Спідниця-полусолнце, так само як і пряма спідниця, універсальна.Чудово виглядає на будь-якій фігурі, легко кроїться і шиється. Тканини для спідниці-полусолнце краще підбирати тонкі, легко драпіруються,летять і повітряні. Для побудови креслення вам потрібні будуть наступні мірки: довжина спідниці (за бажанням) і півколо талії (мірка довжини записується повністю, а півкола — в половинному розмірі).
Викрійка спідниці-полусолнце
Припустимо, що довжина спідниці дорівнює 65 см, півкола талії — 34 див.
Тепер накресліть прямий кут з вершиною в точці А (рис. 1). Від неї вправо по горизонталі відкладіть 1/4 окружності талії плюс 4 см (для всіх розмірів). Таким чином, цей відрізок буде дорівнює 68:4+4=21 див. Точку позначте символом 21. Зверніть увагу: для розрахунку береться не половинна — 34 см — мірка півкола талії, а повна — 68 див. Потім від знайденої точки 21 вправо по горизонталі відкладіть мірку довжини спідниці (тобто 65 см).
Від крапки А вниз по вертикалі відрахуйте 21 см і точку позначте 21а. Потім від неї знову ж відкладіть вниз 65 см (тобто довжину спідниці) і позначте точку 65а.
Від точки А по бісектрисі кута відміряйте 21 див. Нову точку позначте 21 і далі від неї за тією жбісектрисі відрахуйте довжину спідниці. Точку позначте символом 65в.
По точках 21а, 21в, 21 накресліть лінію талії. Її проводять плавно від руки або з допомогою фігурноголекала. Низ спідниці оформіть за точкам 65а, 65в, 65. Щоб лінія вийшла правильною, потрібно намітити кілька додаткових точок — с, о, е, к. Відкладають їх від лінії талії на відстані 65 див.
Як розкроїти і пошити спідницю-полусолнце
Креслення викрійки готовий. Переведіть його на щільний папір і виріжте два лекала — а, в (рис. 2).Накладіть їх на тканину таким чином, щоб один з бічних зрізів викрійки співпав з напрямком частковій нитки матеріалу (рис. 2). Крій роблять в одне полотно по виворітній стороні. Лекала розкладають як би в перевернутому відображення. Лінія талії «дивиться» в протилежні сторони від середини тканини.При такому розкрої у спідниці буде два бічних шва. Однак можна зробити і з одним швом. В цьому випадку тканина складають удвічі, а викрійку розміщують на ній так,щоб якийсь з бічних зрізів з позначенням «часткова» сполучився з напрямом зі згином тканини. Шов може проходити посередині спереду або ззаду.
Не забудьте зробити припуски: по бічних швах, низу спідниці і по лінії талії.
Зметують спідницю так. Спочатку бічні шви спідниці, поєднуючи часткові зрізи з поперечними. Далі обробляють застібку. Після цього пришивають пояс. В останню чергу підшивають низ спідниці.
Оскільки тканина спідниці-«полусолнце» в деяких місцях має косий напрямок нитки, то, перш ніж приступити до обробки низу, необхідно дати їй отвісеться. Для цього закріпіть її на вішалці за пояс і залиште в такому положенні на день-другий. Коли під вагою тканини низ спідниці провисне, зніміть її, вирівняйте лінію низу, зріжте зайве і підшийте за всіма правилами клешевых підгин.
Якщо пропустити цей етап роботи, то при носінні поділ рано чи пізно провисне, а ось усунути дефектбуде куди складніше.
Низ спідниці з легкої і тонкої тканини відтягують з допомогою тягарців (скажімо, білизняних прищіпок), прикріплюючи їх в кількох місцях.
Тепер кілька слів про те,
Як правильно підшити поділ у клешевых спідниць
Підгин роблять шириною не більше трьох сантиметрів. Не відриваючи нитку від котушки, всуньте її в голку. Потім, відступивши від краю зрізу 0,25 см, прошийте низ дрібними прямими стібками «впередголкою». Намагайтеся не стягувати тканину, а утворюються складання поступово переміщайте на всю довжину нитки. Коли перший ряд буде закінчений, нитку закріпіть. Так само зробіть другий ряд на відстані 0,25 см від попереднього. Потім підігніть низ на 3 см і заметушився його по краю згину прямими стібками довжиною 1,5—2 см (рис. 3). Подпушку сутюжьте через вологу тканину.Післяцього зріз підверніть на 0,5—1 см, заметушився прямими стібками і підшийте. Якщо тканина товста, то край необхідно обшити косою смужкою з несыпучего матеріалу, яку попередньо пропрасовують і злегка відтягують праскою. Крім того, кльошеві спідниці можна підшити вузьким підрубувальний швом або окантувати косою бейкой.
|