Як зшити жилетку з підкладкою? Викрійка жіночого жилета
Жилети завжди актуальні. Це самий універсальний вид одягу.Вони можуть використовуватися у комплекті з брюками,спідницями і окремо самі по собі. Жилети прийнятні для різного віку і комплекцій. Вони можуть мати найрізноманітніші фасони і силуетні форми, можуть бути прямими і приталеними, довгими, короткими і асиметричними. Для жилетів використовуються найрізноманітніші тканини, що дозволяє легко поєднувати їх з речами вже наявними в гардеробі як декоративне доповнення в сучасному одязі жінки. Подивитися модні моделі жилетів можна тут.
Форма, лінії і пропорції жилета нерозривно пов'язані з фігурою жінки. Так, на повній фігурі буде більш виграшно виглядати довгий прямий або злегка приталений жакет з вертикальними рельєфами, що візуально зробить фігуру стрункіше. А молодій дівчині з ідеальною фігурою і тонкою талією можна зробити і короткий жилет, що підкреслює стрункість фігури.
Побудова викрійки жилета
Викрійку жилета можна отримати, використовуючи основне креслення сукні до лінії стегон.
1. Для визначення довжини виробу по лінії середини спинки відкласти вниз 41,6 см від точки, що визначає рівень сьомого шийного хребця.
2. Накреслити рельєф спинки, відмірявши від пройми вгору 12см, при цьому виміряти розчин виточки і перевести в рельєф як показано на рис.1.
3. Горловину за плечового зрізу обох деталей жилета збільшити на 2см.
4. По лінії середини спинки поглибити горловину на 0,5 см, накреслити нову горловину спинки.
5. Накреслити модельну лінію горловини полички жилета відповідно до рис. 1.
6. Пройму полички і спинки поглибити на 1,5 см. Довжина лінії плечового зрізу — 7см (відкласти від нової вершини горловини полички і спинки жилета).
7. Паралельно середини полички на відстані 2см від неї провести лінію краю борта.
8. Накреслити скіс борту і лінію низу полички жилета.
9. Від нової вершини горловини полички відкласти 5см вниз і накреслити лінію розрізу для перекладу виточки на випуклість грудей.
10. Всі деталі крою вирізати (рис.2).
11. Для перекладу нагрудної виточки зробити розріз і з'єднати бокові сторони виточки.
12. Вказати напрямок нитки основи.
Розкрій жилета і підкладки
Викроїте деталі жилета з основної і підкладкової тканин з припусками на шви однакової ширини по всіх зрізах.
Борти, вирізи горловини і пройму деталей з основної тканини зміцніть флізеліном.
Якщо у викрійці жилета передбачений подборт, то поличку з підкладкової тканини викроїте за вирахуванням ширини подборта. Викроїте дві деталі подборта з припусками на шви по всіх зрізах. Подборта зміцніть флізеліном і прітачать до поличках підкладки.
Як пришити підкладку до жилету
Жилет обточують підкладкою з усіх боків. Це не так важко, як здається на перший погляд.Умовою успіху є точна відповідність деталей жилета з основної і підкладкової тканини.
Виконайте всі шви жилета і підкладки, крім плечових, залишивши в середньому шві спинки (рис.3) або в одному з бічних швів відкритим ділянку для вивертання довжиною близько 15 див. Припуски швів разутюжьте.
Підкладку приколіть до жилету лицьовим боком до лицьового боку, поєднавши шви і лінії швів, і прітачать уздовж нижніх зрізів поличок і спинки, зрізів бортів, горловини і пройм, почавши/закінчивши рядки, не доходячи по ок. 3 см до ліній плечових швів.
Припуски швів зріжте близько до рядками, на ділянках округлень надсекіте, на куточках зріжте навскоси (рис.3).
Жилет виверніть через відкритий ділянку у шві на підкладці (середній шов спинки або бічний шов). Краї выметайте і пріутюжьте.
Полички і спинку жилета складіть лицьовими сторонами і виконайте плечові шви, не прихоплюючи підкладку (1).Просуньте руку у відкритий ділянку у шві на підкладці, захопіть і витягніть на лицьову сторону один з плечових швів. Сколите плечові зрізи підкладки. Стачайте (2). Припуски плечових швів разутюжьте.
Стачайте залишилися відкритими зрізи горловини і пройм (3). Край плеча знову приберіть тому через відкриту ділянку.
Точно таким же чином виконайте другий плечовий шов.
В кінці відкритий ділянку в середньому шві спинки/бічному шві зашийте вручну.