Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Як працювати з різними тканинами: вельвет, оксамит, трикотаж, шкіра
У кожного матеріалу для шиття, як і будь-якого в людини, є свій характер. Щоб знайти до нього підхід, потрібно знати деякі хитрощі. Ми розповімо вам, як себе вести з різними типами тканин.

Оксамит і вельвет
 

На виробах з вельвету дуже важко зробити гарний прямий шов по частковій лінії, краще уникати таких моделей.

Якщо розпороти машинний шов на оксамиті, то залишаться сліди, які вже не зникнуть.

Гладити вироби з оксамиту або вельвету треба зі зворотної сторони з парою не сильно притискаючи праска. Якщо гладити на суху, ворс замнеться. Під виріб краще підкласти щось м'яке, наприклад рушник.

Щоб ворс на виробі «ожив», акуратно розвісьте його у ванній перед прийомом душу.

Перед тим як розкладати лекала, потрібно подивитися, в який бік спрямований ворс. На вельвете розкладайте лекала та, щоб ворс дивився вниз, а на оксамиті навпаки – вгору.

Застібкою може бути прихована блискавка, на таких тканинах також добре будуть виглядати обточные або повітряні петлі.

Трикотаж
 

Для роботи з трикотажем вибирайте голку з заокругленим кінцем, щоб вона не прокалывала нитки, а акуратно раздвигала.

Щоб зробити шов еластичним, потрібно сточувати краю деталі трикотажної рядком. Якщо ваша машинка не знає такої функції, використовуйте вузьку зигзагоподібний сходинку.

Якщо шов під час шкарпетки буде навантажуватися, але розтягуватися він не повинен, наприклад плечовий шов або горловина, рекомендуємо зробити його з косою бейкой з матеріалу такої ж кольору або кромкою того ж трикотажу. 

Всі деталі сметываются тільки тонкими нитками і тонкими голками.

Щоб краї одношарового трикотажу не скручувалися, потрібно зробити строчку на відстані 5 мм від зрізу.

Після того як відрізали матеріал, потягніть трикотаж за зрізаний край, якщо петлі не зіскакують, то його можна необметані. Якщо петлі почали спускатися, зріз потрібно обмітати або змастити прозорим лаком для нігтів. Тільки перевірте спочатку на непотрібному шматочку тканини, як лак буде вести себе з трикотажем.

Всі прорізи рекомендується зміцнити з вивороту прокладним матеріалом.

Щоб пропрасувати трикотажні вироби потрібно прикладати слабо нагріту праску, а не водити їм по тканині. Перед тим як почати прасувати виріб, спробуйте зробити це з невеликим непотрібним шматочком трикотажу.

Натуральна шкіра, замша
 

При розкрої шкіри потрібно враховувати, що вона розтягується в різних напрямках по різному. Починаючи кроїти шкіру потрібно стежити, щоб напрямок парних і деталей, що сполучаються було однаковим. 

Коли кроіте замшу дивіться, щоб напрям ворсу було на всіх деталях однакове, зверху вниз.

Врахуйте, що на шкірі залишаються сліди від проколів. Тому шкіряні деталі ну треба сметывать і не потрібно розпорювати шви сточування. Щоб попередньо з'єднати деталі скористайтесь клейкою стрічкою або канцелярськими скріпками.

Працюючи з шкірою, досягти складних форм легше за допомогою конструктивних швів, ніж за допомогою выточек. Шкіряні вироби мають набагато більше швів, ніж аналогічні з інших тканин.

Перед роботою ретельно перевіряйте шкіряний матеріал на наявність дір і тонких місць, щоб під час розкрою обійти ці місця.

З шкіряного матеріалу рукав реглан або кімоно робити набагато легше ніж втачной. Якщо все ж таки необхідний втачной рукав, потрібно виміряти його збільшення на посадку, це значення не повинно перевищувати 1,5 см. Рукав сорочкового покрою зробити простіше, тому що у нього пройма більш вільна.

Для прокладки краще брати спеціальний флізелін, який клеїться праскою.

Гладять шкіру з вивороту, через суху тканину, не гарячою праскою без пари.

Категорія: Різне | Додано: (21.04.2016)
Переглядів: 1915 | Рейтинг: 0.0/0