Коли для регулювання освітленості приміщення планується використовувати штори на додаток до драпіровках або гардинам, то рулонні штори зазвичай виготовляють в першу чергу. Так як на них немає складок і зборок, то розрахувати витрату тканини для штор досить легко.
Для пошиття рулонних штор потрібно небагато:
- тканину;
- стрічки;
- швейні приналежність;
- дерев'яна рейка або планка;
- тасьма для верхнього краю штори
Основна складність, яка часто виникає при пошитті штор – це акуратність обробки країв виробу, особливоце стосується нижнього краю.
Матеріал для рулонних штор
Матеріал для пошиття штор необхідно вибирати щільний, не пропускає сонячне світло. Приміром, з прозорими гардинами без малюнка досить гармонійно поєднуються штори, зшиті з щільної тканини з яскравим оригінальним орнаментом.
Для того, щоб повісити таку штору, можна використовувати планки від старих штор, головне - щоб ширина зшитою і обробленою штори була дорівнює довжині такої планки (наконечники планки і пристрій обертання при розрахунку не враховуються).
Розкрій рулонної штори
- Розраховуючи ширину нової штори, необхідно додати приблизно по 2,5 см з бічних сторін, які підуть на підгин і обробку зрізів. Перш ніж приступити до розкрию, необхідно виміряти відстань від планки для штор до підвіконня.
- На нижньому краї рулонної штори повинна розташовуватися куліска для жорсткої планки, отже,при розрахунку довжини необхідно до нижнього краю додати приблизно 5 см на куліску для планки і 1,5 см тканини на підгин і обробку зрізу. Для зміцнення верхнього краю, до нього пришивають жорстку тасьму.
- Якщо кромки викликають стягання матеріалу по краях, краще їх зрізати, щоб уникнути перекосуготового виробу. Якщо для пошиття штор обрана щільна тканина, то при розкрої ні у жодному разі не варто розривати, як це роблять деякі нетерплячі кравчині, краще скористатися ножицями для розкрою. При розриві тканини спотворюється напрям ниток, і готова штора може вийти деформованою. Кроїти штори слід тільки по напрямку ниток тканини.
Пошиття рулонних штор
- Перед тим, як приступити до пошиття, необхідно запрасувати подгибку на виробі. Якщозробити це до пошиття, то оброблені краї будуть більш чіткими й акуратними, а процес обробки виробу займе набагато менше часу.
- Для термічної обробки країв потрібно металеве лекало і праска з відпарювачем. Бічний зріз потрібно загорнути на півсантиметра навколо краю портновского лекала і приутюжить.Обережно пересуваючи лекало, слід приутюжить згин по всій його довжині, після чого край штори необхідно загорнути поверх лекала ще на 2 см і знову обробити край праскою. Подгибку необхідно відстрочити по обидва боки штори.
- Нижній край вироби слід загорнути на 2,2 см уздовж краю металевого лекала і запрасувати, після чого слід загорнути приутюженный край ще один раз таким чином, щоб всередині змогла поміститися планка.
- Куліску потрібно обробити праскою, відстрочити і вставити всередину планку.
- Пришиваємо 2 стрічки до верху штори.
- Верхній край готової штори потрібно прикріпити за допомогою спеціальних дужок до верхньої планки, обробити готовий виріб праскою і готова штора.
Тепер рулонні штори, зшиті своїми руками, можна повісити на вікно.
|