Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Як швидко розкроїти і пошити сукню-футляр для початківців

Ви – починаюча швачка, яка тільки-тільки починає освоювати ази крою та шиття, але вже зараз так хочеться пошити собі перше плаття? Завтра – вечірка, нового плаття немає, проте є відповідна тканину, і ви трохи вмієте шити? Ви – професійна швачка, але категорично відмовляєтеся вести довгі розрахунки і робити складні викрійки? Якщо хоч на одне питання ви відповіли «Так», то наш матеріал для вас! Уважно прочитавши цю статтю до кінця, ви обов'язково навчитеся кроїти просте плаття, а так само дуже швидко впораєтеся з його шиттям! Саме тому стаття ідеально підійде для початківців.

Найпростіше плаття - плаття футляр з трикотажної тканини з суцільнокроєними короткими рукавами.Особливості тканини дозволяють кроїти і шити такий виріб без виточок і складних контурних деталей.

зшити плаття футляр

Що знадобиться для шиття?

  • Трикотажна тканина – 1 м (розмір 44 – 46);
  • Ножиці, нитки, швейна машинка.

Вибираємо тканину для плаття

Один з найлегших у пошитті матеріалів – трикотаж: не сильно обсипається, не вимагає отутюжки кожного шва і складних розрахунків при побудові викрійок.

Кількість тканини для пошиття залежить від бажаної довжини сукні і розміру. Якщо влаштовує довжина трохи нижче коліна і розмір не більше 46, то метра тканини – більш ніж достатньо. Якщо обсяги «за 46», то вартість сукні збільшиться вдвічі, так як необхідно придбати 2 довжини виробу. У придбаному прямокутнику тканини, його довжина буде відповідати довжині плаття, а ширина – двом ширинам сукні.

Як побудувати викрійку сукні-футляр на тканини

Прості розрахунки і легко розтяжна трикотажна тканина дозволяють будувати викрійки деталей плаття безпосередньо на тканини.

  1. Для початку робимо розрахунки довжини і ширини виробу. Якщо з довжиною все зрозуміло, то ширині приділяємо особливу увагу. Пам'ятаємо, що будуємо тільки 1 деталь (спинка і перед сукні однакові, за винятком глибини горловини). Знімаємо мірки обхвату грудей і стегон (як це правильно робити, див. далі). Беремо для пошиття більшу цифру. Ділимо його навпіл (так як викрійка – одна). Додаємо до неї 4 сантиметри на шви (Зверніть увагу, що такі надбавки - тільки для трикотажної тканини. Якщо ви шиєте сукню з нерозтяжній тканини, краще розкроїти платтяось так) і половину половини більшої цифри (для двох рукавів). Наприклад: талія 80 см, стегна 90 см. Для розрахунку беремо (90/2) + 4 + (45/2) = 71,5 див. Вирізаємо прямокутник потрібного розміру.

  2. Переходимо до побудови горловини. Ділимо ширину прямокутника приблизно на 3 частини.Середню частину займе горловина. Наносимо пунктирну лінію. Складаємо прямокутник навпіл.На лінію згину (зверху вниз) наносимо точку максимальної глибини вирізу переду. Глибину вирізу заміряємо від точки з'єднання плеча і шиї до бажаного розміру. Передній виріз на викрійці промальовуємо. Вирізати його можна пізніше, після того, як буде перенесена викрійка на тканину і відзначений виріз задньої половинки на одній з тканинних деталей. Глибина вирізу задньої половинки сукні не повинна перевищувати ½ глибини переду.Горловину задньої половинки сукні вирізаємо.

  3. Переходимо до побудови плечових зрізів. Залишилася в сторонах від горловини частину прямокутника є деталлю плеча, плавно переходить в коротенький рукавчик. Робимо невеликий нахил плеча. Ухил не повинен перевищувати 1/3 висоти горловини переду.


     
  4. Залишилося намалювати контури рукавів і талії. Якщо об'єм грудей дуже великий, то цей етап можна не виконувати (на сукню немає виточок, тому завуження в талії спровокує появу численних складок у верхній частині виробу). Складений навпіл прямокутник ділимо впоперек на 4 частини, вздовж – на три. При стандартної фігури, стики другого і третього поперечних розподілів – рівень талії. На прямокутнику промальовуємо третю дольную частину, другу і третю поперечні. У першій поперечної і третьої часткової частинах відзначаємо точку середини і формуємо зріз лінії рукава.У другій поперечній та третьої часткової частинах малюємо невеликий скіс пройми, завуження талії і плавне збільшення на стегно. У третій поперечній та третьої часткової частинах скіс стегна плавно з'єднуємо з боком прямокутника.

Якщо ви будували викрійку на тканині, вам залишилося лише взяти ножиці і вирізати спинку і перед вироби. Не забудьте тільки - глибина горловини переду відрізняється від глибини горловини спинки, про що було сказано вище!

горловина сукні

Пошиття сукні

  1. Складаємо деталі сукні лицьовою стороною всередину. Зшиваємо плечові шви швом вразутюжку (див. як виконати такий шов).
  2. Зшиваємо аналогічно бічні зрізи. Обробляємо оверлком краї зрізів окремо.
  3. Відгинаємо край рукавів, горловини, низу сукні на виворітну сторону на 1 сантиметр і прошиваємо декоративний шов по лицьовій стороні виробу (попередньо обметав зрізи на оверлоці).

Просте плаття, за зовнішнім виглядом нагадує туніку, готово! По такій схемі можна зшити кілька суконь, змінюючи тканину і додаючи аксесуари. І кожен буде виглядати оригінально!



Категорія: Різне | Додано: (19.08.2016)
Переглядів: 2277 | Рейтинг: 0.0/0