Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Квіти з сітки, атласна драпірування, плетені оздоблення
 

Квіти з сітки

Для виготовлення таких кольорів (мал. 1) рекомендується матеріал, не обсипається на зрізах. Або при вирізанні квітів потрібно застосовувати гарячі ножиці, оплавляющие зрізи тканини. В даному випадку використана сітка.

Кожна квітка складається з 3-х деталей: велика, середня й маленька (мал. 2). Якщо потрібен більш пишний квітка, то потрібно 4 і більше деталей.

Нарізати потрібну кількість деталей, використовуючи шаблони відповідних розмірів.

Накласти 3 деталі одна на іншу, поєднуючи їх середини: спочатку велику, потім середню і маленьку. Скріпити шпилькою.

Намітити положення декору на виробі. Приколоти по розмітці квітка до основної деталі і настрочити короткої хрестоподібної рядком (мал. 3).

За аналогією зібрати і настрочити інші квіти на виріб. Декор готовий.


 

Декор із залишків тканини

Цей декор можна виконати із залишків тканини (мал. 4, 5). В даному випадку використана одна тканина, але допустимо застосування в роботі матеріалів різної фактури, різного кольору.Важливо, щоб вони не були еластичними, інакше можлива деформація при сточуванні і прокладання оздоблювальних строчок.

Нарізати квадрати із залишків тканини вздовж напрямку ниток основи. Розмір деталей залежить від розміру залишків тканини. Чим менше квадрати, тим більш трудомістка робота належить. У такій техніці можна виготовити всі виріб, а можливо фрагментарне використання.

Для даного декору рекомендується використовувати підкладку, яка прикриє з виворітного боку всі шви, це заощадить витрата ниток і часу.

Стачать квадрати між собою швом шириною 1 см (мал. 6), утворюючи горизонтальні смуги.Приутюжить шви на ребро, потім запрасувати всі шви в одну сторону (мал. 7). Стачать отримані горизонтальні смуги між собою швом шириною 1 см (мал. 8). Попередньо скріпити деталі шпильками (розташовуючи їх поперек шва) в області суміщення швів.

Перевірити поєднання швів (мал. 9). Приутюжить шви на ребро. Запрасувати шви в одну сторону (мал. 10).

Далі потрібно прокласти подвійну оздоблювальну строчку (0,1-0,6 см) по всіх швах (мал. 4,5).Приутюжить.

Якщо матеріал декору досить щільний і утворилася товщина в областях суміщення швів, то перед прокладанням оздоблювальних строчок необхідно підрізати і висікти припуски:

  • підрізати внутрішній припуск всіх швів до 0,4 см;
  • висікти зовнішній припуск на ділянках суміщення швів під кутом 90 градусів.

Якщо підкладка у виробі не передбачена, то можливі два варіанти обробки зрізів:

  • основна тканина тонка - всі деталі потрібно сточувати між собою на 5-ниточном оверлоці швом шириною 1 см, підрізання та висікання припусків швів в цьому випадку не виконується;
  • основна тканина щільна - сточувати деталі між собою на універсальній прямострочной машині швом шириною 1 див Попередньо обмітати на 3-ниточном оверлоці зрізи зовнішніх припусків. Внутрішні підрізати припуски швів до 0,4 див.

Атлас і фіксована драпірування

Декор на мал. 11 може прикрасити вечірній наряд. Для його виготовлення знадобиться атласна тканина двох кольорів: основна тканина і обробна тканина (бейки). Як беек можна використовувати готову стрічку або стрічку.

З основного матеріалу викроїти дві симетричні парні деталі. На обох деталях накреслити лінії, по яким будуть прокладені рядки для сосбаривания. Відстань між лініями в даному прикладі 5 см (мал. 12).

По лініях розмітки прокласти машинну строчку з ослабленою верхньою ниткою (3-3,5 стібка в 1 см рядки), залишаючи кінці ниток на початку і наприкінці кожної рядки 10-15 см (мал. 13,14).

Сосборить деталі, стягуючи тканина нижніми нитками кожної строчки до потрібної величини.Закріпити нитки в кінцях рядків, щоб зафіксувати збірку. Рівномірно розподілити збірку по ширині деталі (мал. 15).

