Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Як побудувати викрійку прямої спідниці-основи

У гардеробі кожної жінки має бути пряма спідниця. Така спідниця універсальна. Її можна одягнути як в офіс, так і на вечірку. Довжина спідниці варіюється за бажанням. Щоб спідниця добре «сиділа», треба побудувати її точну викрійку-основу.

Почнемо зі зняття трьох основних мірок:
  • довжини спідниці,
  • півкола талії
  • півкола стегон.

Обхват талії вимірюється горизонтально сантиметровою стрічкою по самій вузькій частині талії.

Обхват стегон вимірюється горизонтально сантиметровою стрічкою через найбільш опуклу частину стегон (приблизно на 16-18 см нижче лінії талії).

Побудова викрійки прямої спідниці переднього полотнища

Побудуйте прямий кут з вершиною в точці Т. Потім від точки Т вниз відкладіть мірку довжини виробу і поставте крапку Н. Крім того, від точки Т вниз відрахуйте 18-19 см (для всіх розмірів) і позначте цю точку буквою Б. Так ми визначили довжину стегон. Тепер з точок Б і Н вліво проведіть горизонтальні лінії стегон і низу. Щоб визначити ширину спідниці, треба від точки Б відкласти вліво мірку півкола стегон (вона у вас записана в половинному розмірі) і додати до неї 2 см на свободу облягання.Отриману точку позначте Б1 і через неї проведіть вертикальну пряму. Там,де вона перетнеться з горизонтальними прямими, поставте літери Т1 (вгорі) і Н1 (внизу).

Бічну лінію будують так. Від точки Б вліво відкладіть ½ мірки півкола стегон плюс 2 см (на свободу облягання) плюс 2 см (на розширення передньої половини спідниці). Знайдену точку позначте Б2 і через неї проведіть вертикальну пряму. Місце її перетину з лінією низу позначте буквою Н2.

Ширину передньої половини спідниці по лінії талії визначають наступним чином. Від точки Т вліво відкладіть ½ мірки півкола талії плюс 2 см (на розширення передньої половини спідниці) плюс 2,5 см (на виточку) плюс 1,6 см (на припосадку). Поставте точку Т2 і від неї вгору відрахуйте 2 див. Точкупозначте буквою Т3 і з'єднайте її з точкою Б2. Між точками Т3 і Т проведіть плавну увігнуту лінію.

Щоб спідниця по низу розширювалася, треба від точки Н2 вліво відкласти 2-6 див. Поставте крапку Н3 і з'єднайте її з прямої точкою Б2. Потім від точки Н3 вгору по прямій Н3Б2 відміряйте 1 см (для всіхрозмірів), позначте точку буквою Н4 і з'єднайте її злегка опуклою лінією з точкою Н.

Відстань до виточки будують від точки Т вліво. Для цього відміряйте ½ відстані ТТ2 мінус 1 см і поставте крапку Т4. Потім від точки Б вліво відкладіть величину, рівну ТТ4 плюс 0,5 см, і поставтенову точку Б3. Точки Т4 і Б3 з'єднайте прямій. Кінець виточки будують від точки Б3, відкладаючи вгору 4 см (для всіх розмірів). У цьому місці поставте Б4. Глибину виточки викреслюють від точки Т4, відмірюючи вправо і вліво по 1,25 см (для всіх розмірів). Позначивши точки Т5 і Т6, їх з'єднують прямими з точкою Б4.

викрійка прямої спідниці

Побудова викрійки прямої спідниці заднього полотнища

Ширину задньої половини вычерчивайте від точки Т1 вправо. Для цього відкладіть ¼ мірки півкола талії мінус 2 см (взяті на розширення передній половини спідниці) плюс 4-5 см (на виточку) плюс 1 см (на припосадку) і поставте точку Т7. Від неї вгору відрахуйте 2 см і позначте точку Т8, яку з'єднайтепрямий з точкою Б2. Заднє полотнище спідниці має по низу розширюватися. Тому від точки Н2 вправо треба відміряти 2-6 см, поставити крапку Н5 і з'єднати її прямий з точкою Б2. Потім від точки Н5 вгору по прямій Б2Н5 відкладіть 1 см (длявсіх розмірів) і позначте цю точку буквою Н6, потім з'єднайте її злегка опуклою лінією з точкою Н1.

Тепер приступайте до побудови виточки. Відстань Т1Т7 розділіть навпіл, відніміть 1 см і точку позначте буквою Т9. Потім від точки Б1 відкладіть вправо величину, рівну Т1Т9 плюс 0,5 см, і поставте крапку Б5. Між Т9 і Б5 проведіть пряму. Кінець виточки будують від точки Б5, відмірюючивгору 4 див. Точку позначте буквою Б6. Щоб викреслити глибину виточки, треба від точки Т9 вправо і вліво відкласти 2 см і поставити крапки Т10 і Т11, які потім з'єднуються прямими з точкою Б6.

Для розміру 54 і більше на задньому полотнище спідниці по лінії талії рекомендуємо зробити дві виточки, рівномірно розподіливши у них надлишок ширини талії. Першу виточку будують на відстані 8-9 см від середини, а другу - на відстані 4 см від першої.

Креслення викрійки спідниці двухшовной готовий. Але перш ніж приступити до розкрою, треба запам'ятати кілька правил.

По-перше, тканину необхідно продекатировать (тобто пропарити), щоб вона осіла. Особливо це важливо для таких матеріалів, як вовна, сукно.

По-друге, викрійку спідниці розкладають строго по частковій нитки (вона проходить паралельно кромці). Тільки після цього приступають до обмеловке деталей. Першу крейдову лінію наносять строго по контуру викрійки, другу - з припуском на шви. А вони будуть наступними: по бічних зрізів спідниці – 2-3 см, по верху – 1-1,5 см, по низу - : 4-5 див. На лівій стороні переднього полотнища спідниці необхідно передбачити припуск для застібки (її довжина – 18-20 см). Як зшити пряму спідницю на поясі зі змійкою можна прочитати в статті Як зшити спідницю.



Категорія: Різне | Додано: (21.08.2016)
Переглядів: 4757 | Рейтинг: 0.0/0