Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Як втачать різні форми рукавів в пройму
 
Як втачать різні форми рукавів в пройму

Розрізняють три основні форми рукавів:

1. Втачной рукав з одним або двома швами. Рукава обох видів можуть втачиваться з абсолютно гладким, припосаженным або злегка призбореним адвокатом. В залежності від висоти оката рукава втачиваются в пройму до або після сточування бічних зрізів виробу.

2. Рукав реглан може складатися з однієї деталі і тоді часто виконується з плечової вытачкой — або з двох деталей, з плечовим швом. Рукава реглан можуть також мати суцільнокроєні плечову кокетку.

3. Цельнокроений рукав. До цього типу відносяться рукава «летюча миша» і кімоно.

Втачной рукав

Рукава з звичайним, високим адвокатом, будь то одно-або двошовні, завжди втачиваются після того, як виконані і разутюжены бічні шви вироби і шви рукавів.

Щоб пріпосадіть окат рукава, прокладете по обидві сторони лінії шва втачіванія рукава по рядку з довгими стібками від мітки • до мітки • (1). Нижню нитку рядки поки не натягуйте. Рукав уколів в пройму лицьовим боком до лицьового боку, поєднавши насамперед мітки втачіванія рукава (поперечні мітки) на окате рукави і на проймі переду. Гладко уколів рукав в нижню частину пройми (2), тобто ні рукав, ні пройму не припосаживайте.

ВАЖЛИВО: у рукави, складається з однієї деталі, шов поєднується з бічним швом вироби. У двухшовного рукава ліктьовий шов ніколи не збігається з бічним швом вироби, а збігається тільки поперечна мітка ліктьовій частині рукава. У моделей, що мають рельєфні шви, шви рукавів теж дуже рідко збігаються з цими швами.

Потім сколите мітку плеча (поперечна мітка) на окате рукава з плечовим швом, а у моделей з кокеткою — з міткою плеча. Тільки тепер стягуйте нижню нитку рядки до тих пір, поки окат рукава не буде відповідати проймі.Рівномірно розподіліть тканину так, щоб не утворювалися складочки. Вкол рукав (3) і вметайте його з боку рукава (4).

Приміряйте виріб і проконтролюйте, як сидить рукав.Вшитої рукав з боку рукава (5), при цьому починайте від бокового шва виробу і шва рукава. Щоб наметочні нитки віддалялися без праці, прокладаючи строчку впритул до намітці.

ВАЖЛИВО: щоб попередити утворення складочок в місці припосадки на окате рукавів, при сточуванні не розтягуйте пройму, а розгладжуйте припосаженный ділянку руками.

Припуски шва зріжте до ширини 1 см, візьміть їх разом і обмітайте.

Припуски шва втачіванія рукава не запрасовуємо ні на рукав, ні на перед і спинку, а тільки обережно пріутюжьте з боку рукава (7), сутюживая при цьому посадку.

Ще кілька порад:

  • При втачивании пройма рукава не розтягнеться, якщо поверх розміченій лінії шва приутюжить вузьку смужку прокладки флізеліну.
  • Прекрасно сидять рукава, якщо смужку ватину або м'якого волюменфлиза довжиною близько 20 см і шириною 6 см нашити в області оката з боку рукава на припуск на шов втачіванія впритул до шву (7). Ватин або волюменфлиз укладіть на рукав. Якщо посадка рукава невелика, то перед втачиванием рукава можна приутюжить по окату рукава смужку більш тонкого волюменфлиза.

Рукава з невисоким адвокатом залежно від їх форми можна ушивати до або після виконання бічних швів і швів рукавів. Ви можете самі визначити, який варіант підходить для втачіванія вашого рукава. Складіть рукав таким чином, щоб бічні зрізи з'єдналися посередині рукава. Якщо у місці стику у оката утворюється заокруглення (8), то цей рукав втачивайте як рукав з звичайним адвокатом, тобто після виконання швів.

Якщо у місці стику окат утворює ламану лінію (9), то втачивайте рукав до виконання швів.

Це робиться так: уколів рукав в пройму лицьовим боком до лицьового боку, поєднавши поперечні мітки на рукаві фронті. Мітку плеча на рукаві поєднайте з плечовим швом або з міткою плеча кокетки. Вметайте і вшитої рукав з боку рукава (10). Припуски шва разутюжьте або, взявши разом, обмітайте, заутюжьте на перед і спинку і відстрочити з лицьового боку. Виконайте бічний шов вироби і шов рукава (11).

Рукава з прямим або злегка заокругленим верхнім зрізом завжди притачиваются до виконання швів.

Приколіть рукава між поперечними мітками на перед і спинку. Сумістіть мітки притачивания рукава. Поєднайте плечову мітку рукава з плечовим швом або з плечової міткою кокетки. Прітачать рукава. Шов повинен починатися/закінчуватися точно у розміченій лінії шва рукава. На початку і В кінці шва виконайте по закрепке (12). Стачайте бічні зрізи виробу від поперечної мітки, не прихоплюючи припуски рукавів (13). Виконайте шви рукавів, при цьому почніть рядок точно в шва приточування рукави і не прихватывайте припуски бічних швів.

