 3 знову повертаємося в цифру 1. Затягуємо, але не сильно, як сподобається усмішка. Завяжем нитку у вузлик, нитка не відрізаємо , вводимо в ліве око і повторюємо як правої стороною.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 16

15. Що у нас вийшло. Голкою трохи витягую верхню і нижню губу.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 17

16. З середини нижньої губи (1) цифру 2, далі в цифру 3. Повертаємося в 2 і знову в 3, трохи затягуємо. З цифри 3 на цифру 2, далі в цифру 4, знову в цифру 3, потім повертаємося в цифру 2 , затягуємо. Теж саме з іншого боку. За порядком введення: 2 => 5 => 3 => 2, затягуємо. І повертаємося в цифру 1, натягуємо нитку і зав'язуємо у вузлик, нитка не відриваємо.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 1817. Тепер теж саме робимо з нижньою губою: 1 => 3 => 2 => 1, затягуємо, 1 => 4 => 2 => 1, затягуємо, перев'язуємо вузлик і відрізаємо нитку.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 19

18. Трошки поправляємо голкою посмішку, і вона готова.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 20

Я ще трохи прошиваю місця очниць, щоб очі глибше сіли. Голку від потилиці вводимо по лінії, яку я зазначила приблизно і прошиваємо туди, назад, трохи затягуючи.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 21

19. Очниці затягнули і потилицю у нас став плоским.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 22

В такому випадку, відрізаємо невеликий квадрат від панчохи, рівний потилиці, і по периметру потилиці пришиваємо, залишаючи трохи внизу не прошитим, набиваємо синтепоном, округляючи потилицю, і дошиваем до кінця.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 23

20. Можна зробити вушка при бажанні. Робимо таку заготовку, як на малюнку. Зверху вставляємо на можливе місце вух, руками надаємо їм форму.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 24

І утягиваем.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 25

21. Очі.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 26

Для очей беру гудзики, розміром десь з 10-копійчану монету. Гудзик краще брати на ніжці і світлішою. Майстрині використовують акрилову фарбу, але в мене такої немає, і я взяла просту гуаш. Для зручності можна насадити гудзик на зубочистку. На малюнку я показала послідовність.

Спочатку у кілька шарів зафарбовуємо білою фарбою, підсушуємо потім малюємо радужку, знову даємо підсохнути і вже потім наносимо чорною фарбою зіницю, коли підсохне, білою фарбою наносимо відблиски. Даємо добре просохнути, і у кілька шарів покриваємо прозорим лаком. Ось такий примітивний очко.

22. Тепер зробимо повіки. Як я показала на малюнку, відрізаємо невеликі півкола і приклеюємо їх на місце повік. Коли підсохнуть, можна пришити або приклеїти на їх законне місце. Вії я приклеюю тільки після того, як пришию волосся, щоб випадково не зачепити. На два очка вистачає однієї вії (ріжу навпіл).

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 27

23. Волосся.

Намотую на книгу пряжу, ширина дорівнює потилиці.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 28

Кладу між двома листами і прошиваю на машинці. Лінія - це середина.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 29Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным,30

Папір прибираю.

І пришиваю посередині потилиці.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 31

Заплітаємо в коси. Ляльці наносимо макіяж, приклеюємо вії.

Лялька-грілка - Майстер-клас від Жаным, 32

Далі пришиваємо голову до тулуба. Якщо просто пришиєш, голова може бовтатися. Я спочатку на голові на місці майбутньої шиї роблю отвір і, можна олівцем або пальцем зробити поглиблення, і тільки потім нарізую на шию, пришиваю.

Залишилося пошити вбрання нашій ляльці. Але це вже на ваш розсуд і багату фантазію.

Ну, загалом-то, ось і все. Процес трудомісткий, але підсумок доставляє задоволення. Бажаю і вам отримати задоволення від вашої роботи.

лялька-грілка

 

Розкажи друзям про статтю:



Категорія: Різне | Додано: (05.12.2017)
Переглядів: 535 | Рейтинг: 0.0/0