Вироби з трикотажу ніколи не вийдуть з моди. І це не дивно! Трикотаж цінують не тільки за відмінні практичні якості: зносостійкість і довговічність, але і відмінний зовнішній вигляд.
Всім хороший трикотаж, однак у шитті і роботі виникають певні труднощі з ним.Розтягуються шви при зшиванні, розпускаються петельки на тканини, не прострачивается рядок на швейній машині або ж пропускаються стібки - це лише кілька причин, чому багато хто відмовляється працювати з трикотажними полотнами.
Але все не так сумно, якщо знати кілька секретів при роботі з трикотажем і трикотажним полотном.
Як шити трикотаж, секрети для початківців
- Щоб шви на трикотажному полотні не розтягувалися і не лопалися, рекомендуємо виконувати їх вузькій зигзагоподібної (довжина стібка 3 мм, ширина 0,5-1 мм) або спеціальної еластичної, так званої трикотажної рядком.
- Тонкі трикотажні полотна сточують спеціальної машинної голкою (з заокругленим кінчиком) - в цьому випадку голка не рве петлі полотна.
- Трикотажні шви, які не повинні розтягуватися (наприклад, плечовий шов), рекомендуємо виконувати разом з косою тасьмою або косою тасьмою (смужкою тканини, розрізаний під кутом 45°).
- У місцях розрізів трикотажного полотна петлі можуть спуститися. Тому місце розрізу рекомендуємо зміцнювати з виворітного боку шматочком прокладки або змащувати краї розрізу безбарвним лаком для нігтів.
- Щоб підгин на трикотажному виробі був еластичним, його підшивають оксамитовим швом (шов "козлик"). Це стосується й інших країв, які повинні зберегти еластичність. Якщо підгин пристрочує, вставте в машину подвійну голку (дві верхні нитки і одна нижня).
- В залежності від типу трикотажного полотна вибирайте як можна більш широку зигзагоподібний сходинку, так краю будуть менше витягуватися.
- Деякі тонкі трикотажні полотна взагалі не обметують. Розтягніть край клаптя трикотажного полотна, якщо петлі не спускаються, то можна обійтися без обметування.
Користуючись цими нехитрими правилами при роботі з трикотажем, ви без праці зможете зшити будь-трикотажне виріб в домашніх умовах.
|