Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

ЯКЩО ГОЛОВА НА ПЛЕЧАХ...

ЯКЩО ГОЛОВА НА ПЛЕЧАХ...

Початок

Отже, ми продовжуємо створювати ляльку. При роботі над ляльками найчастіше роблять пап'є-маше з дрібних шматочків паперу (іноді тканини). Для пап'є-маше береться звичайна папір двох видів, наприклад, — газетний і обгортковий. Для того щоб не заплутатися в шарах і рівномірно выклеить всю форму, папір чергують. Клей варять самі. Ось рецепт традиційного домашнього клею.

Клей з пшеничного борошна

3 столові ложки пшеничного борошна розводимо в 1,2 склянки холодної води.

 

Зручно робити це в емальованій гуртку. Ставимо кухоль на маленький вогонь. Помішуємо суміш, поки розчин не загусне. Не кип'ятимо! Розчин клею проціджуємо через марлю і охолодити.

Малюнок 1
Рис. 1
Малюнок 2
Рис. 2
Малюнок 3
Рис. 3
Малюнок 4
Рис. 4
Малюнок 5
Рис. 5

Перший шар викладають з обгорткового паперу. Починають з неї, щоб потім не виникло труднощів з покриттям під назвою «левкас» (з-під нього можуть почати просвічувати газетні рядки), а потім виклеюють другий шар, вже з газетного паперу, і так далі. Зовсім необов'язково попередньо нарізати шматочки паперу — при роботі зазвичай відразу відривають шматочок, його вмочують у клей і наліплюють на основу. Кількість шарів має бути не менше 7-10. Паперову масу залишають сохнути (не виймаючи з форми). Іноді цей процес займає до трьох днів.

Інструменти для пап'є-маше

Коли пап'є-маше повністю просохне, його обережно тупим ножем відокремлюють від форми і виймають. Дві висохлі половинки голови ретельно підганяють один до одного і склеюють клеєм ПВА.

Наступний етап — це проклейка голови марлею (основи для левкасу). Знадобляться вузький бинт і клейстер (рис. 3). Тепер можна покрити голову левкасом, який робиться з столярного клею, масляних білил для живопису і сухого пігменту білил (тальк, зубний порошок). На паровій бані розлучається столярний клей. Коли клей розчиниться у воді, його пробують пальцями: якщо пальці трохи злипаються, то клей вийшов. У остиглий клей (300 г) видавлюється з тюбика з олійними білилами «ковбаска» довжиною в 10 див. Непогано для еластичності додати жовток яйця.В цей розчин обережно висипається сухий пігмент білил, і все розмішати до стану густої сметани. Левкас готовий.

Суміш накладають на марлеву основу і пензлем розмазують по формі (рис. 4). Коли форма висохне, її ретельно ошкурівать наждачним папером. Щоб ошкуріть деталі, наждачний папір скручують у фунтик (рис. 5). Другий (а іноді і третя) шар левкасу також сушать і ошкурівать. (Подібний рецепт левкасу можна використовувати і для покриття дощок для живопису.)

Для створення відразливого способу який-небудь болотній нечисті можна на вологий левкас насипати крупу (манку, пшоно, гречку, перловку), трохи втиснути, дати висохнути, промазати клеєм ПВА і ще раз покрити левкасом — вийде цікава фактура.

Ну от голова і готова! Її, гладку, сяючу (і хвилюючу кожного художника своєю білизною), слід розфарбувати! Але про це — наступного разу!



Категорія: Різне | Додано: (26.09.2017)
Переглядів: 507 | Рейтинг: 0.0/0