Одягатися красиво, стильно, модно – природне бажання будь-якої жінки, як, власне, і бажання бачити такими своїх близьких. Вироби ручної роботи вже мало у кого вважаються долею виключно малозабезпечених груп, швидше навпаки. Придбати недорогий ширвжиток можуть багато, а ось блищати в ексклюзивних нарядах – доля обраних. Головне, щоб вони мали оригінальний крій, були виконані зі смаком, і, природно, дуже акуратно.

Спідниці, брюки, шорти – є в гардеробі кожної модниці, але, як і всього іншого, багато їх не буває. Завжди хочеться мати можливість вибору. Самим складним у виготовленні таких виробів прийнято вважати оформлення застібки. Найбільш простий варіант, звичайно ж, резинка на поясі, але це доля, швидше, спортивної або дитячого одягу і не для кожної моделі прийнятний. Трохи більше часу забере втачивание застібки-блискавки, але це теж вже освоєно. Самий затребуваний, але і більш складний спосіб оформлення застібки – гульфик або під планку. Як правило, на жіночих штанах планка, що закриває застібку, розташовується з правого боку. На чоловічих, відповідно, з лівої.
Порядок і всі тонкощі правильного оформлення таких застібок докладно описані нижче.
Для виготовлення гульфика виконаємо по середньому шву на обох половинках штанів надсічки, трохи вище рівня вигину закінчення шва.

Підготуємо дві деталі гульфика – 2 прямокутника шириною 6 см і 10 см, однакової довжини, яка дорівнює відстані від лінії талії до надсічки на серединному шві штанів плюс 1 – 1,5 см.

Блискавка для застібки підбирається за розміром або трохи довше. Пластмасову блискавку вкоротити нескладно, зробивши закріпки на потрібному рівні, з металевим замком це зробити трохи складніше.

Оверложиваем всі задіяні на даному етапі роботи шви і деталі гульфика. На вузькій деталі гульфика скругляем один з кутів, широку деталь складаємо навпіл уздовж довгої сторони, заутюживаем, і також згладжуємо один з кутів.

Одну сторону середнього шва теж заутюживаем на виворітну сторону на 1 см до надсічки. Тут буде знаходитися подвійна деталь гульфика з блискавкою.

Одинарну деталь гульфика прикладаємо особа до особи до середнього шва на відстані 1см від краю прокладаємо строчку, починаючи від лінії талії. Закінчуємо сходинку рівне, відігнувши залишився середній шов по рівню надсічки.

Тепер можна просто відвернути деталь гульфика на виворіт і запрасувати, а можна закріпити додаткової декоративної рядком, прокладеної з невеликим зсувом шва на виворітну сторону штанів. Відстрочка виконується з відступом на 1,5 – 2 см від надсічки до лінії талії по деталі гульфика, відступивши від існуючого шва на 1 – 2 мм.

Переходимо до подвійної деталі гульфика і безпосередньо блискавки. Прикладаємо край тасьми блискавки до лінії оверложивания на гульфике і притачиваем, роблячи закріпки на кінцях шва.

По лінії талії поєднуємо край тасьми-блискавки з лінією талії, в нижній частині деталі гульфика залишаємо вільними 1 – 1,5 см.

Якщо підготовлена блискавка виявилася довшою, прямо по зубчикам блискавки робимо надійну закріпки, і обрізаємо непотрібний залишок.

Тепер пристрочуємо деталь гульфика з блискавкою до серединного шва, поєднавши деталі по лінії талії.Попередньо можна прокласти наметочную рядок або закріпити обидві деталі шпильками.

Край лапки повинен упиратися в спіраль блискавки. Шов прокладаємо, починаючи з низу при застебнутому блискавки, якщо в області талії бігунок блискавки не дасть можливості прокласти рівну строчку, расстегиваем блискавку і закінчуємо шов.
З'єднуємо обидві половинки брюк, поєднавши виконані надсічки. Деталі укладаємо лицьовими сторонами всередину, зробивши невелике зміщення половинок на ширину оверлока, для того, щоб лінія відтермінування на лицьовій стороні прикрилася верхній деталлю гульфика.

Зшиваємо половинки брюк по бантовому шву, відступивши від початку крокової лінії 1-1,5 см, закінчуємо шов на 1-1,2 см вище рівня надсічки, виконуючи закріпки на початку і в кінці шва. З лицьового боку надсечка ховається швом.

Для того, щоб прітачать вільну половинку блискавки, акуратно укладаємо поличку, шпильками фіксуємо положення гульфика з невеликим занесенням шпильками паралельно зигзаг блискавки.

Злегка натягуємо тканину, щоб під час зшивання тканина не підтяглася. Вивертаємо штани на виворітну сторону, і пришиваємо блискавку до деталі гульфика.

Для того щоб закріпити деталь гульфика з блискавкою, по лицьовій стороні намічаємо лінію, по якій пройде строчка, яка зафіксує незакрепленную деталь гульфика.

Рядок прокладається від лінії талії до лінії вигину гульфика.

Друга половинка гульфика з виворітного боку відгинається і закріплюється в потрібному положенні.

Закінчується рядок плавним поворотом до серединному шву, закріплюючи обидві деталі гульфика.

Щоб закріпити гульфик на брюках, можна прокласти додатковий шов по лінії банта з невеликим прихватом гульфика. Закріпки виконуються перпендикулярно лінії відтермінування в місці початку вигину гульфика і по середньому шву вище рівня закінчення гульфика на 1-1,5 см.

Гульфик готовий. Після повторення такої процедури кілька разів, вона перестане здаватися настільки складною.
