З приходом весни кожна жінка намагається переглянути весь свій весняно-літній гардероб. Якісь речі стали малі і ми відправляємо їх на переробку, а з якими-то (по системі Флай-леді) – розлучаємося назавжди (роздаровуємо сусідів, подруг, віддаємо в благодійні центри, а бути може і утилізуємо). Ну, а потім вирушаємо за новими покупками в найближчі магазини одягу або тканини. Ось і я не виняток.Придбала 1,5 метра костюмної тканини і зважилася з неї пошити легкий жакет без підкладки. Модель шиється дуже просто і швидко, т. к. деталей - мінімум.
Жакет прямого силуету з центральною застібкою–планкою на 5 петель і 5 гудзиків, силует приталений (на спинці застрочені виточки, по переду – рельєфні шви), на талії – пояс, який фіксується з боків шлевкамі. Рукав втачной одношовный. Відкладний комір з відрізною стійкою. Є два накладних кишені на передніх поличках.
Викрійку жакета побудувати нескладно – можна побудувати основу блузки чи сукні (скориставшись будь-якою книгою по шиттю або знайшовши в мережі інтернет), внести невеликі зміни (поглибити пройму на 1,5-2 см, зробити прибавки по бічних швах 0,5-1,0 см, намітити лінії настрачивания кишені...) Я ж, недовго думаючи, розпорола старий жакет, перенесла всі розміри деталей на папір і користуюся отриманими викройками жакета ось вже кілька сезонів, зрідка вносячи корективи.
Наприклад, ось таку курточку (підкладка – 0,5 шару синтепону) я пошила по цій же основі, що і жакет.
Перш за все треба підготувати тканину до розкрою і викроїти всі необхідні деталі, не забувши зробити припуски на шви (по бічних зрізах – 1,5 см; по низу рукава і жакета – 3 см; по всім іншим – 1 см):
- перед – 2 дет.;
- бічну деталь переду – 2 дет.;
- спинку – 1 дет.;
- рукав – 2 дет.;
- комір – 2 дет.;
- стійку коміра – 2 дет.;
- кишеня – 2 дет.;
- планку для застібки – 2 дет.;
- кишені – 2 дет.;
- пояс – 1 дет.;
Робити кілька окремих МК пошиття жакета я не буду, як я робила для чоловічої сорочки, утеплених дитячих штанів, а також жіночих штанів (хоча якщо когось зацікавить більш детальна інформація пошиття якогось вузла жакета – з радістю зроблю МК на цю тему). Зупинюся лише на деяких нюансах пошиття жакету без підкладки та коротко напишу технологію пошиття жакету без підкладки.
Як зшити жакет без підкладки, послідовність обробки
Виточки
Перш за все, потрібно стачать виточки на спинці жакета, запрасувати до середини. Щоб легко переносити виточки на тканину, я прикладаю викрійку деталі, акуратно проколюю шпильками точки вершин виточки і з іншого боку наголошую їх крейдою. Розгортаю деталь і мені залишається тільки лінійкою провести чотири лінії і з'єднати вершини виточки.
Потім складаю деталь як на фото, сколюю шпильками і прокладаю машинну строчку.
Обробка поличок
Далі треба виконати рельєфні шви переду, обмітати, запрасувати до середини, прострочити оздоблювальну строчку.
Обробити застібку з конфігураційних планками. Для цього деталі планки дублюються з виворітного боку флізеліном. Потім планку наметивают на поличку, укладаючи її лицьовою стороною на виворіт полички, обточують, ширина шва – 0,9-1,0 див.
Планку відгинають на лицьову сторону, шов обточування виметивают з утворенням канта з планки величиною 0,2 см, проутюживают. Прострочують оздоблювальну строчку.
На деталі планки відмірюють 3 см, припуски на шви підгинають, наметивают планку на поличку по внутрішньому краю прямими ручними стібками. Настрачівают планку на поличку оздоблювальною строчкою. Потім кмітливість видаляють і проутюживают планки з виворітного боку через проутюжильник.
З'єднання деталей
Коли полички готові, можна стачать бічні і плечові зрізи переду і спинки, обмітати і заутюжте зрізи.Так само стачать бічні зрізи рукава, шви обметати і заутюжте.
Переходимо до втачиванию одношовного рукава в пройму. Зазвичай радять прострочити дві паралельні лінії-рядки по окату рукава (при цьому трохи послабивши верхню нитку в швейній машині), потім окат трохи присобирается і тільки після цього рукав втачивается в пройму. Я ж віддаю перевагу вметывать рукав з боку оката без складок, роблячи невелику посадку по окату рукава "на руках". Цього можна досягти, якщо посидіти перед розкриємо над викрійками і трохи зменшити величину норми припуску на посадку по окату.
Потім втачивание рукава відбувається стандартно: поєднуються бічні шви переду і спинки з бічними швами рукавів, вершини оката і плечові шви, точки суміщення рукави і пройми (які на выкройках позначають особливими символами), сколюються шпильками, вметывается рукав (між точками суміщення рукави і пройми робиться невелика посадка тканини ). Потім прострачивается подвійна машинна строчка на відстані 1 мм від кмітливості. Обметують зрізи, а потім акуратно кінчиком нагрітого праски пропрасовують, тобто роблять сутюжку. Припуски на шов не заутюживаются.
Залишилося обробити комір на стійці (технологія пошиття аналогічна коміру на стійці в чоловічій сорочці), втачать комір в горловину, підшити низ рукавів і низу жакета.
Кишені
Можна прикрасити жакет накладними кишенями: обробити аналогічно як накладні кишені на задніх половинках штанів. Верх кишені можна оформити як і застібку – настрочними планкою.
Зазвичай радять намічати місця розташування кишень відразу ж після розкрою деталей, я ж роблю це тільки після складання жакета. Чому? Все просто! Тому що тільки після примірки жакета я можу правильно розташувати кишені (беру кравецькі шпильки і прикалываю кишені, візуально визначаючи не низько, або не високо вони розташовані) і тільки після цього пристрачиваю їх на швейній машині.
Пояс і шлевкі
Щоб зшити пояс, потрібно деталь запрасувати по згину. Прокреслити лінію, зазначивши ширину пояса. Підвернути припуски на шов всередину і прострочити оздоблювальну строчку. Заготовити шлевкі і настрочити по бічних швах по розмітці.
Залишилося зробити на застібці-планці правої полички розмітку петель і обметати петлі на планці. На лівій поличці пришити гудзики. Проводимо СОТ жакета. От і все! Немає нічого складного в пошитті легкого літнього жакету без підкладки. Сподіваюся мої поради вам знадобляться. Чекаю ваших обговорень, рад, питань, коментарів.
|