Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Як зшити постільна білизна своїми руками

Ідея пошити постільна білизна своїми руками пов'язана з багатьма плюсами. По-перше, пошита вами білизна буде ідеально підходити під розміри ваших: матраци, ковдри та подушки. По-друге, органічновписуватися в інтер'єр. І, по-третє, завжди буде зігрівати любов'ю, з якою воно було пошито.

як зшити постільна білизна

Характеристика тканин, що використовуються для пошиття постільної білизни

  • Бавовняні тканини просто прати і відбілювати. Крім цього вони чудово переносять перепади температур, не деформуються і відмінно отглаживаются. Єдиним їх недоліком є первісна усадка на 3-4 см на 1 м довжини.
     
  • Найдорожчою бавовняною тканиною вважається сатин. Він відрізняється блиском і високою щільністю, його дуже приємно чіпати. Будьте впевнені, що постільна білизна з сатину прослужить вам дуже довго, при цьому його можна використовувати щодня.
     
  • Недорогої, але практичної х/б тканиною є бязь. З її плюсів слід виділити довговічність і невибагливість до догляду.
     
  • Перкаль є досить тонкою, але міцною х/б тканиною, яка має полотняне переплетення. Відрізняєтьсягладкістю і в деякій мірі оксамитовість.
     
  • Тканина з льону – міцна і добре пропускає тепло і повітря. Однак така тканина вважається твердим матеріалом.
     
  • Структура батіста відрізняється цікавим переплетенням ниток. Батист є легкою, прозорою, міцною тканиною. Однак використання цієї тканини обмежена в ряді випадків.
     
  • Шовк — елегантний, м'який і вишуканий матеріал, однак при цьому найдорожчий.
     
  • Різноманіття та дешевизна ситцю притягують увага, проте із-за невисокої щільності ситцю властиво швидко зношуватися і втрачати початковий вигляд.
     
  • Постільна білизна з бамбука повною мірою забезпечує умови, які необхідні для здорового і спокійного сну. Бамбук ідеальний по всім параметрам, зокрема він хвалиться м'якістю, природнимблиском. Такій білизні нестрашні мікроби.
     
  • Фланель – приємна і м'яка на дотик, а також чудово зберігає тепло. Єдиним недоліком фланелевою тканини є те, що при постійному використанні на ній утворюються катишки.

Використовувані шви

Для всіх сполучних швів застосовується техніка «запошивочного» шва. Для того, щоб виконати такий шов, спочатку необхідно скласти деталі лицьовими сторонами всередину. Обов'язково простежте, щоб нижня сторона на 0,6-0,7 см була випущена назовні – вимагає подальша укладання її на верхню деталь. Складені таким чином деталі закріплюються рядком. Після цього розкладіть скріплені раніше деталі в різні сторони. Далі прокладете новий рядкової шов. Дуже важливо – черговий шов повинен закривати праву сторону. Така техніка забезпечує надійність і міцність з'єднання.

Зшивати можна і за допомогою іншої техніки. Наприклад, білизняним швом. Він трудомісткий, вимагає певного досвіду і вправності, але під час прання білизняний шов буде збережений, так як його краю повністю «запаковані». Білизняний шов краще виконувати в 3 етапи. Спочатку потрібно стачать сшиваемые частини (деталі скласти виворіт з виворотом і прострочити сходинку лицьовому боці). Потім підрізати припуски на шов, залишивши 0,2-0,3 мм тканини від рядки. Потім виріб виверніть на лицьову сторону, акуратно виправити шви і прострочити рядок на ширину лапки швейної машини.

Для того, щоб підшити простирадла, можна використовувати звичайний шов вподгібку із закритим зрізом. Краї незашитого отвори для підковдри також обробляються таким швом. Також обробляти шви можна оверлком – шов вподгібку з відкритим зрізом.

При шиття на швейній машинці рядкової крок слід встановлювати середнього розміру. Справа в тому, що надмірно дрібна рядок стане причиною слабкого шва. Це пов'язано з тим, що голка, проколюючитканина дуже часто, призведе до пошкодження або навіть руйнування її волокна.

Швейні нитки повинні бути міцними і нетовстими. Примітно те, що в такій справі немає необхідності в підборі ниток під колір білизни, так як вам будуть потрібні тільки білі нитки.

Технологія пошиття постільної білизни

Особливості пошиття простирадла

Для пошиття простирадла для початку з тканини потрібно викроїти прямокутник з урахуванням додаткової ширини (при розрахунку враховується висота матраца, запуск) на припуск по сторонам для того, щоб була можливість підкласти простирадла під матрац. Потім необхідно обробити краї, підігнувши їх двічі на відстані 1 см і прострочити з відступом в 1-2 мм від крайки.

Особливості пошиття підковдри

Враховуючи довжину і ширину ковдри, необхідно викроїти два прямокутника з додаванням по 10 см на припуски, 10 см на усадку і 10 см на вільний рух. Потім зшийте їх, використовуючи «запошивочный» шов. Для того щоб закрити незашитое отвір для підковдри, можна використовувати ґудзики, петлі, кнопки, стрічки і блискавки.

Особливості пошиття наволочки

За викройкою наволочки вам потрібно враховувати розмір подушки, а також припуск, рівний 10 см. Не обійтися також без запасу для усадки - 10 див. також Не забувайте при крою додати по 1,5 см наподгибку краю підвороту.

Економніше викроювати наволочку, якщо її ширину розташувати уздовж купленого відрізка тканини, так як в такому випадку за ширині відрізка вийде довжини 2 наволочки плюс 20-30 см, а в довжину вміститься ширина наволочки плюс 10 см на шви.

Такий пошиття постільної білизни хоч і трудомісткий процес, але насправді він коштує того, адже сили, вкладені в створення, окупляться відразу ж, як тільки ви відчуєте м'який дотик своїх праць.Також слід пам'ятати, що ручні вироби з естетики значно перевершують типові аналоги. Якщо використовувати натуральні матеріали, то постільна білизна буде екологічно безпечним, чого не можна сказати про заводських виробах.



Категорія: Різне | Додано: (20.08.2016)
Переглядів: 2591 | Рейтинг: 0.0/0