Пояси можна назвати негласними зірками серед аксесуарів.Вони задають нарядам певний тон — зухвалий, грайливий, невимушений або благородний. Для будь-якої модниці вибір пояса аж ніяк не борошно, а справжнє задоволення!
Пояси, будучи трендовим аксесуаром, змінюють свій вигляд так само швидко, як змінюється мода. Однак при всьому їх розмаїтті розрізняють тільки три основних типи поясів: м'який, зав'язується вузлом; жорсткий, застібається на пряжку; і фігурний.
Зав'язується пояс
Для цього поясу вам потрібно прямокутна смуга тканини довжиною, що дорівнює обхвату талії плюс не менше 40 см для зав'язування. Наприклад: зав'язується пояс довжиною 120 см і шириною 8 см, в готовому вигляді 4 див. Понад цих даних потрібно додати ще припуск на шви.
Зав'язується пояс ніколи не зміцнюють прокладкою.Смугу тканини складіть уздовж навпіл лицьовою стороною всередину. Стачайте короткі та поздовжні зрізи, залишивши в шві посередині відкритим невелику ділянку для вивертання. Припуски шва зріжте близько до рядками, на куточках зріжте навскоси (1). Пояс виверніть з допомогою кухарської ложки з довгою ручкою (2). Куточки на кінцях пояса не можна видавлювати назовні за допомогою ножиць.Для цього візьміть шпильку і виправити куточки з лицьового боку (3). Пояс притуюжьте, при цьому стежте, щоб шви лежали точно вздовж країв пояса.
Пояс відстрочити по контуру в край, відкритий ділянку у шві зустрічали. Або, якщо ви не будете відтерміновувати пояс, відкрита ділянка в шві зашийте вручну.
Якщо кінці пояса мають закруглену або загострену форму, то спочатку стачайте поздовжні зрізи пояса лицьовою стороною до лицевої стороні, залишивши відкритим невелику ділянку для вивертання в шві посередині. Припуски шва разутюжьте. Пояс складіть так, щоб шов лежав точно по лінії середини пояса.Стачайте короткі зрізи пояса, надавши їм бажану форму — закруглену або загострену.
Припуски швів зріжте близько до рядками, на куточках зріжте навскоси (4), на ділянках округлень надсекіте (4а). Пояс виверніть, як описано вище. Пріутюжьте, при цьому стежте, щоб шов лежав точно по лінії середини пояса. Відкритий ділянку у шві зашейте.
Пояс застібається на пряжку (ремінь)
Цей пояс, довжиною на ок. 15 см більше обхвату талії, завжди дублюється жорсткої прокладкою.Найкращим варіантом прокладки є жорстка приутюживающаяся прокладка для пояса шабрак.Прокладку викроюють без припусків на шви. Існують два способи пошиття пояси, застібаються на пряжку.
ТРАДИЦІЙНИЙ СПОСІБ, ЩО ПОТРЕБУЄ БАГАТО РУЧНОЇ РОБОТИ
Вам буде потрібно дві смуги тканини, ширина і довжина кожної з яких дорівнює ширині і довжині поясу плюс припуски на шви по всіх зрізах. Прокладку шабрак (без припусків на шви) пріутюжьте до зовнішньої деталі пояса з виворітного боку. Припуски по зрізах зовнішньої деталі пояса заметушився на виворітну сторону вздовж краю прокладки (1), при цьому на куточках припуски підверніть, як показано на малюнках (2) і (2а). Припуски по зрізах внутрішньої деталі пояса заметушився на виворітну сторону так, щоб ця деталь була на ок. 2 мм вже пояса в готовому вигляді.Пріутюжьте.Деталі пояса складіть виворітними сторонами і сколите (3). Пояс відстрочити з лицьового боку по контуру в край, прихопивши при цьому внутрішню деталь пояса.
ШВИДКИЙ СПОСІБ
Вам знадобиться одна смуга тканини шириною, рівній подвійній ширині пояса, з припусками на шви по всіх зрізах, а також прокладання шабрак шириною, рівній ширині пояса в готовому вигляді, і без припусків на шви.
Смугу тканини складіть уздовж навпіл лицьовою стороною всередину і стачайте поздовжні зрізи. Пояс складіть так, щоб шов лежав точно по лінії середини пояса. Припуски шва разутюжьте. Короткі зрізи на одному кінці пояса стачайте, надавши їм бажану форму. Краще всього використовувати при цьому прокладку як шаблон.
Припуски шва зріжте близько до рядку, на куточках зріжте навскоси, на ділянках округлень надсекіте. Пояс виверніть з допомогою кухарської ложки з довгою ручкою (4). Пріутюжьте.Прокладку шабрак вставте в пояс так, щоб її клейова сторона була звернена до шву (5). Пояс пріутюжьте, при цьому приутюжится і прокладка. Пояс відстрочити по контуру.
Пришивання до пряжки поясу з шпеньком
На відстані близько 3 см від відкритого кінця пояса проріжте маленький отвір і надайте йому форму кола за допомогою шила або пробийте тканина дироколом.
Це отвір обшийте петельним швом (6). Шпенек просуньте через отвір. Кінець пояса оберніть навколо перемички і пришийте до виворітній стороні пояса обметочным косим швом (7) або обмітайте кінець пояса зигзагоподібним швом і настрочив (7а). На іншому кінці пояса пробийте блочки: одну — точно на відстані, що дорівнює обхвату талії, решта — з інтервалом ок. 3 див. Інструкцію по пробиванню блочок ви знайдете в упаковці.
Обтягування пряжки тканиною
Якщо ви не знайшли підходящої пряжки до свого пояса, ви можете самостійно обтягнути пряжку тканиною (перемичка при цьому не обтягується).
Візьміть дві частини тканини (якщо тканина тонка, то на зовнішню частину пріутюжьте прокладку флізелін), складіть їх лицьовими сторонами і розмітьте зовнішній контур пряжки кравецьким дрібному або олівцем. Внутрішній контур розмітьте, проклавши сходинку дрібними стібками. Тканина усередині рядка вирежіте, залишивши по периметру припуски на шви шириною 5 мм, і надсекіте в куточки.
Для перемички надріжте одну частину тканини з коротким зрізах впритул до лінії рядка (8). Виверніть Деталь лицьовою стороною назовні і вкладіть пряжку між чисто вытачанными частинами, при цьому шов повинен перебувати у внутрішнього краю пряжки.Частина тканини, надрізану для перемички, зріжте до ширини пряжки і приклейте клеєм для текстилю або пришийте хрестоподібним швом до нижньої частини тканини. Стібки не повинні бути видні з лицьового боку. Нижню частину тканини на куточках підверніть і зріжте. Потім оберніть її навколо краю пряжки, підігніть і пришийте дрібними стібками до внутрішньому шву (9).Стібки не повинні бути видні з лицьового боку.
Фігурний пояс
Назва цього поясу говорить сама за себе: фігурний пояс відповідає формі тіла. Для цього поясу завжди наводиться форма, і він зміцнюється жорсткої прокладкою, наприклад шабрак. Можна також використовувати прокладку флізелін, пріутюжів кілька шарів один поверх іншого.
Фігурний пояс шиється так само, як пояс, застібається на пряжку. Єдина відмінність полягає в тому, що при шитті швидким способом деталі пояса сточуються лицьовими сторонами, а прямі короткі зрізи залишаються відкритими.