Разутюжьте припуски бічних швів виробу і швів рукавів.Припуски швів пришивання рукавів разутюжьте або заутюжьте на перед/спинку.

Рукава призібрана по окату, в залежності від форми оката втачиваются або притачиваются перед виконанням швів.

Припуски шва втачіванія/притачивания в залежності від моделі заутюживаются або на перед і спинку — для рукава з розширеним плечем, або на рукави — для рукава «ліхтарик».

Рукав реглан

Складається з однієї (1) або двох (2) частин рукав реглан, можна ушивати до або після сточування бічних зрізів. Це залежить від форми рукава.

У якій послідовності виконувати шви, ви можете визначити наступним чином. Якщо рукав складається з двох частин, складіть частини нижніми зрізами рукава. Якщо рукав складається з однієї частини, з'єднайте його по шву рукава. При заокругленій з'єднанні частин (сторін) рукав втачивается після виконання швів виробу, при загостреному — рукав притачивается перед сточуванням зрізів виробу.

Втачной рукав реглан

 

 

У вироби з рукавом реглан з однієї частини стачайте спочатку виточку і пріутюжьте її плоско. Потім виконайте шви рукавів, пріутюжьте. Вкол рукава в пройми лицьовим боком до лицьового боку, поєднавши мітки втачіванія рукавів і лінії швів. Вметайте і вшитої рукава з їх боку. На початку і кінці швів виконайте по закрепке (3). Припуски швів разутюжьте зверху до початку заокруглення. Якщо шов реглан повинен бути відстрочена, то припуски шва заутюжьте в потрібну сторону.

У рукава реглан, що складається з двох частин, виконайте спочатку нижній шов, разутюжьте припуски шва. Потім вшитої рукав в пройму так, як втачивается рукав, що складається з однієї частини.

На закінчення змітайте і стачайте верхні зрізи рукава.

Притачной рукав реглан

У рукави, що складається з двох частин, приколіть передню частину рукава до переду лицьовим боком до лицьового боку, поєднавши мітку притачивания рукави і лінії шва. Задню частину рукава приколіть до спинки лицевою стороною до лицевої сторони. Приметайте і прітачать рукав (4). Припуски шва разутюжьте або заутюжьте в одну сторону і настрочити з лицьового боку.

Єдиною строчкою виконайте бічний шов вироби і нижній шов рукава. Припуски шва разутюжьте.

На закінчення виконайте верхній шов рукава. Припуски шва разутюжьте.

У рукава реглан, що складається з однієї частини, при необхідності стачайте спочатку виточку і пріутюжьте її плоско. Потім приколіть рукав до переду лицьовим боком до лицьового боку, звертаючи увагу на позначки притачивания рукава, і до спинки, приметайте і прітачать. Припуски шва разутюжьте або. взявши разом, заутюжьте в одну сторону і з лицьового боку настрочив.

Єдиною строчкою виконайте бічний шов вироби і шов рукава. Припуски разутюжьте.

Рукав реглан з цельнокроеной плечової кокеткою

Такий рукав реглан завжди складається з двох частин і втачивается після виконання бічного шва виробу і нижнього шва рукава.

Шов втачіванія рукави і кокетки може бути заокругленим (5) або мати кут (5а). Якщо кокетка складається з двох частин, то середній шов виконується перед втачиванием рукава.

Закруглений шов втачіванія кокетки виконується так: приколіть рукав і частини кокетки до переду і спинці лицьовим боком до лицьового боку, спочатку сколите припуски на нижній шов рукава і припуски на бічний шов, поєднуючи мітки притачивания рукава. Вметайте і вшитої рукав з його боку. Припуски шва на ділянці заокруглення надсекіте (6) і заутюжьте на кокетку. Потім виконайте верхній шов рукава. Припуски шва разутюжьте.

Якщо шов пришивання кокетки має кут, то він виконується наступним чином: уколів рукав в пройму від кута до кута лицьовим боком до лицьового боку, вирівняйте нижній шов рукава і бічний шов виробу, а також мітки втачіванія рукава. Вметайте і вшитої рукав з його боку. Почніть і закінчите шов точно у кут. Припуски шва рукава надсекіте навскоси до куточка впритул до останнього стежку.

Потім приметайте і прітачать частини кокетки від кута (7). Припуски шва пришивання кокетки заутюжьте на кокетку. За бажанням відстрочити частини кокетки до кутів. Виконайте верхній шов рукава. Припуски шва разутюжьте.

Рукав «летюча миша»

Це найпростіша форма рукава. Рукав кроїться разом з передом і спинкою.

Припуски бічних заокруглених зрізів і, відповідно, припуски на нижні шви рукава не повинні бути ширше 1,5 див. Єдиної рядком виконайте бічний шов вироби і нижній шов рукава, потім єдиною строчкою виконайте плечовий шов вироби і верхній шов рукава. Припуски швів разутюжьте, при цьому припуск заокруглених швів надсекіте в декількох місцях (8) або, взявши разом, обмітайте і заутюжьте в одну сторону.



Категорія: Різне | Додано: (15.09.2016)
Переглядів: 1904 | Рейтинг: 0.0/0