Подарунки, виготовлені своїми руками, завжди оригінальні і пам'ятні. Цей докладний майстер-класвід Наталі пропонує вам зшити чарівну текстильну ляльку для ігор або прикраси інтер'єру.

ЯК ПОШИТИ ЛЯЛЬКУ СВОЇМИ РУКАМИ
Викрійка:

Для виготовлення тільця такий лялечки використовувався матеріал габардин-стрейч. Можна використовувати щільний бавовна або трикотаж. Необхідний відріз розміром 40х50 див. Маємо на складеною вдвічі тканини викрійку вздовж частковій нитки, обводимо по контуру.

Рекомендується спочатку прострочити на машинці, а потім вирізати, відступивши від шва на 3-5 мм.

На фото з деталями викрійки намічені пунктирні лінії. Ці місця непотрібно застрачивать. Вони необхідні для вивертання та подальшого набивання. Голова складається з трьох деталей: дві потиличні з них зшиваються разом і з'єднуються по краях з деталлю для личка. Біля ніжок розгортаємо носкову частину, сточуємо.

Вивертаємо всі деталі на лицьову сторону, обережно розправляємо пальчики. Можна навіть злегка промазати клеєм ПВА шви у цих місцях. Набиваємо заготовки синтепоном або холофайбером. Набивання повинна бути дуже щільною, без горбів і складок. Відкриті зрізи зашиваємо потайним швом.
 
Далі, збираємо нашу лялечку. Голову пришиваємо до шиї потайним швом, ручки і ніжки – гудзиково-нитяним кріпленням. Такий спосіб дозволить зробити іграшку частково рухомий, тобто її можна буде посадити, підняти ручки.
   

На наступному етапі одягаємо ляльку. Спочатку шиємо їй панталончики. Вирізаємо з запропонованої викрійці дві деталі.

В даному випадку використовувався нещільний трикотаж. Сточуємо деталі, пришиваємо до низу мереживо, присбариваем. В області талії вставляємо гумку.
 
Сукня з цього майстер-класу знімне, для його виготовлення використовувалася відріз тканини. Робимо викрійку полички на тканину, обводимо по контуру.
 
Потім згинаємо паперову викрійку, прикладаємо її в області плечей, знову обводимо по контуру. Тобто перед і спинка у сукні без плечового шва. Таких деталей необхідно дві: одна на лицьову сторону сукні, інша на виворітну. Також викроюємо з тканини два рукавчика і готуємо прямокутний відрізок для подолу. Не забуваємо додавати на припуск.

З'єднуємо лицьовими сторонами один до одного дві деталі для верху сукні, сточуємо край горловини і по спинці.

Пришиваємо рукави, прострочуємо бічні сторони. Для нижньої частини сукні викроюємо прямокутник, його одну сторону присбариваем до обсягу талії, а протилежний обробляємо за бажанням (обметываем або розпускаємо). Сточуємо цю заготовку з лицьовою частиною ліфа, а його внутрішню сторону пришиваємо потайним швом. Вивертаємо сукню, пришиваємо на спинці ґудзики або липучки, прикрашаємо за бажанням.
 
   
Шкарпетки для лялечки можна зробити з половинки звичайного дитячого носка. Розрізаємо його навпіл, підганяємо за обсягом ніжок, обметываем краю.

На наступному етапі приступаємо до оформлення волосся на голові ляльки. В цьому майстер-класі використовувався тресс з штучним волоссям довжиною 1 метр. Як правило, його пришивання починається знизу потиличної частини головки по колу. Пересуваючись вгору до верхівки, ряди пришиваються все ближче один до одного.

Якщо волосся мало в наявності, то оформлення голови краще почати зверху, як у даному випадку. Спочатку виготовляємо пучок, який вставляємо в отвір у голові, капнувши туди трохи клею «Момент». Зашиваємо отвір.

Потім пришиваємо наступний ряд. Рекомендується спочатку капнути трохи клею, зафіксувати тресс шпильками, а потім накласти шовчик. У такому разі волоски будуть міцно триматися на голові, їх можна буде розчісувати, робити з них різні зачіски.
  
Ряд за рядом пересуваємося вниз по заздалегідь наміченим лініям. Не забуваємо про вушка, які виготовляємо з двох овальних заготовок, злегка набиті синтепоном.
 
Пучок із волосся, що вставили в отвір голови в самому початку, необхідно укласти. Для цього розправляємо «пальмочка», накриваємо ганчірочкою і прикладаємо зверху розігріту праску.
 

Лялечка готова, оформляємо їй личко. Можна розмалювати його акриловими фарбами, затонувати пастеллю, вишити вічка або пришити замість них гудзики.

Для завершення образу даємо лялечці в ручки який-небудь аксесуар, наприклад, ведмедика.
 
|