Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Комір. Назва деталей та основні правила розкрою

Деталі коміра

Комір, як правило, складається з двох деталей: верхнього коміра і нижнього коміра.

Верхній комір – це та деталь коміра, яка знаходиться зверху у готовому виробі — на виду.

Нижній комір – це деталь коміра, яка служить для обробки верхнього коміра і в готовому виробі виявляється знизу. Раніше називався нижній комірподворотник, цей застарілий термін ще іноді зустрічається.

Для коміра з відрізною стійкою розрізняють деталі відльоту і стійки.

Деталі коміра з відрізною стійкою

АЛЕ Напрямок нитки основи

Нитки основи на деталях коміра повинна проходити паралельно лінії середини або перпендикулярно лінії середини.

На комірі Нитка основи проходить паралельно або перпендикулярно до лінії середини коміра

Перший варіант використовується для комірів піджаків і жакетів. Для комірів сорочок Другий варіант. Для інших виробів можливе використання будь-якого варіанту.

 

Нитка основи, на комірі піджака проходить паралельно лінії середини коміра

На фото представлені чоловічі костюм і сорочка з тканини в смужку, ці зображення дають наочне уявлення про те, як повинна проходить нитка основи на деталях коміра.

Втім, за задумом художника смужки на комірі можуть проходити і по-іншому, наприклад, уздовж зрізу кінця (див. Назва зрізів коміра). У такому випадку за збереження стабільної форми коміра повністю відповідає прокладка коміра. 


Нитка основи, на комірі сорочки проходить перпендикулярно лінії середини коміра

Прокладка коміра служить для зміцнення і додання йому чіткої форми. Найчастіше використовуються клейові прокладки. Клейовою прокладкою, як правило, дублюється тільки верхній комір.

Нитка основи на прокладках повинна проходити на основних деталях, тобто паралельно або перпендикулярно до лінії середини (навіть якщо комір викроєний з відхиленням від часткової нитки).

Оскільки нижній комір можна побачити поки не отогнешь комір вгору, дозволяється для нижнього коміра використовувати тканину з дефектами або використовувати іншу тканину, яка підходить за якістю і кольором, а також розкроювати нижній комір з частин, але з обов'язковим дотриманням напрямку нитки основи на всіх частинах нижнього коміра.

Нижній комір викроюється завжди менше верхнього коміра. На скільки менше? Це залежить від конструкції коміра і виду тканини.

Якщо є можливість, для спрощення обробки можна розкроювати верхній комір суцільнокроєні з нижнім. Це можливо тільки в тому випадку, коли прямий зріз відльоту.


 Верхній комір цільнокроєна з нижнім по відльоту 

Розкроюється Більшість комірів з цельнокроеной стійкою ( про стійку і відліт коміра), а ось розкроювати сорочковий комір з цельнокроеной стійкою я б не радила. Обробка, звичайно, спрощується, але лягає такий комір, на мій погляд, гірше.

Як обробити сорочковий комір з відрізною стійкою читайте в наступному записі "Обробка коміра сорочкового".



Категорія: Різне | Додано: (09.09.2016)
Переглядів: 5026 | Рейтинг: 0.0/0