Сукня напівприлягаючого силуету з «лампасами» в бічних швах з контрастної тканини, без рукавів, з отлетной пелериною. Сукня відрізна по талії. Спереду дві зустрічні складки, бокові кишені з похилим входом. На спинці середній шов на верхній частині спинки виточки, на нижній - односторонні складки.
Перед сукні і пелерина по горловині оброблені обтачкой білого кольору. Основне сукні із застібкою-блискавкою в середньому шві, пелерина з розрізом вгорі. Обтачке горловини застібається на 2 навісні петлі та 2 гудзики. Пелерина з двома односторонніми складками по плечах. Складки закладаються при настрачивании пелерини по плечовим швах на основу сукні.
Моделювання сукні
1. Побудувати викрійку сукні напівприлягаючого силуету, при цьому використовуючи наступні надбавки на свободу облягання:
до полуобхвату грудей - 3 см;
до полуобхвату талії - 3,8 см;
до полуобхвату стегон - 2 см
Довжина сукні по спинці дорівнює 83 див.
2. Рівномірно звузити плаття по бічним швах на 2,5 см
3. Будуємо лінію, паралельну боковому шву переду і спинки, на відстані 1,5 див. Потім будуємо «лампас» у вигляді прямокутника шириною 3 см (мал. 1).
4. Будуємо обтачку горловини шириною 3 див.
5. Намічаємо вхід в кишеню і мішковину кишені.
6. Визначаємо положення пелерини на викрійці сукні. Намічаємо відрізну лінію талії.
7. Плечову виточку на спинці сукні розподіляємо в зрізи пройми, середньої лінії та лінії горловини (мал. 2). На задньому полотнищі спідниці виконуємо конічне розведення для односторонньої складки. Глибина складки 6 див. Оформляємо верхній зріз складки.
8.Нагрудну і талиевую виточки переду сукні переводимо в бічний шов так, щоб кінець виточки був на відстані 6 см від пройми (мал. 3). На передньому полотнищі спідниці виконуємо конічне розведення для зустрічної складки. Глибина складки 12 див. Оформляємо верхній зріз зустрічної складки.
Моделювання пелерини
1. Спочатку виконуємо відведення середньої лінії фронту за рахунок зменшення розчину нагрудної виточки (рис. 4а). Це необхідно для кращої посадки пелерини спереду.
Потім залишилася нагрудної виточки переводимо до середньої лінії переду та вкорочуємо виточку до 7 см (рис. 46).
Далі виконуємо конічне розведення переду: 4 см по плечу, 10 см по лінії низу, і оформляємо зрізи складки (рис. 4в).
2.На спинці спочатку плечову виточку переводимо в лінію низу (рис. 5а,б), а потім так само, як і на фронті, виконуємо конічне розведення (мал. 5в). Далі оформляємо зріз складки і плавну лінію низу спинки.