Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Як зшити японські штори своїми руками

Не завжди інтер'єр, облаштований у класичному стилі, за смаком власнику квартири, спраглому чогось незвичайного. А це означає, що варто розглянути різні варіанти прикраси житла. Як варіант – в екзотичному східному стилі.

В якості дизайнерського досвіду можна спробувати виготовити японські штори своїми руками. Конструкція їх незвичайна, оскільки являє собою полотна тканини, які мають можливість рухатися, подібно до дверей шафи-купе.

Вибір необхідних матеріалів для пошиття японських штор

Виготовлення японських штор, або панельних штор, можливо як з прозорих, «повітряних» тканин, так і з більш щільних тканин приглушених тонів.

При виборі колірної гами штор перевагу власника може бути віддано або м'яким пастельним тонам - бежевим і ніжно-зеленим, поєднується з яскравими тонами. Або однотонним тканинам,використовують коричневі, блакитні або зелені відтінки стихії землі, описувані в японській міфології.

Для того, щоб підкреслити стилістику малюнка штор, використовується також тканина з традиційними японськими мотивами – це може бути сакура в цвіту, квіти, гілки верби. Популярні також зображення ієрогліфів, намальовані спеціальними фарбами на тканини, або нашиті тасьмою на шторі, або надруковані на тканині.

Конструкція японських штор

В процесі виготовлення японських штор обов'язково застосування вузьких полотен, ширина яких дорівнює 60 сантиметрам. Збереження такої ширини полотен необхідно для їх використання накарнизі, що виготовляється спеціально для японських штор.

Зазвичай в карнизі знаходяться бігунки, що мають від трьох до п'яти струн, що дозволяють здійснювати рух полотен незалежно один від одного або одночасно.

японські штори своїми руками

Рух полотен здійснюється за допомогою своєрідного з'єднувача, а для рівномірного руху полотен використовують металеву обтяження, ушите в нижній край полотен. Верхній край японських штор кріпиться на стрічку "велкро" (липучку).

В цілому виріб виглядає гранично лаконічно, так як при пошитті штор не застосовуються складання по верхньому краю, відсутні аксесуари і підхоплення для штор.

Розрахунок витрати тканини для японських штор

Для того щоб зшити японські штори, нам, як і для пошиття інших штор, слід знати ширину і висоту вікна (тобто від карниза до бажаної довжини), а також кількість деталей штори. Тут варто уточнити – слід з самого початку визначитися – чи японські штори закривати вікно або лише його частину, якої довжини буде штори, яке кількість деталей буде передбачено.

Наприклад, зробимо розрахунок тканини на вікно шириною 3 м і висотою 3,5 м. Вікно буде закрито шторами повністю, кожна деталь буде встик.

Ширина. Як вже було сказано вище – ширина полотнища однієї деталі штори становить 60 див. ділимо на 3 метри 60 см і отримуємо 5 деталей. Тобто японська штора у нас буде складатися з 5деталей шириною 60 див. Додаємо припуски на підшивку – отримуємо близько 63-65 див.

Довжина. Тепер перейдемо до довжини – тут все просто. Довжина деталі дорівнює міркою від карниза до підлоги плюс припуск на шви. Висота вікна – 2, 5 м. + 10 см на підшити – 2,6 м. Разом – 2,6 помножити на 5 – отримуємо 13 м.

Однак ми знаємо, що ширина тканини зазвичай у продажу буває шириною 140 см, тому при розкрої можна вмістити по ширині 2 полотнища, а значить, 13 м сміливо ділимо на 2 і отримуємо підсумкову цифру 6,5 м. Т. е. для пошиття японських штор нам треба набрати 6,5 м тканини при ширині 140 див.

Розкрій і пошиття японських штор

Розкроюючи полотна тканини шириною 60 сантиметрів, не варто забувати про припуски на обробку і усадку тканини. А для цього, перед розкриємо, тканину слід пропрасувати праскою або випрати в теплій воді і пропрасувати через м'яку бавовняну тканину.

Після закінчення розкрою слід обробити бічні зрізи штор швом вподгібку із закритим зрізом. Шви треба ретельно випрасувати.

Низ полотна обробляється кулісою, при цьому бічний припуск залишається не застроченным.

Потім штори необхідно відпрасуйте для того, щоб почати осноровку верхнього краю полотна. Верх штори підшивається. Потім настрочується липучка на виворіт верхнього припуску.

У нижню куліску вставляється обважнювач.

Японські штори, які легко можна зшити в домашніх умовах, готові! Вішаємо штори і насолоджуємося видом стильною кімнати в японському стилі.



Категорія: Різне | Додано: (21.08.2016)
Переглядів: 1166 | Рейтинг: 0.0/0