Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Костюм «Осінь»
Розмір 44. 

Витрата матеріалу: 

1 м 40 см темно-червоного ситцю, 

1 - малинового

2 - яскраво-червоного 

3 - гірчичного по 30 - 50 см 

4 - набивного ситцю в червоно-коричневих тонах 1 м, на блузу; і 1 м 50 см костюмної яскраво-червоної тканини на спідницю. 

Вставки на блузі (спереду і ззаду вони однакові) зібрані з однотонного і набивного клаптя відтінків осіннього листя. Викрійка розрахована на підплічники. 

Зовсім необов'язково копіювати моделі буквально. Варто трохи змінити кольорову гаму, розташування будиночків у панно, по-іншому розчленувати клин спідниці, і ось у вас вже зовсім інша річ.

А може бути, відштовхуючись від ідей цієї колекції, ви створите свою. Наші рекомендації допоможуть вам грамотно вирішити ваші речі в кольорі. 

Почнемо з того, що вибір колірної гамми залежить від фактури матеріалу. Дешеві бавовняні тканини типу ситцю, бязі мають невиграшних, нецікаву поверхню. Щоб компенсувати це властивість, вибирайте для композиції ситець яскравих тонів або з чітким набивним малюнком. 

Вишукані, складні відтінки найбільш ефектно виглядають на шовку, вовни, тканинах з особливою поверхнею: стислій, лощеною. 

Частіше всього колір клаптя підбирається за натхненням в залежності від вашого смаку та сприйняття. Однак, озброївшись знанням деяких закономірностей цветосочетания, ви зможете створити річ в художньому відношенні більш цікаву. 

Якщо ви з'єднаєте в єдине полотно всі наявні в будинку клаптики, річ буде строкатою, але ...невиразною. Тому краще почати зі складання продуманої комбінації з трьох-чотирьох кольорів.

Візьміть, наприклад, темний, світлий і середній між ними по светлоте шматочки тканини (светлоту кольорових поверхонь легко визначити, подумки уявивши їх сфотографованими на чорно-білу плівку). Нехай вони будуть близькими за кольором (наприклад, темно-синій, бузковий-світлий сіро-блакитний). Додайте яскравий шматочок (наприклад малиновий або яскраво-рожевий) - вже з цих чотирьох кольорів можна побудувати цікаву композицію.

Щоб внести в цю гаму більшу різноманітність - візьміть ще одну-дві набивні тканини (одну з дрібної, а іншу з більш великою орнаментацією), що включають вже взяті раніше кольору.Набивні тканини дуже виграють в сусідстві з гладкофарбованому. 

Кількість різних кольорів можна збільшувати і далі, але за певними правилами. Додайте до темно-синього ще кілька темних кольорів (чорний, темно-фіолетовий) - у вас утворюється група темних. Також можна створити групу середніх, додавши один-два відтінки до бузкового і світлих - до сіро-блакитного.

Така велика кількість квітів добре виглядає в речі для інтер'єру - завісах, покривалах; в одязі можна обмежитися сімома-вісьмома тонами. 

Якщо ви вирішили створити колірну гаму з контрастних кольорів (наприклад, з червоних і зелених), намагайтеся, щоб вони були близькою або однакової светлоти. Нехай один з кольорів (скажімо, зелений) буде представлений, крім яскраво-зеленого, кількома більш складними відтінками - болотним, оливковим кольором листя троянди - це пом'якшить протиставлення двох основних кольорів.

У композиції, побудовані на контрастах, добре додати чорний - він підсилює звучання інших кольорів, робить композицію більш виразною.

Склавши кольорову гаму, дуже важливо вирішити, яку площу займатиме той чи інший колір. Наприклад, у першому розглянутому нами випадку (композиція побудована на поєднанні близьких, споріднених кольорів) потрібно відразу вибрати, яка група (по светлоте) буде провідною. Наприклад, ви вирішили побудувати композицію на середній светлоте. Нехай група середніх буде представлена найбільшою кількістю відтінків і в композиції займає приблизно дві третини площі, а світлі і темні ніби акомпанементом.

Якщо в композиції беруть участь гладкі і набивні шматки, також відразу вирішите, яких шматків по площі буде більше, тобто яка з двох тем - орнаментальних або гладких поверхонь буде провідною. 

Особливо треба сказати про яскравих кольорах. Як правило, вони перш за все привертають увагу глядача, служать акцентами композиції, змушуючи інші кольори грати роль фону. Але їх вплив тим сильніший, чим менше ... займана ними площа. Ви легко переконаєтеся в цьому, дивлячись на те, як горить маленький шматочок червоного на синьо-фіолетовому тлі.

У композиції, побудованої на контрастах ( у нашому прикладі - червоного і зеленого), відразу вирішите, якого кольору в цілому буде ваша річ, наприклад, зеленого - значить, цей колір, представлений декількома відтінками, повинен, безумовно, домінувати по площі над червоними.

Складаючи композиції, ви, звісно, звернули увагу на те, що один і той же колір по-різному виглядає в різному оточенні. Особливо сильно змінюються малонасичені кольори.Скористайтеся цим: наприклад, покладіть сірий клаптик на червоний фон, і він стане зеленим вишуканого відтінку (тобто візьме колір, контрастний кольором фону). 

Клаптеві полотна повинні поєднуватися в речі з великими гладкими поверхнями, наприклад, клаптева блуза - гладка спідниця або подушки з клаптя на гладкому покривалі з клаптикової облямівкою.

І ще одна порада: проаналізуйте з точки зору колірної гами різні твори декоративно-прикладного мистецтва: російські хустки і шалі, жостовские підноси, старовинні тканини - це допоможе вам розвинути в собі почуття кольору.

Категорія: Різне | Додано: (21.04.2016)
Переглядів: 772 | Рейтинг: 0.0/0