Ця модель виготовляється з взуттєвої або галантерейної шкіри товщиною 1,4-1,6 мм без підкладки.
Для початку викроївши всі необхідні деталі портмоне. Для цього знадобиться шевський або макетний ніж, металева лінійка, срібляста гелева ручка і пластикова дошка, на якій будемо різати.Конфігурація, кількість, а також розміри деталей в міліметрах показано на мал. 1.
Якщо є можливість, можна різні деталі портмоне викроювати з різних топографічних ділянок шкіри. Так, деталі VI і VII краще вирізати з шкіри потоньше — з підлоги (нижня частина полукожи, там, де черево), а деталь I краще викроїти з чепрачной частини (спина).
Після розкрою приступаємо безпосередньо до складання виробу.
1. Спочатку збираємо вузол під назвою «кишенька для дрібниці»: у проріз деталі V з допомогою клею «Момент Класик» приклеюємо застібку-блискавку довжиною 105 мм (мал. 2).
Мажемо клеєм зрізи прорізу деталі зі шкіри та стрічки застібки-блискавки, як показано на мал. 3, чекаємо 5-10 хвилин і склеюємо так, щоб припуски стрічок застібки-блискавки виступали за зрізи деталі зі шкіри, як на мал. 4.
Приклеюємо VI до V (мал. 5 і 6). Потім з лицьового боку деталей прокладаємо строчку в край, з'єднуючи бічні зрізи деталей VI і V і притачивая нижню стрічку застібки-блискавки (мал. 7).
Кінці ниток рядки акуратно оплавляем на відкритому вогні, наприклад запальничкою. Оплавляти кінці ниток слід після виконання всіх рядків.
До припусків стрічок застібки-блискавки приклеюємо виступаючий ділянку деталі VI так, як показано на мал. 8, і прокладаємо строчку в край по зрізах деталей, притачивая виступаючий ділянку деталі VI і верхню стрічку застібки-блискавки (мал. 9). Вийшла передня частина кишені для дріб'язку, яка робить кишеню більш об'ємним і при відкриванні не дає дрібниці висипатися.Залишилося прикріпити передню частину кишені до задньої частини (д. III).
Розмічаємо гелевою сріблястою ручкою д. III так, як показано на мал. 10, наносимо клей уздовж ліній розмітки (мал. 11), склеюємо деталі і настрочуємо передню частину кишені, прокладаючи строчку в край по верхньому, бічних і нижнього зрізів передній частині кишені (мал. 12). Кишеня для дрібниць готовий.
2.Збираємо вузол з кишенями для пластикових карт. Для зменшення товщини біля одного з д. IV шевським ножем зрізаємо частина товщини шкіри під кутом до поверхні, як показано на мал. 13.
Розмічаємо другу д. III, як показано на мал. 14, наносимо клей на III та IV (мал. 15), склеюємо і настрочуємо в край нижній зріз д. IV (мал. 16). Потім наносимо клей на отриману заготовку (III + IV) і на другу д. IV так, як показано на мал. 16. Склеюємо і настрочуємо другу д. IV по бічних і нижнього зрізів, при цьому під сходинку потрапляють бічні зрізи першої д. IV (мал. 17). Вузол готовий.
3.З'єднуємо отримані вузли з д. II: розмічаємо її (мал. 18), наносимо клей з лицьової сторони д. II (мал. 19). Далі, поєднуючи зовнішні зрізи деталей, склеюємо і настрочуємо кишені (внутрішні вертикальні зрізи) на д. II, як показано на мал. 20. У нас готова вся внутрішня частина портмоне.
4.Опрацюємо хлястик: коли портмоне буде заповнено купюрами, хлястик з кнопкою втримає його в складеному стані. З бахтармянной боку намажемо клеєм обидві д. VII (мал. 21). Склеим їх між собою (мал. 22). Потім за допомогою напівкруглої стамески акуратно підріжемо кінці, надаючи їм овальну форму (мал. 22), і прокладемо по периметру хлястика машинну строчку (мал. 23).
Тепер нам знадобиться прес для установки фурнітури (мал. 24). З допомогою насадок-пробійників зробимо в нашій заготівлі два отвори діаметром 2 і 3 мм на відстані близько 10 мм від країв (мал. 25). У той отвір, що поменше, встановимо верхню частину кнопки діаметром 9 мм (мал. 26). Насадки на прес, які для цього знадобляться, також показані на мал. 26.
На д. I проб'ємо два отвори діаметрами 2 і 3 мм на відстані 20 мм від країв. В менший отвір за допомогою відповідних насадок встановимо нижню частину кнопки (мал. 27).
Заключна операція з пресом — це з'єднання д. I з хлястиком через наявні отвори діаметром 3 мм з допомогою двостороннього хольнитена діаметром 6 мм (мал. 28). Стискаємо не дуже сильно, щоб в самому кінці можна було розгорнути хлястик на 180 градусів.
5.Останнє, що залишилося зробити — це з'єднати зовнішню і внутрішню частини портмоне між собою: розмічаємо д. I так, як показано на мал. 29. Наносимо клей на зрізи (мал. 30), склеюємо і з'єднуємо деталі машинною строчкою по периметру д. I, прокладаючи її в край.
У підсумку має вийти як на мал. 31.
Зверніть увагу!Посередині д. I повинна утворитися невелика слабина щодо д. 2 (мал. 31), щоб портмоне легко зачинялося і мимоволі не розкривалося.
Розгортаємо хлястик в робоче положення — і портмоне готово!
Таким чином, ми маємо одне велике відділення для купюр, два відділення для карток, дві кишені для всяких папірців (вхід у них зверху) і відділення для дрібниці (мал. 32).