Якщо ви думаєте, що прасувати речі - це складно, нудно і нецікаво, то ви помиляєтеся. Складно для тих, хто не знає основних правил прасування і прасування різних виробів.
Пропонуємо вашій увазі цікаву статтю, де ви докладно дізнаєтеся, як швидко і правильно гладити чоловічу сорочку або жіночу блузу, брюки, жакети, пальто...
Як правильно гладити сорочку
- Сорочку попередньо зволожуємо з пульверизатора. Починати гладити сорочку треба з дрібних деталей - коміра, манжет, хлястиків, застібок.
- Комір прасуємо спочатку з виворітного боку за напрямком від куточків до середини, а потім з лицьового боку до повного висихання коміра.
- Манжети, передню планку без гудзиків отглаживаем спочатку з виворітного боку, а потім з лицьового боку через вологу бавовняну серветку. Передню планку з гудзиками прасуємо тільки з виворітного боку.
- Рукав распрямляем і отутюживаем його з лицьової сторони вздовж, починаючи від плеча до манжети.
- В останню чергу прасуємо спинку і полички сорочки.
- Якщо сорочки зберігаються в шафі не на вішалках-плічках, їх складаємо так: складаємо рукава на спинку, сорочку складаємо навпіл, комір распрямляем.
Більш докладно і наочно як гладити чоловічу сорочку, можна подивитися на відео:
Як правильно гладити брюки
- Брюки спочатку добре чистять трохи вологою щіткою і видаляють плями. Насамперед в брюках прасують через вологу щільну бавовняну серветку область колін, де часто утворюються так звані "бульбашки".
- Потім гладять через вологу тканину верхню частину штанів: пояс з шлевкамі, кишені, застібку.
- Зручно верх штанів, особливо кишені і застібку, гладити на спеціальній подушці (розмір подушки 15 х 30 см, яку можна замінити на складену в кілька шарів ковдру, огорнуте простирадлом).
- Потім штани складають так, щоб бічний і кроковий шви поєдналися. Слідкуйте за напрямком «стрілок»! Не зміщайте їх при прасуванні! Складки, які погано тримаються, можна з вивороту трохи промазати крохмальним клейстером. Дайте клейстеру просохнути і тільки тоді починайте прасувати. Непогано тримає "стрілки" і насичений мильний розчин, яким змочують серветку і прасують через неї "стрілки" штанів. Перевагу слід віддавати туалетного мила.
- Спочатку треба відпарити крокові (кожну штанину прасуємо окремо), потім-бокові шви.
- В останню чергу прасуємо низи штанів.
- Обов'язково дайте штанів висохнути після прасування! Вони набагато менше будуть м'ятися, ніж ті, що були одягнені відразу після прасування.
Як правильно гладити жакет і пальто
- Вигладити пальто або жакет - одна з трудомістких і складних робіт. Як правило, ця робота поділяється на два етапи: прасування зворотньої й лицевої частин пальто або жакета.
- Почати прасування пальто чи піджака краще з кишень. Виверніть мішковини і проутюжьте їх.Заправте назад.
- Подборта, комір, лацкани жакети та пальто гладять з вивороту через вологу щільну тканину.
- Зволожте рукави і прасуйте спочатку виворіт рукавів на маленькій дошці, яка повинна входити в комплект з дошкою для прасування або на валику, який неважко виготовити вручну. Потім отпарьте лицьову сторону рукавів. Ретельно гладять передній і ліктьовий шви. Окат рукава не загладжуйте.
- Плечові шви прасують вологими з виворітного боку за допомогою щільної невеликий подушки.
- Пригладьте підкладку спинки і поличок слабо нагрітою праскою.
- Для прасування лицьових частин одягу використовують щільну лляну ганчірку.
- Спочатку гладять плечові шви, спинку, передні полички. Отгладьте листочки, обтачку або клапани кишень через вологу щільну х/б тканина.
- Останніми гладять комір і вилоги. Саме комір і вилоги жакета або пальто багато в чому визначають зовнішній вигляд виробу, тому всі роботи ретельно виконуйте, не шкодуючи часу.
- Шов на лацкані або комірі часто зморщується. Накрийте його вологою ганчіркою, праска тримати в правій руці. Лівою рукою обережно відтягніть і розправте кут лацкана або коміра. Водите по шву кінчиком праски. Ганчірку, через яку ви гладьте, знову змочіть водою. Покладіть її на потрібне місце і прогладьте всю деталь. Праска притискайте до тканини і знімайте. Робіть так, поки ганчірка не висохне.
|