Розкрій виробів в домашніх умовах зазвичай проводиться на тканини складеної вдвічі. Це зручно (вимагає менше місця для настилу тканини), швидко (відразу викроюється дві деталі) і гарантує більш ввысоке якість крою (парні деталі виходять симетричними). Але виникає проблема перекладу ліній крою на нижню деталь.
Існує багато різних способів перенесення ліній на парну деталь ( я про них розповім коли-небудь), сьогодні хочу розповісти про спосіб переказу за допомогою копіювальних стібків. По іншому їх ще називають силки.
Після розкрою парні деталі лежать разом лицьовою стороною всередину. По намічених лініях прокладаємо крою прямі стібки, такі ж як при сметывании, але на поверхні залишаємо незатянутые петельки висотою приблизно 1-3 див. В кутах контурів нитку обрізають, залишаючи хвостик довжиною 2-3 см, і продовжують сходинку в новому напрямку.
Після виконання копіювальних стібків, деталі розсовують, натягуючи нитки, і розрізають нитки між деталями.
Окремі ділянки ниток будуть розташовуватися по контурним лініям обох деталей. Це вид з особи
Вид з виворітного боку
Чітко Точки схрещення ниток позначають кути, відбувається зміна напряму ліній де, наприклад, бічного зрізу і нижнього.
Копіювальні стібки бажано виконувати х/б нитками, так як ці нитки мають не дуже гладку поверхню, а значить, міцніше будуть триматися на деталях.
Даний спосіб хоча і є найбільш трудомістким, але забезпечує точність перенесення ліній і збереження цих ліній на весь час виготовлення виробу. Чого не можна сказати, наприклад, про лініях, завданих з допомогою шматочка мила.
Я дуже рідко використовую цей спосіб, але іноді без нього не обійтися. Наприклад, якщо тканина дуже пухка, пухнаста або строката. Намалювати на таких тканинах чітко видимі лінії за допомогою крейди або мила не надається ніякої можливості.
Або білий пухнастий драпчик, що ви бачите на фотографіях. Кольоровою крейдою в таких випадках не користуюся принципово, так як на виробі обов'язково залишаться сліди кольорової крейди.
А ще я б порадила використовувати копіювальні стібки всім початківцям кравцем, якщо виріб, що ви шиєте досить складне і трудомістке. Лінії, нанесені милом, зникають дуже швидко, крейдяні лінії триматися довше, але з часом втрачають свою чіткість, а от правильно виконані силки будуть служити вам орієнтиром стільки, скільки буде потрібно.
|