Зшити своїми руками дитячу сорочку може кожна мама, а якщо ви прикрасите її обережний вишивкою, то сорочка стане оберегом вашому малюкові. Підібравши схему вишивки в інтернеті, можна зшити таку сорочечку, як у Вавринюк Златославы.
Для виготовлення сорочки потрібно:
• Біла бязь 1-1,5 метра (залежить від розміру).
• Червоні нитки муліне для вишивання.
• Бажання і посидючість.
Розкрій сорочки
Крій у слов'янській сорочки дуже простий. Все вирізається з прямокутників, поличка і спинка викроюються одним полотном без плечових швів – для горловини вирізаємо отвір і робимо надріз посередині приблизно 10-13 див.(щоб голова пройшла –приміряйте по ходу справи). Рукави виходять з 3 частин. Мірки знімайте з дитини і додавайте по ширині 10-15 см на вільне облягання і по довжині 5 див. на обробку швів.
Виготовлення сорочки
Обробляємо спочатку горловину обтачкой, потім пришиваємо до рукавів бічні частини, пришиваємо рукава до основи (поєднуємо середину рукава з плечовими згинами), потім робимо бокові шви. І, нарешті, підшиваємо низ рукавів і низ сорочки.
Вишивка
На готової сорочці робимо вишивку. Півники і ялинка – це дитячі дбайливі символи в слов'янській вишивці, червоні колір ниток – символ кровного споріднення, також захист. Вишиваємо хрестиком червоними нитками муліне (вони не линяють).
Важливі моменти
Всі отвори повинні бути прикрашені вишивкою по колу: горловина, низ рукавів, низ сорочки.
Під час шиття і вишивання думайте про свою дитину, бажайте йому здоров'я, удачі, успіхів. Нехай він одягає цю сорочку будинку, після вулиці, садка, школи (щоб очистити енергетичне поле від чужого впливу) або спить в ній, якщо у нього важкі сни.
Виготовлена вашими руками, така сорочка буде берегти і захищати малюка.
У нас є стаття про два обережных символи: Колір Папороті і Одолень-траву зі схемами.
Ще я знайшла в инернете таку схему обережний вишивки для хлопчика (від хвороб):
А взагалі схем, виявляється, безліч, і кожна зі своїм змістом...
|