Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

КОРОТКИЙ СЛОВНИК ШВАЦЬКИХ ТЕРМІНІВ

Подвійна строчка — два рядки, прокладені на швейній машинці точно один по одному. Те ж і для потрійний рядки.

Подвійна оздоблювальна строчка — два рядки, прокладені на швейній машинці паралельно один одному. Відстань між рядками визначається моделлю і шириною припусків.

Зметування — див. статтю Зметування.

Приметывание — тимчасове ниткове з'єднання дрібних деталей з більш великими деталями. Так, манжети приметують до рукаву, клапана до лінії кишені і т. д.

Заметывание — тимчасове ниткове закріплення підігнути краї деталі, складок, виточок, защипів.

Вметывание — тимчасове ниткове з'єднання деталей по овальному контуру. Ми вметываем комір в горловину, рукава в пройми і т. д.

Виметування — тимчасове ниткове закріплення обтачанных країв деталей для збереження наданої їм певної форми. Ми выметываем краю бортів, комірів, клапанів і т. д. Вимітати можна в розкол або з кантом.

Підшивання — постійне ниткове прикріплення підігнути краї деталі стібками, непомітними з лицьового боку. Підшивають зазвичай низ виробу або рукавів.

Наметывание — тимчасове ниткове з'єднання двох деталей, накладених одна на іншу з відкритими або закритими зрізами. Можна намітати кокетку, накладний кишеню і т. д.

Обметування — постійне ниткове закріплення зрізу деталі для оберігання від осипання. Обметують зрізи деталей і шви з'єднання деталей одягу, а також петлі для гудзиків. Замість обметуванням іноді застосовують висікання. У продажу ви можете зустріти ножиці з лезами «зигзагом» — вони призначені саме для висікання. Обробляють таким способом зрізи деталей з тканин, які не обсипаються.

Пришивання — постійне прикріплення однієї деталі до іншої або фурнітури до основної деталі. Пришивають ґудзики, гачки і т. д.

Освіта складання (присборить, сосборить) — ниткове закріплення слабини тканини на окремій ділянці виробу.

Сточування — див. статтю Стачать.

Обточування — з'єднання двох деталей, в результаті вивертання яких шов розташовується усередині. Ми обтачиваем клапани, комір, борт і т. д.

Приточування — з'єднання дрібних деталей з великими. Приточують надставку до подборту, манжету до рукаву і т. д.

Настрачивание — з'єднання двох деталей, накладених краєм одна на іншу, з відкритим або закритим зрізом. Настрачівают накладні кишені, кокетки, бічні і плечові шви і т. д.

Втачивание — з'єднання двох деталей за овальним лініях. Втачівают рукава в пройми, комір в горловину, ластовицею рукава.

Застрачивание — закріплення підігнути краї деталі, виточок. Застрочують внутрішні краї подбортов, низ виробу, низ рукава.

Расстрачивание — закріплення припусків на шви (іноді, складки) строчкою. Расстрачивают шви, зустрічні складки і рельєфи. См. статтю Расстрачной шов.

Вистьобує — з'єднання паралельними строчками двох або декількох деталей. Вистьобує окремих деталей поличок і спинки жилета, верху куртки з утеплювачем. Рядки вистьобує можуть бути фігурними – плавними або ламаними.

Разутюживание — розкладання припусків шва або складки на протилежні сторони і закріплення їх у цьому положенні. Разутюжівают бічні шви, середній шов спинки і шви рукавів в моделях з товстих тканин через проутюжильник з виворітного боку і без проутюжильника з парою для зволоження. Після разутюживания припуски швів повинні бути зафіксовані під кутом 5-10° до основної деталі. См. статтю Стачной шов вразутюжку.

Приутюживание — прасувальних обробка з метою зменшення товщини шва, згину або краю деталі. Комір, пояс, манжети, клапани, низ виробу приутюживают з боку нижньої деталі, виправляючи шви і в класичному варіанті обробки, утворюючи кант з верхньої деталі шириною 0,1 см. Якщо передбачається по моделі, то шов приутюживают в розкол. Складки приутюживают з лицьового боку.

Заутюживание — вкладання припусків шва або складок на одну сторону і закріплення їх у цьому положенні. Виточки і припуск запрасовують згідно моделі або технічними описами. Виточки найчастіше запрасовують в сторону середини деталі (або до середнього шва), шов пришивання кокетки — у бік кокетки, бічні і крокові шви в бік спинки (задньої половинки штанів). См. статтю Стачной шов взаутюжку.

Сутюживание — меньшение лінійних розмірів деталей на окремих ділянках за допомогою волого-теплової обробки для освіти опуклості на суміжній ділянці.

Відтягування — збільшення лінійних розмірів деталей на окремих ділянках за допомогою волого-теплової обробки для отримання увігнутої лінії на суміжній ділянці.

Відпарювання — обробка виробу парою для видалення лас.

Декатирование — волого-теплова обробка матеріалу для запобігання подальшої усадки готового одягу в процесі прання.



Категорія: Різне | Додано: (09.11.2018)
Переглядів: 461 | Рейтинг: 0.0/0