Коли в родині з'являється дитина, життя всіх членів сім'ї змінюється, вона стає яскравою, щасливою, наповненої щасливими моментами. І, звісно, кожна мама бажає, щоб її малюк зростав здоровим і радував її своїми досягненнями.
Як відомо, основний вид діяльності дітей – це гра. Це означає, що через гру дитина пізнає світ і розвивається. І щоб допомогти дитині повноцінно розвиватися, потрібно своєчасно забезпечувати йому поле для гри і організовувати його ігрову діяльність.
З самого раннього віку дитина починає освоювати цю діяльність, спочатку мама показує малюкові брязкальце, потім дитина сама намагається схопитися за іграшку, потрясти її. І як раз до цього часу, а це 3 - 3,5 місяця, дитині можна запропонувати ігровий розвиваючий килимок.
Суть розвиваючого килимка полягає в тому, що над малюком на різному рівні підвішуються іграшки та інші предмети.
Сучасний ринок готовий запропонувати великий вибір розвиваючих килимків різних форм, розмірів, кольорів і різної функціональності. Але, на жаль, ціна таких килимків досить висока; так звичайний ігровий килимок ви можете придбати за 2000 - 3000 рублів, а музичний буде коштувати на порядок вище. Тому не кожна сім'я може дозволити собі купити такий килимок. Але не варто засмучуватися, ігровий розвиваючий килимок ви зможете зробити своїми руками, і він буде нітрохи не гірше тих, що пропонує нам ринок.
Для цього вам буде потрібно:
- шматок тканини,
- синтепон,
- 4 риболовних хлястика,
- стрічки,
- іграшки,
- брязкальця,
- дзвіночки і так далі.
Як зшити розвиваючий килимок
Самий простий і швидкий варіант килимка: зшити квадратне або прямокутне ковдрочку, набити його синтепоном; хлястики по два штуки скріпити між собою скотчем або так, щоб тонка частина двох хлястиків накладалася один на одного. Таким чином, ми отримаємо два гнучких прутика. Обертаємо їх синтепоном і зашиваємо в тканину. До сшитому ковдрочку кріпимо отримані прутики хрест-навхрест, шляхом пришивання або на гудзики. По суті, килимок вже готовий, залишилося тільки прив'язати на стрічки іграшки, дзвіночки і інші цікаві і, звичайно ж, безпечні для малюка речі.
Килимок можна зробити у формі ромашки, сонечка, використовувати тканину різного кольору і фактури, так, наприклад, можна вшити шматочок оксамиту, маляті буде цікаво помацати такий матеріал. Також можна шматок шарудить паперу або фольги зашити в тканину і прикріпити на килимку, дитини заінтригує новий звук. Більше ідей дивіться у статті про виготовлення розвиваючої книги своїми руками. Проявіть фантазію, і тоді вашій дитині обов'язково сподобається ваше творіння!
|