Пора подумати про новорічному карнавальному костюмі. Найпростіші костюми та маски можна зробити з міцних паперових пакетів. Виглядають вони яскраво, ефектно, а конструювати їх, придумуючи цікаві деталі з наявного матеріалу, велике задоволення. Для "клоуна" і "дикуна" у великому пакеті проріж отвори для голови і рук. У маленькому — для очей. Помітно розмалюй папір або прикрась аплікацією. Для "півня" приклей гребінь, дзьоб і бахрому — оперення шиї.
У костюмах з паперових пакетів можна використовувати бахрому з тканини та паперу (паперова піддається "завивці" за допомогою олівця). У "дикуна" до поясу приклеєні стрічкою лейкопластиру "намисто" — це пробки — або жолуді, нанизані на мотузку. Хочеш їх пофарбувати — окуні водоемульсійну фарбу.
А тепер складний костюм. "Конячка" — костюм для двох. Він завжди користується величезним успіхом, а наступаючий рік за східним календарем — "рік коня".
Викрійка чохла для "коня" складається з двох половинок. Грива (кисті вшиті між половинками викрійки) і хвіст — з мотузки. Щоб надати форму шиї і морді, всередині чохла вшитий каркас з дроту, а для другої людини, щоб при русі не з'їжджав чохол, — тасьми, які він зав'язує на грудях.
Але смішні костюми визнають далеко не всі дівчатка. Багато воліють мати романтичний образ красуні принцеси, королеви, цариці ночі, цариці квітів і інших царствених осіб. Спеціально для них пропоную два види корон. Одна склеєна з картону, покритого фольгою, і прикрашена блискітками і тасьмою. Друга більш легка і витончена. Її основа з дроту. Обтягнута основа смужкою фольги і прикрашена блискітками або ялинковими намистом. Їх можна зміцнити на самих зубцях або протягнути між зубцями тонку нитку або волосінь з намистинами.
А тепер сюрприз, який приготувала нам Іра Фролова, семикласниця з Пензи. Вона написала казку... з підказкою.
КАЗКОВЕ ПЕЧИВО
Я люблю, коли мама пече печиво. Мені подобається спостерігати, як у спритних і ніжних маминих руках народжується казка. Мама пов'язує фартух, готує тісто, і чудеса починаються.
Вона, як добра фея, чаклує над розкатаним тестом. Я теж не сиджу без діла, допомагаю їй.
Ось вже зайчики, метелики, пташки, ведмежата сидять на деку. Очі у них — родзинки. Танцює вогонь за дверцятами духовки, наші тваринки вкрилися золотою скоринкою.
Ми садимо їх у вазу і несемо на святковий стіл.
Ця ідея сподобалася Маше-майстрині. Вирізати птахів, звірят, чоловічків набагато цікавіше, ніж видавити чаркою гуртки або спеціальними формочками сердечка, зірочки і трикутники. Маша попросила художницю намалювати фігурки, які можна вирізати з тіста. Художниця намалювала, але попередила: у духовці фігурки трохи расплывутся, це знають всі, хто займався випічкою. А тому потрібно робити фігурки "худенькими" в розрахунку на те, що в духовці вони "потовщають".
|