Далі робота з бейко. Якщо замість бейки використовується готова тасьма або стрічка, то їх спочатку слід продекатировать пором праски щоб уникнути усадки. Потім настрочити на основні деталі, прокладаючи рядки уздовж країв і закриваючи рядки сосбаривания. Рядок сосбаривания повинна розташовуватися посередині тасьми (стрічки).

Бейки з оздоблювального матеріалу викроюються у вигляді смуг так, щоб нитка основи проходила уздовж або поперек деталей. Ширина кожної розрізаний смуги повинна бути в 4 рази більше ширини бейки в готовому вигляді. У нашому прикладі ширина бейки в готовому вигляді 0,7 см, у крої - 2,8 див. Запрасувати викроєні смугу для бейки уздовж навпіл лицьовою стороною назовні. Скласти заутюженную смугу ще раз уздовж навпіл і приутюжить.

 

Прітачать підготовлену бейку з лицьового боку основної деталі, орієнтуючись на сходинку сосбаривания. Першу сходинку притачивания прокладати по внутрішньому згину бейки (мал. 16, 18). Підрізати припуски бейки з боку відкритих зрізів до 0,4 см (мал. 17). Відігнути бейку на шов приточування і настрочити внутрішній згин бейки, прокладаючи строчку в край (мал. 19,20).

Далі підготовлені парні деталі (мал. 21) стачать між собою, поєднуючи краю беек.


 

Атлас і настроченная еластична тасьма

Запропонований варіант (мал. 22) можна застосувати в блузах чи сукнях в якості декоративної бретелі. Додатково буде потрібно еластична тасьма шириною 3— 4 див.

Зовнішні зрізи основної деталі обробити відповідним способом. У нашому прикладі зрізи оброблені вузьким швом вподгібку з закритим зрізом з двома рядками — «американкою».Намітити положення еластичної тасьми на основній деталі з лицьового боку (мал. 23), перенести лінії розмітки на виворітну сторону. Відстань між лініями розмітки відповідає ширині тасьми (3-4 см). Довжина ліній розмітки залежить від бажаного об'єму сосборенного ділянки в готовому вигляді.

Частина еластичної тасьми буде настрочив на основну деталь, частина її переходить в бретель.На еластичній тасьмі відзначити ділянка переходу. Накласти еластичну тасьму на виворітну сторону основної деталі. Настрочити кінець тасьми на основну деталь, підгинаючи відкритий зріз на 0,5 см всередину (мал. 24). Настрочити тасьму (рядок проходить поперек тасьми) на ділянці переходу, прокладаючи строчку по рядку застрачивания зовнішнього краю деталі.

Настрочити тасьму на основну деталь по поздовжніх сторонах швом шириною 0,1 см, розтягуючи еластичну тасьму (мал. 24,25).

Прітачать оброблену деталь до виробу. Декор завершений (мал. 22).

Атлас і еластична тасьма в кулісі

Декор на мал. 26 схожий на попередній варіант. Але спосіб обробки і зовнішній вигляд трохи відрізняються. Еластична тасьма виходить в бретель з куліси, обробленої на основній деталі.

Запрасувати припуск 1 см по верхньому зрізу деталі, запрасувати широкий припуск по боковому зрізу деталі. Потім ще раз запрасувати верхній край деталі, утворюючи кулісу, як показано на мал. 27.

Відігнути заутюженные припуски і обробити зріз бічного запрасованою припуску підходящим способом. У нашому прикладі зріз оброблений вузьким швом вподгібку з закритим зрізом з двома рядками — «американкою». Зріз можна обробити і до заутюживания припусків.

Застрочити запрасованою припуск деталі, прокладаючи строчку на відстані 0,1 см від згину, утворюючи кулісу (мал. 28).

Приутюжить. Вид з виворітного боку показаний на мал. 29. Зазначити на кулісі рівень, на якому починається ділянка з еластичною тасьмою.

Відрізати еластичну тасьму потрібної довжини. Просмикнути тасьму в кулісу, заходячи за зазначений рівень на 1 см, приколоти. Закріпити рядком кінець тасьми в кулісі (мал. 30). Зібрати основну деталь на ділянці з тасьмою. Далі можна поставити закріпки на кулісі, щоб зафіксувати складання або залишити деталі у вільному русі (мал. 26, 31).



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 1322 | Рейтинг: 0.0/0